Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg az unokatestv...

Hogy mondjam meg az unokatestvéremnek, nem akarom furikázni Pestről haza, meg vissza?

Figyelt kérdés

Mind a ketten itt tanulunk Pesten, ő most kezdte az egyetemet.

Vidéken lakik a család, tömegközlekedéssel, átszállással nekem 4 óra lett volna az az út, ami autóval háztól házig 2. Volt jogsim már akkor, szerettem is vezetni, így kaptam egy autót, hogy közlekedjek inkább azzal. Gyorsabb, kényelmesebb.

Eddig egyedül jöttem-mentem, viszont októberben találkoztunk nagybátyámékkal és feljött ez, hogy én hogy bírom a vonatozást, és mondtam, hogy hát én kocsival megyek fel mindig, ott is azzal közlekedek, mert nekem így jobb. Nem is beszéltünk akkor erről sokat, de vasárnap írt unokatesóm, hogy mikor megyek vissza, elvinném-e, mert sok a cucca. Mondtam, hogy persze és a kocsiban én hülye még mondtam is, hogy nem zavar egyáltalán, hogy jött, úgyis mindig egyedül megyek vissza, legalább tudunk beszélgetni. De ezt csak ilyen small talk-nak szántam, mint mikor váratlanul beállít valaki és mondod, hogy áhh ugyan, nem zavar, miközben amúgy éppen főzöl, szalad a ház is...


Na azóta hetente kérdezi, hogy mikor megyek haza, ha hétvége van, akkor meg azt, hogy vissza Pestre. Nem akarok én lenni a gonosz, de nem szeretném mindig hozni-vinni. Negyedévente egyszer pl. belefér, de minden héten, vagy kéthetente nem. Nagyon rosszul alkalmazkodom másokhoz, inkább úgy szeretek vezetni, hogy egyedül vagyok. Közben énekelek, hangosan szól a zene, egy Taylor Swift nagykoncert koreoját lenyomom hazafele kb... Vagy megálltunk kétszer enni, mert nagyon éhes voltam. Először mondta, hogy hát nála nincs pénz, mondtam, hogy meghívlak. Másodjára gondoltam, hogy akkor visszahív, de mondta, hogy neki azok az árak annyira nem férnek bele, inkább nem kér semmit.


Az a baj, hogy azt nem tudom mondani, hogy nem megyek haza, mert úgyis kiderül, hogy igen. Hazudni sem akarok annyira nagyot. De félek, sértődés lesz ebből... Eddig ha mondtam valamilyen kifogást, az sosem jött össze. Pl. hogy későn indulok, nem baj, neki jó az is. Vasárnap helyett hétfőn megyek vissza, nem baj, úgyis csak előadása van hétfő reggel.


2022. nov. 16. 15:09
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 A kérdező kommentje:
Elnézve, mennyi autó van az utakon, biztos voltam benne, hogy nem egyedül a problémám.
2022. nov. 16. 15:41
 12/66 A kérdező kommentje:

"És miért nem mondod meg neki ezt, pont ugyanezekkel a szavakkal?????"


Mert azt sem akarom, hogy ezen megbántódjon és megsértődjön.

2022. nov. 16. 15:41
 13/66 anonim ***** válasza:
95%

Az igazat mondd neki! Nézd, alkalmanként belefér, hogy elhozlak, de ne csináljunk ebből rendszert.

Vagy a fele üzemanyagot fizeted, hiszen amikor elhozlak, akkor te minden alkalommal megspórolod a vonatjegy meg a buszjegy árát (ami 3000 Ft) és eszedbe sem jut azt mondani, hogy ezzel beszállsz az üzemanyagba. Right, bro?

Soha többé nem fog veled menni. 😂

2022. nov. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
86%

Szüleiddel tudsz erről beszélni? Mert akkor megbeszélhetnétek, hogy 1-2 hónapig nem mész haza minden héten, csak havi 1x mondjuk és akkor nem is lenne kamu, hogy nem tudod vinni és nem is lesz sértődés. Annyi idő alatt majd megszokja, hogy te nem jársz haza, és keres más módot.

Amúgy én megértelek, én is imádok vezetni, de csak ha egyedül vagyok. Feszült leszek, ha vinnem kell valakit. Aki nem ismeri ezt az érzést, vagy épp kifejezetten szeret másokkal utazni, annak a szemében egyértelműen te leszel a szemét, hiszen "ok nélkül" cseszel ki az unokatesóddal.

2022. nov. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
94%
Az én kocsimat is ingyentaxinak nézték a "barátok" .. amikor begőzőltem és beálltam a benzinkútra, hogy aki akar velem jönni adjon bele.. utána következő buliba már nem voltak barátaim.. basszus azért azt a kocsit én vettem, én tartom fenn.. nem is értem mit képzelnek.. amikor bajban voltam egy baráti vállveregetést se kaptam! Mond meg neki, hogy ennyiszer hoztalak a saját pénzedből a következő utat fizesd ki te.. hidd el jó lesz a vonat azután..
2022. nov. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
35%

"Vagy megálltunk kétszer enni, mert nagyon éhes voltam. "


"Itt szeretném jelezni, hogy kibírnám nyilván az utat megálló nélkül, de útközben van az egyik kedvenc éttermem, kb félúton. Máskor nem nagyon járnék arra, és általában estefelé megyek haza, így pont jól jön, hogy tudok hol vacsizni."

2022. nov. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
100%
és mi lesz, ha szívesen kifizeti az utiköltséget? Jobb lenne megmondani, hogy bár azt hitted ez így oké lesz, de menet közben rájöttél, hogy te egyedül szeretsz vezetni / utazni. Bocsi.
2022. nov. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
84%
Simán megmondod,hagy Béla,nem akarlak vinni,mert egyedül szeretek menni,szeretek megállni enni is,nekem kellemetlen,hogy ott bámulod ahogy én eszek.Ha neked is kényelmesebb az autó, akkor csináld meg a jogsit,meg vegyél autót.
2022. nov. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
78%

" Mondtam, hogy persze és a kocsiban én hülye még mondtam is, hogy nem zavar egyáltalán, hogy jött, úgyis mindig egyedül megyek vissza, legalább tudunk beszélgetni"


Tehát magad csináltad magadnak a problémát

2022. nov. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 A kérdező kommentje:

16-os, ne kötekedj már!

Két külön útról van szó, nem nehéz kikövetkeztetni. Nyilván ha először nem volt nála pénz, akkor fél óra múlva sem lett volna.


Igen, az is benne van a pakliban, hogy azt mondja, ad bele a benzinbe... De szerintetek nem fog megsértődni azon, hogy nem szeretném minden héten furikázni?

2022. nov. 16. 15:58
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!