Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az mennyire normális, hogyha...

Az mennyire normális, hogyha egy 12 és egy 10 éves gyereket nem visel meg az anyja halála? Se akkor, se később? És a férjet sem?

Figyelt kérdés
Meghalt az unokatestvérem, hosszan tartó betegség után. Engem jobban megvisel, mint a férjét meg a gyerekeit. Nyilván mindenki másképp dolgozza fel a gyászt, de az hol normális, hogy meghal a feleséged szombaton, és hétfőn tokot nézelődsz a telefonodra? Meg a gyerekek elmennek születésnapi partyra?
2022. okt. 31. 14:00
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon gyerekes a hozzáállásod!

Ők semmi abnormálisat nem csinálnak, élnek tovább. Az pedig rólad mondd el mindent, hogy szerinted téged jobban megvisel, mint őket, és erről még itt kérdezel, szégyeld magad!

2022. okt. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
90%

18

Egy gyereknek meg jó is, ha kimozdítják, hogy vidám impulzusok is érjék. Miben jobb az, ha összeomlik, depresszióba zuhan és nem csinál semmit?

2022. okt. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
19%
Néhány ilyen eset volt a környezetemben. Én is kíváncsi lennék az okára, ezért én is írtam ki kérdést ezzel kapcsolatban régebben. Ott is kaptam hideget meleget. Nekem nem lenne erőm, teli pofával vigyorogni a kamerába meg esküvőn bohockodni.
2022. okt. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
94%
Mindenki máshogy gyászol.
2022. okt. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
97%
Engem azért is lebasztak anyum halála után, mert tudtam aludni. Olyan kimerült voltam érzelmileg, hogy ahogy lefeküdtem, aludtam, de a rokonok szerint álmatlanul kellett volna bámulnom a plafont, az az "igazi gyász".
2022. okt. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
88%

Olyan vagy mint anyósom...

Nem szégyelled magad, mint valami falusi öregasszony, majd te megmondod kinek hogyan kellene gyászolni.

Szégyen vagy!

2022. okt. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
92%
Amikor vegignezed valaki szenvedeset, egyuttal el is gyaszolod. Nekik nyilvan megkonnyebbules volt, hogy meghalt a no. Nagyim 32 evig szenvedett, segitettuk, amiben tudtuk, gondoztuk. Amikor meghalt, en is megkonnyebbultem, hogy neki nem faj tovabb semmije, engem pedig nem bant tovabb a gondolat, hogy szenvedett. Szoval igen, normalis, hogy nem gyaszolnak mar.
2022. okt. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
57%
Az én egyetlen családtagom anyu. Nagyapám halála várható volt, nagymamámé is. Egyedül anyám húga él anyun kívül, de nagyon-nagyon nem kedvelem bizonyos okokból. Ha anyám meghalna, nagyon szétesnék, de nagyon. Nem zárom ki, hogy öngyilkosságot kísérelnék meg.. még annak ellenére is, hogy sosem gondoltam erre. Az lenne a legszörnyűségesebb az életemben. 27F
2022. okt. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
82%

Nincs annál undorítóbb, mint másnak a gyászát kritizálni. Okádni tudnék ettől a hozzáállástól.

Alapból vannak a gyásznak szakaszai, simán lehet, hogy tök más szakaszban vannak még. Na meg akkor tényleg ott van, hogy mindenkinél ez máshogy megy egy lelki váltság feldolgozása. Amikor az anyai nagyapám meghalt én 13 voltam. Közel álltunk egymáshoz, rá tekintettem apaképként annak ellenére, hogy ismertem az apámat, ő is velem élt. Csakhát a fater alkesz volt, abban az időben napi szinten balhézgatott, anyám meg nem ment külön tőle, mert jajj mit szólnak a helyiek és stb. Én amikor a papám 20 nap kórház után meghalt egyszer sírtam, azt senki nem látta. Nem éreztem azt, hogy megengedhetem magamnak a sírást úgy. Anyámnak elég nagy teher, hogy meghalt az apja, mamámnak nagy teher, hogy 51 év házasság után meghalt a férje, iskolában nem akartam emiatt ia céltábla lenni, meg amúgy is minek terheljem a 13 éves barátaimat, apám meg egy részeg fsz, aki max visszaélne azzal, ha neki sírok. Konkrétan hét évbe telt, hogy tudtam úgy sírni a nagyapám halála miatt a napokban, hogy nem figyeltem kínosan arra, hogy ezt ne lássa senki.

Nekem például amúgy a tragédiák feldolgozása, vagy "csak" simán a mentális állapotomból adódó negatív érzelmeim megélése nem publikus. Ha most elkezdek sírni mások előtt, akkor sajnálni fognak, attól pedig még nyomorultabbul érzem magam. Senkinek nem jó ez.

Nekem konkrét ha valami bajom van, és tök mindegy miért, akkor vagyok a szociálisan a legaktívabb. Baráti találkozók, bulik, kocsmázások, új hobbik, új célok, hogy valami elvonja a figyelmemet.

2022. okt. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
33%
EQ nulla.
2022. okt. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!