Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az mennyire normális, hogyha...

Az mennyire normális, hogyha egy 12 és egy 10 éves gyereket nem visel meg az anyja halála? Se akkor, se később? És a férjet sem?

Figyelt kérdés
Meghalt az unokatestvérem, hosszan tartó betegség után. Engem jobban megvisel, mint a férjét meg a gyerekeit. Nyilván mindenki másképp dolgozza fel a gyászt, de az hol normális, hogy meghal a feleséged szombaton, és hétfőn tokot nézelődsz a telefonodra? Meg a gyerekek elmennek születésnapi partyra?
2022. okt. 31. 14:00
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
96%
Figyelemelterelés.
2022. okt. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, hogy mondjam úgy, hogy ne tűnjön kegyetlennek. Nem az a célom, ha úgy fog tűnni, előre bocsánatot kérek.

Ezek szerint az anya már régóta nem tudott szerepet vállalni a családja életében. Mármint anya és feleség szerepet. Ez a családnak rettenetesen megterhelő, kívülről ezt kevesen veszik figyelembe. Nem, hogy nincs egy vidám anyuka, feleség, hanem csak a szomorúság, feladat, fájdalom. Mikor ez véget ér, bármilyen durva, szinte felszabadulást hoz a közvetlen családnak. Sajnálhatják attól még, de a másik oldala a dolognak, hogy ilyenkor tudnak elkezdeni "élni". Ha régóta tartott ez az állapot, a gyerekek már lehet, hogy nem is emlékeznek a normális időkre. Azért egy szakember nem ártana még az apának sem, de a gyerekeknek mindenképp jó lenne, mert egyszer csak jöhetnek mindenféle problémák, amiket majd nem is ide vezetnek vissza.

2022. okt. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván megviseli őket, de már lelkileg fel voltak rá készülve. Az apuka valószínűleg tartja magát a gyerekek miatt a gyerekek pedig még nem biztos, hogy úgy fogják fel ahogy kellene (van egy ismerősöm akinek a 13 éves gyereke még mindíg úgy van vele hogy majd csak újra ott lesz velük az elvesztett nagyszülő)

Ettől még nem áll meg az élet a gyerekeknek és az apukanak is vannak barátai akikre most szükségük van így teljesen normális, ha részt vesznek egy szülinapon.

Egy hosszantarto betegség után a szeretett személy elvesztése megkönnyebülés is tud lenni, valószínűleg te sem szeretted volna nap mint nap nézni ahogy szenved, így már nem fáj neki.😕


Részvétem a családnak!

2022. okt. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
95%
Lehet még nem tudatosult bennük igazán. Anyám temetésén én se voltam annyira sokkos állapotban, se másnap mert sokiminden elvonta a figyelmemet róla, és még előtte kisírtam a szemeimet. De utána megint rosszabb volt pár héttel, hónapokkal utánna, mert nagyon hiányzott, és hiányzik most is.
2022. okt. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
95%
Elmesélnéd, hogy nálad miben nyilvánul meg, hogy annyira megvisel téged az unokatestvéred halála? A másik, hogy honnan gondolod, hogy téged jobban megvisel? Honnan tudod hogy mit éreznek belül? Egész nap látod őket? Lehet hogy akkor sírnak mikor nem látod őket.
2022. okt. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
83%

Nekem sajnos már minden szülőm, nagyszülőm elhunyt. Legutóbb a nagymamám, aki anyámmal együtt a legközelebb állt hozzám!

A mamánál 4 napig nem ettem semmit és csak minimálisat ittam. Dolgozni persze így is mentem.

Őt engedtem el a legnehezebben mindenki közül, mert mindig itt volt mellettünk! Anyánk halála után is - aki egyébként a lánya volt!

De, anyámnál más volt a helyzet. Ő is megviselt, de annyira nem mutattam ki, hogy a suliban is azt mondták, észre sem venni rajtam...

Pedig fájt ő is, csak valahogy nem akartam róla tudomást venni és igyekeztem itthon meggyászolni, amikor senki nem látja.

A mai napig hiányzik anyám is, hiszen csak 48 éves volt, mikor nagyon hirtelen elment!

Vasárnap még kikísért az állomásra, csütörtökön meg már csak gépek tartották életben...

A mai napig itt van előttem az ő látványa is, ahogy egy sípoló gép nyomja bele a levegőt a testébe.

"A lelke már nem itt van!" Sajnos, másnap végleg el is ment.

Most lettem 30, de minek...

2022. okt. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
4%
Lehet nem volt jo anya a ferjenek meg vegig volt szeretoje pl. 🤷
2022. okt. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
95%
37 éves koromban halt meg az apám, egy aránylag gyors lefolyású betegség következtében. Semmi, de tényleg semmi gyászt nem éreztem ezzel kapcsolatban, intéztem a temetést, vigasztaltam anyámat, utána éltem az életemet. Kb. fél évvel később vezettem hazafelé, ment a kocsiban az István a király, az a rész, amikor István énekli, hogy "Uram, magadhoz szólítád az én atyám". Na akkor kezdtem el úgy sírni, hogy ki kellett kormányoznom a leállósávba.
2022. okt. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
95%
29 voltam, anyukám hirtelen meghalt, és szomorú voltam, de elég jól viseltem. Egy évvel a halála után omlottam össze, olyan érzésem volt, hogy egy évet végigcsináltunk nélküle, karácsony, szülinapok, anyák napja, bebizonyítottuk, hogy megy, most már visszajöhet.
2022. okt. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
97%
Nem látsz bele hogy ők mit éreznek.
2022. okt. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!