Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az mennyire normális, hogyha...

Az mennyire normális, hogyha egy 12 és egy 10 éves gyereket nem visel meg az anyja halála? Se akkor, se később? És a férjet sem?

Figyelt kérdés
Meghalt az unokatestvérem, hosszan tartó betegség után. Engem jobban megvisel, mint a férjét meg a gyerekeit. Nyilván mindenki másképp dolgozza fel a gyászt, de az hol normális, hogy meghal a feleséged szombaton, és hétfőn tokot nézelődsz a telefonodra? Meg a gyerekek elmennek születésnapi partyra?
2022. okt. 31. 14:00
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
90%
Téged még ennyire sem visel meg, ha képes vagy erről kérdést kiírni. Mindenki úgy gyászol, ahogy akar. Ott vagy velük a nap 24 órájában, hogy véleményt merj alkotni?
2022. okt. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
99%
Nem tudhatod, min mentek keresztül a hosszú betegség alatt, és mit láttak, mit éreznek legbelül. Főleg a gyerekekre gondolok. Hárítás. Én vén fejemmel hozzájuk képest vén fejjel (40 voltam), évekig néztem apám totál leépülését. Amiben tudtam, segítettem anyámnak, de amikor már etetni kell, fürdetni egy magatehetetlen embert, akire világ életedben felnéztél, az maga a tragédia. Ne ítélj! 13 év távlatából sem tudom feldolgozni. Ennyi a véleményem!
2022. okt. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
90%

Volt hasonló kérdés 2-3 napja....


Sokan "befelé" gyászolnak. Nem látod rajtuk, de ez nem jelenti azt, hogy nem szomorkodnak.

2022. okt. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
92%

Vannak emberek, akik magukban gyászolnak, akkor, amikor senki nem látja őket!

Én sem szerettem sosem, ha gyengének láttak! Mindig magamban gyászoltam és akkor zokogtam, például mikor lefeküdtem aludni.

Azért, mert a filmekben ez a trendi, hogy mindenki zokog reggeltől estig meg elvárja, hogy a környezete körül rajongja, a való világban ez nem így van.

2022. okt. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
86%
Olvasd el, a gyász folyamatának lépéseit. Első a tagadás. Lehet úgy érzik, elment boltba /nyaralni stb valami. Még nem fogták fel valószínűleg, hogy nincs többé.
2022. okt. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
93%
Mert mit kéne csinálniuk? A sarokba kuporogva sírni, hogy az anyjuk nem szenved tovább? Akinek halálos beteg a rokona ők már előre meggyászolják és amikor vége van inkább megnyugvást éreznek.
2022. okt. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, te meg ahelyett, hogy a saját gyászoddal foglalkoznál, őket figyelgeted meg kérdést írsz ki a gyakorira.... ez hol normális (hogy téged idézzelek)?
2022. okt. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
4%
Egyetértek kérdező. Mert oké, hogy az ember befelé gyászol, meg ilyesmik, na de szülinapi bulikázni, partizni az nálam k...rvára nem fér bele.
2022. okt. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
89%
Nem látsz beléjük, lehet csak előtted nem mutatják ki. Az, hogy élik az életet tovább, pl tok, szülinapi buli, normális, attól nem lesz jobb, ha magukba fordulva a sarokba sírnak hetekig.
2022. okt. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
96%

Mikor a papám meghalt, cseppet sem gyászoltam rögtön, inkább arra gondoltam, hogy végre nem szenved tovább (tüdőrák, agyvérzések, nem tudott beszélni, pelenkázni kellett stb). Ez nem volt élet, és megnyugvás volt tudni, hogy egy egykor erős és büszke ember nincs többé megalázva. Az unokatestvéred is hosszas betegségben szenvedett, és a legjobban a velük élők - tehát nem te - látnak bele ezekbe a dologba.


A másik papám temetése után két órával az unokatestvérem kirakott facebookra egy posztot, ahol bikiniben napozott, azzal a szöveggel, hogy "de szép napunk van" sok-sok emojival. Na, ott én is úgy voltam vele, hogy ez azért túlzás, ha nem is érdekel, legalább ne mutogasd...


Amúgy 10-12 éves gyerekekről írsz. Ott a szülinapi "party" az, hogy színeznek, csokit esznek, bújócskáznak, fogócskáznak stb. Tényleg nem játszhatna a barátaival a két gyerek, mert nekik most gyászolniuk kell otthon?

2022. okt. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!