Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért a férfiak ragaszkodnak...

Miért a férfiak ragaszkodnak jobban ahhoz, hogy a fiúgyermek az apa/nagyapa nevét kapja, amikor úgy is megkapja a vezetéknevét?

Figyelt kérdés

De igazából sok nő is úgy van vele, hogy a saját nevének átadása nem fontos, de az első fiú kapja meg az apja nevét. Pedig ha jobban belegondolnak, akkor Kocsisné Szabó Edit és Kocsis Edit esetében nincs olyan nagy bonyodalom, de Kocsis János és Kocsis János esetében van, mert megegyezik a nevük teljes egészében.


Nálatok, vagy ismerősi körben ez hogy volt?


2022. okt. 23. 11:59
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
67%
Én kijelentettem, hogy a családból senki nevét nem kaphatja meg egy gyerekem sem. Az apjának nem volt választása... Én ki nem álhatom amikor a kicsi porontyot úgy hivják, mint a családban visszamelnőlegesen összes ősét... Borzasztó nagy fantáziáról árulkodik, ja nem... Ez is csak egy hule szokás, amit remegve tartanak be egyesek, mert jaj, mi lesz, ha nem úgy hívjak, nem tiszteljük au üküküküküknagyapát, aki hős volt egyszer... Könyörgöm! Mindenki egy külön személyiség, de így? Majd ha csinál valami nagyot akkor majd körbeírják, "tudod, az yx volt az anyja... "
2022. okt. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Én több mostani párnál látom azt, hogy a nő akarta a férfi nevét a gyereknek is. A másik amit látok, hogy a nők nagy része nem elégedett a saját nevével és ezért nem is adja gyerekének.
2022. okt. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
96%
31-es egyrészt értem a dolgot, másrészt az is gáz, hogy te egyedül eldöntöd, és a párod bele se szólhat. Lehet ő sem akarná, hogy ugyanolyan neve legyen, de lehet jól esne neki, ha megbeszélnéd vele, és nem élből elutasítanád, hogy nem érdekel a véleményed, akkor sem...
2022. okt. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
17%
Hol olvastad, hogy nem lehetett véleménye? Miért kell feltételezni? Több módon történhetett a dolog.
2022. okt. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
95%

33 vagyok.

31-nek írtam, akinek ez az első mondata:

"Én kijelentettem, hogy a családból senki nevét nem kaphatja meg egy gyerekem sem."


Ez nálam azt jelenti, hogy ő, és csakis ő így döntött, nem hallgatta meg a másikat.

2022. okt. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:
De most nem azért, de hogy jön ide az, hogy ki milyen nevet adott vagy nem adott a gyerekének? Az a kérdés? Nem. Akkor minek kell vitázni?
2022. okt. 24. 15:23
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ez inkább csak régen volt így. Az én generációmban csak 2 ilyenről tudok (21 vagyok).


Másrészt régen leginkább csak a férfinak volt szava a háznál...



Amúgy általában az ilyen gondolatok mögött semmi rendes ok vagy racionalitás sincs, mert nemhogy értelme nincs, de kifejezetten rossz. Egyszer apámmal s az egyik ismerősével beszéltük, hogy T. Sanyi megint elkezdett traktorozni, csak mindhármunk más T. Sanyira gondolt. Volt nekem az osztálytársam, az apja, meg a nagyapja... Mindenkinek az ugrott be előbb, aki korban közelebb volt hozzá.

2022. okt. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, az ilyen esetek, mint az utolsó miatt hülyeség ez a szokás.
2022. okt. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%
Elavulóban lévő hagyomány szerintem. Engem kifejezetten zavarna, ha 2 azonos nevűvel laknék együtt. Így egyik fiunk sem a férjem nevét kapta.
2022. okt. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
73%
33.hol olvastad, hogy nem beszéltük meg a dolgot? Én kijelentettem, hogy nem, nem lesz rokon neve a gyereknek, ő meg képzeld azt mondta, hogy ő sem akarja, mert már akkor itálta, amikor anyósom úgy hívta a meg meg sem született gyereket, mint az apját...
2022. okt. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!