Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért a férfiak ragaszkodnak...

Miért a férfiak ragaszkodnak jobban ahhoz, hogy a fiúgyermek az apa/nagyapa nevét kapja, amikor úgy is megkapja a vezetéknevét?

Figyelt kérdés

De igazából sok nő is úgy van vele, hogy a saját nevének átadása nem fontos, de az első fiú kapja meg az apja nevét. Pedig ha jobban belegondolnak, akkor Kocsisné Szabó Edit és Kocsis Edit esetében nincs olyan nagy bonyodalom, de Kocsis János és Kocsis János esetében van, mert megegyezik a nevük teljes egészében.


Nálatok, vagy ismerősi körben ez hogy volt?


2022. okt. 23. 11:59
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
93%
10. És ha felnőttként megváltoztatják?
2022. okt. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 steven95 ***** válasza:
98%
Kérdés? Elveszőben ez a hagyomány, de ha szeretném, ha az én fiam neve is István legyen, mint előtte egészen az ükapámig? Miert érzem, hogy már csak azért se ez legyen a neve.. :D
2022. okt. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
33%

11-nek.

Lányom 17 éves. Már ő is mondta, hogy a lánya neve Arany lesz. Imádja a nevét, hiszen különleges név. Fiam 21 éves, neki meg nagy sikere van a neve miatt, nem foglalkozik azzal, hogy megváltoztassa vagy ne. De ha mégis bármelyik gyermekem úgy döntene, hogy más nevet akar, vagy úgy döntenének, hogy a gyermekük nem viszik tovább ezeket a neveket, nos az ő döntésük. Nincs azzal semmi baj, ha másképp döntenének. Mi sem a hagyomány miatt maradtunk a családi neveknél, hanem azért mert mindketten szeretjük a nevünket.

2022. okt. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
71%
Ezt jó hallani. Nagyon szép, különleges neveitek vannak szerintem is.
2022. okt. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
47%

Jó, hát egy szép és különleges név, az más!


De tucatnevet adni a gyereknek és csak azért, mert az apja is az meg a nagyapja is meg dédapja is...ááá, szerintem gáz!

2022. okt. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 steven95 ***** válasza:
86%
Érdekes ez a "tucatnév" mert én mag azt rühellem, hogy mindenki annyira egyedi akar lenni vagy a gyerekét akarja egyedivé tenni, hogy lassan már új hangokat kell feltalálni a neve kiejtéséhez. Én még a klasszkus magyar nevek mellett vagyok, őszintén én még tartok a sok új "slágernévtől". De persze szíve joga olyan nevet adni amit akar, én inkább ez a " minél egyedibb akarok lenni" attitűd visszás.
2022. okt. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
74%
Hát nem kell túlzásokba esni, valahol az arany középút a legjobb szerintem!
2022. okt. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
92%
Mert a férfiak a vaskalaposabbak.
2022. okt. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk meg apai ágról az a szokás, hogy mindenkinek két keresztneve van, az első random, a második meg az apja első keresztneve. Eddig kijött a rendszer, mert generációnként egy fiú született, de most sógornőm a második fiával terhes. Még nem kérdeztem rá, de szerintem a gyerek megkapja második keresztnévként öcsém második (és egyben apám első) keresztnevét.
2022. okt. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
98%

Azért azt a nevet adták, mert az tetszett nekik. A mai világban főleg.

Régen lehet, hogy beleszólt a hagyomány, a családban is van ilyen, én is az apám nevét kaptam, aki a nagyapámét, de visszább már nem igaz, sőt, én kaptam második nevet is. És nekünk egy ritka családnevünk van, amihez nem passzol minden keresztnév. Én tudom, hogy ha nekem gyerekem lesz (ha lesz), és fiú lesz, nem az én nevemet fogja kapni, sőt, olyan nevet fogunk keresni ami könnyen betájolható más nyelveken is (pl Dániel, Dávid, Tamás, Róbert stb.)


De egyébként két dolog fontos: A gyerek nevét a két szülő együtt válassza ki, nekik feleljen meg

És ne hozzák szégyenbe a viccesnek szánt nevekkel (Végh Béla, Vad Málna, Mézes Eperke, Paár Zoltán, Para Zita, Cserép Virág, Finn Gábor, Havasi Gyopárka... értitek)

2022. okt. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!