Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért a férfiak ragaszkodnak...

Miért a férfiak ragaszkodnak jobban ahhoz, hogy a fiúgyermek az apa/nagyapa nevét kapja, amikor úgy is megkapja a vezetéknevét?

Figyelt kérdés

De igazából sok nő is úgy van vele, hogy a saját nevének átadása nem fontos, de az első fiú kapja meg az apja nevét. Pedig ha jobban belegondolnak, akkor Kocsisné Szabó Edit és Kocsis Edit esetében nincs olyan nagy bonyodalom, de Kocsis János és Kocsis János esetében van, mert megegyezik a nevük teljes egészében.


Nálatok, vagy ismerősi körben ez hogy volt?


2022. okt. 23. 11:59
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
89%
Ja, a lányoknak is két keresztnevük van, de mindkettő random. Anyám például szerencsére nem érezte szükségét, hogy a nevét (Rozália) nővérem vagy én továbbvigyük.
2022. okt. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
74%

Én leadtam a második keresztnevemet, mert túl hosszú volt és nem is tetszett.


Szerintem a két keresztnév adás is totál kitolás a gyerekkel.

2022. okt. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%
#22, nekem jól jött. A vezetéknevem és az első keresztnevem is nagyon magyar. Rendes, tisztességes nevek, de dupla mássalhangzók meg hosszú magánhangzók, ráadásul ő van benne. Svájcban élek egy jó ideje, szerencsére van második keresztnevem, az is magyar, de legalább külföldön is ki tudják mondani (és ráadásul tetszik a hangzása is mindenkinek). Értelemszerűen a másodikat használom már.
2022. okt. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
84%
Valahogy nekem herotom van ettol a szokastol, en es a batyam a szuleink keresztnevet kaptuk meg masodik keresztnevnek. Egyikunk sem hasznalja, hivatalos alairasokon szerepel, de ennyi. Engem irrital ez a -hat generacion keresztul minden elsoszulott legyen Nagy Pali- szokas. Volt olyan parom, aki eroltette volna, hogy ha lesz kozos gyerekunk, vigye tovabb az o nevet, de gyorsan leallitottam. A jelenlegi parom apja Tamas, idosebbik fia is, es az o elsoszulott fia is az. Parom Tibor, elozo kapcsolatabol szuletett fia is Tibor lett. Engem mindig arra emlekeztet ez a szokas, hogy apuka nem ismeri be, hogy a szuletendo gyereke nem az o kis masa, hanem egy teljesen uj ember.
2022. okt. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
92%

" és nincs előtte az ifj. vagy id., a"


És ha 3 generáció él? Id. Lacika 72 éves mérnök, de még alkalmilag dolgozik, ifj. id. Lacika 48 éves mérnök, dolgozik. Ifj Lacika 24 éves mérnök, dolgozik.

Na akkor mi van? A középsőre nincs kifejezés?

2022. okt. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is herótom van ettől, mindenkit ugyanúgy hívnak a családban, s nem győznek beceneveket kitalálni, hogy valahogy meg lehessen különböztetni őket.

Nálunk anyukám, mindkét nagymamám Mária, én szerencsére nem az lettem.

2022. okt. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
87%
25: na, hát ez az !!
2022. okt. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
82%
Én azért adtam a férjem nevét a gyereknek, mert ez volt az egyetlen név, ami tetszett. Semmilyen hagyomány nem szólt ebbe bele.
2022. okt. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
94%
Nekem ugyanaz a vezetéknevem és keresztnevem, mint az apámnak. Elvileg azért adták azt a keresztnevet, mert a születésem valamennyivel halt meg a nagyapám amiért apám szomorú volt és ezért végül én is az ő nevét kaptam. Ha nekem lesz fiú gyermekem lesz akkor más keresztnevet fogok neki adni.
2022. okt. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
93%
Ma már nem ragaszkodnak általában.
2022. okt. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!