Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért a férfiak ragaszkodnak...

Miért a férfiak ragaszkodnak jobban ahhoz, hogy a fiúgyermek az apa/nagyapa nevét kapja, amikor úgy is megkapja a vezetéknevét?

Figyelt kérdés

De igazából sok nő is úgy van vele, hogy a saját nevének átadása nem fontos, de az első fiú kapja meg az apja nevét. Pedig ha jobban belegondolnak, akkor Kocsisné Szabó Edit és Kocsis Edit esetében nincs olyan nagy bonyodalom, de Kocsis János és Kocsis János esetében van, mert megegyezik a nevük teljes egészében.


Nálatok, vagy ismerősi körben ez hogy volt?


2022. okt. 23. 11:59
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
91%
Ez a szokás alakult ki az európai civilizációban, szimbolikusan is az apa, az anya folytatásaként. Ez ma már ritka.
2022. okt. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
84%
Ezért szokás az ifj. Kocsis Sándor elnevezés.
2022. okt. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
82%

Ez egyszerű szokás, de nem csak a férfiak, hanem a nők esetén is. Első szülött fiú jellemzően az apa, első szülött lány nagyon sok esetben az anya/nagyanya nevét vitte tovább.

Konkrét példa a családban, mindkettőre van: az anyósom Erzsébet, az ő anyja szintén. A nagyanyja másodszülött lány volt, így nem az anyja, hanem az apai nagyanyja nevét kapta.

De a bátyám és 4 generációra visszamenőleg (biztosan, lehet még azon is túl) az első szülött fiú is ugyanazt a nevet viseli.


Ez egyszerű szokás, amit most már nem annyira követnek.

2022. okt. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk ez egy családi hagyomány volt, mert nagyapám, apukám, és én is ugyanazt a nevet viseltük, vagyis én még viselem, de ők már nem élnek. Elég sok bonyodalom volt amiatt, hogy ugyanazt a nevet kaptam mint apukám, bár kaptam egy utónevet is. Nekem nem valószínű, hogy lesz gyerekem, de amúgy se adnám neki ugyanezt a nevet. Így ez a családi hagyomány megszakad. Előny annyi volt csak, hogy nem kellett átíratni a gáz, villany, és vízórát miután apukám elhunyt:(

Anyukám nem tiltakozott, hogy én is apukám keresztnevét kaptam. L egalább nem kellett agyalni azon, hogy mi legyen a nevem. Na meg utáltam, hogy a rokonságban én voltam a kis Peti, apukám meg a nagy Peti, hogy valahogy névileg meg tudjanak különböztetni.

2022. okt. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
89%
Ez max. régen volt így. Kisgyermekes rokonaimnál sehol nem kapta a fiú az apuka nevét.
2022. okt. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
98%
Régen szokás volt, ma már nem annyira.
2022. okt. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
79%
Mert a régi világban az volt, hogy a domináns, kontrollmánias ellentmondást nem tűrő férfiak hozzák a döntéseket. A nők pedig bólogattak. Nem volt a szavuk. Minden társadalmi probléma innen ered ma is. Ez a kitaposott ösvény, amin haladni "kell". Különben senki vagy, nem szeretünk. Ki vagy te, hogy szavad legyen. Ennyi.
2022. okt. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez egy nagyon fantáziátlan és rossz szokás!


Ha mindkettőt ugyanúgy hívják és nincs előtte az ifj. vagy id., akkor meg félreértések forrása is lehet.


Mindig is hlyeségnek tartottam az effajta hagyományt.

2022. okt. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk a férjem ragaszkodott hozzá, hogy ha fia lesz, akkor örökölje az ő nevét - szerencsére lány lett! :D


Sajnos ez még ma is szokás azoknál, akiknél a felmenőknél is ez volt és ebben a szellemben nevelkedtek.


Szerintem minden élőlény egy önálló személyiség, miért ne lehetne más a neve, mint az apjának ?!

2022. okt. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
36%
Ahogy ellőttem írták. Bár mi a férjemmel meghagytuk a ősi szülők nevét, de csak azért mert nagyon szép név. Férjem neve: Merse. Apáról fiúra szállt ez a név is. Még az ük-ük apja is Merse volt. Így a fiúnk is Merse lett. Lányom az én nevemet kapta amit én is örököltem. Ük nagyanyám neve is ez volt, szerintem még az ő nagyanyja is ezt a nevet viselte. Arany a nevünk.. Ritka nevek, én imádom a nevemen, és meg is fogadtam, hogyha lányom lesz a nevemet viszi tovább.
2022. okt. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!