Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire lettek sikeresek a...

Mennyire lettek sikeresek a gyerekeitek?

Figyelt kérdés
2022. okt. 22. 15:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
52%

"Nem értem, miért azzal egyenlő a gyereked sikere, ha orvos, vagy épp mérnök lett és lehet vele dicsekedni."


Mert ezek a felnottek (mar korant sem gyerekek) kituztek egy celt, el is ertek, es ahelyett, hogy kocsmakban csoveznenek, tovabbra is kepzik magukat. Miert kellene elismernem a te dohanyboltban dolgozo gyerekedet? Vagy a szomszed Juli neni munkanelkuli unokajat, netan az utcasepro Kis Pistat?

2022. okt. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%

11


Nem kell elismerned. :) Csakis a gyerek saját szülőjének kell elismerni a gyereke sikerességét.

Mifelénk ha gyárban dolgozik a "gyerek", arra is büszke a szülő, míg a gyereke boldog ezzel. :) Mert olyan is van, nem minden gyárban 12 órázol futószalag mellett. De lehet, még azt is szereti valaki.


De ez nálatok nem divat, gondolom? Nektek akkor sikeres a gyereketek, ha orvos, vagy valami elismert kutató. Addig meg xart sem ér az élete...

2022. okt. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
92%

1. Tanár volt, de átment multihoz, nem bírta, hogy anyagilag bem jut egyről a kettőre. Remek döntés volt, ma vezető beosztásban van. Saját lakás, család.

2. Programozó informatikus. Saját ház, család.

3. Orvos. Saját lakás.


Nagyon büszke vagyok rajuk. Igen, sikeresek lettek.

2022. okt. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
93%

"Miert kellene elismernem a te dohanyboltban dolgozo gyerekedet"


Mert mit kellene elismerni abban, ha a te gyereked meg pl. mérnök? Nem értem. A sikeres élet soktényezős, egy dohánybolti eladó lehet boldogabb, mint egy orvos, mérnök, űrhajós.


Az, hogy valaki elvégez egy egyetemet olyan szakon, amihez van affinitása, önmagában nem olyan hú, de nagy dolog. Másnak meg nincs diplomája, de olyan zenét ír, amilyenre a gyereked sosem lesz képes. Vagy olyat rajzol, alkot. Vagy olyan boldog családi életet teremt, amiről a mérnök csak álmodik.


Önmagában egy jó munka kevés a sikerhez.

2022. okt. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
95%

Szeretem őt és büszke vagyok rá, mert igyekszik korrekt lenni mindenkivel.

Ügyesen kormányozgatja a hajóját az élet tengerén.

2022. okt. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem se egyértelmű mi számít sikeresnek.


Volt egy kollégám, 40 éves, tehetséges programozó, jó fizuval, közben full magányos volt és alkoholista. Ő sikeres? Szerintem nem.


Másik ismerős utcazenészként beutazta Európát, majd letelepedett, egy intézményben beteg gyerekeket ápol. Boldog házassága van, 3 gyereke, akikkel szintén jó a kapcsolata és rengeteg barátja. Sose keresett sok pénzt, mégis sikeres embernek tartom.

2022. okt. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
39%
Nem kéne lenézni más munkáját, minden munka elismerést érdemel a politikuson kívül.
2022. okt. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
92%
Az elsőszülött nővér lett, a középső diplomázott csak, ő adatmérnök (datascientist), a legkisebb pedig rendőr Dániában.
2022. okt. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
89%
Már egyedül kanalazza a pudingot...
2022. okt. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
76%
#17 politikust miért emeled ki? Az nem munka? Azt is lehet tisztességesen csinálni.
2022. okt. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!