Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lenezendo ha valakinek nem...

Lenezendo ha valakinek nem szuletik gyereke es csaladja sincs?

Figyelt kérdés

Mi van akkor ha nincs gyerek, csalad ?

Olyan nagy elvaras ez?

Miert baj az, ha valaki " kilog " a sorbol ( mindegy mi miatt ) es csinal az eleteben mast , eli az eletet...

En egyedulallo 32 eves no vagyok es sok baratnak ismerosnek van mar baratno, barat, gyerek ferj, feleseg... de viszont latom, h nem elnek olyan jol, nelkulozbek, penzszukuletben vannak, tele vannak hitelve paran... es dolgoznak sokat keves penzert...es csak kinlodnak.

En pedig Angliaban dolgozom es van penzem, nem nelkolozom, vannak terveim amiket meg is tudok valositani...

De folyamatosan azzal jonnek, h nekik milyen szep gyerekuk van , milyen jo hogy van parjuk...

Irigyek lehetnek, vagy tenyleg ez a normalis hogy van csalad es gyerek??


2022. okt. 20. 07:21
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%
Napi gyerekmentes kérdés. Szerintem az a normális, ha mindenki úgy éli az életét, ahogy az neki jó. Sajnos a társadalmi elvárás még mindig az, hogy alapítsunk családot, férj, gyerek, családi ház 🏡 stb. Én férjhez mentem, de nincs gyerekünk, mert nem akartunk. Én is megkaptam érte a mai napig a magamét.
2022. okt. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
93%
A normális az, ami neked jó. Anélkül kell élned, hogy másoknak megfelelj. Mert ha mindig azt nézed, ki mit gondol, az nem élet. Tedd rendbe magad.
2022. okt. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
68%

Nem hinném, hogy irigyek lennének rád. Ők gyerekkel boldogok, akkor is ha nélkülöznek. Dicsekednek a családjukkal, mert nekik az a büszkeségük.

Amúgy meg csak a dicsekedést írtad, semmi arra utaló jelet nem, hogy lenéznének. Nem szólogatnak be. Miért kattogsz akkor ezen?

Én is gyerekmentes vagyok amúgy.

2022. okt. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Igen kuldeneke kepeket a gyerekukrol es odairjak pl hogy " ez az elet...

Vagy hogy : legboldogabb, legszerencsesebb ember a vilagon...

Es ha en olyat irok nekik, hogy pl Etyekre vagy budai oldalon neznek hazat, akkor jonnek olyan szoveggel, hogy : mit csinalnek en ott? Es nekem miert nem jo egy kis falu ?... es mit akarok en??

Ez mar eleg lenezo....

2022. okt. 20. 07:55
 5/37 anonim ***** válasza:
85%

Minek tartod velük a kapcsolatot? Egyébként biztos, hogy van bennük irigység, hiszen, ha nem is vallják be, az ő életük sokkal nehezebb, mint annak, akinek nincs gyereke. Nem kell velük foglalkozni, ne levelezz velük, ne reagálj a fotókra meg az undok üzenetekre. Keress magadhoz hasonló értékrendű barátokat.

#1-es voltam

2022. okt. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
86%
" Ők gyerekkel boldogok, akkor is ha nélkülöznek." Ekkora demagóg marhaságot... senki sem boldog mikor nélkülözik, csak annak akinek gyereke van jobban fáj az anyagiak hiánya, mert a gyerekének se tud megadni dolgokat, sokszor alap dolgokat sem. Ha az embernek csak magának nem jut, azt még-csak-csak elviseli, de mikor a gyereke megkérdi hogy miért nincs ez se, miért nincs az se, miért nem jut egy héten egyszer sem gyümölcsre, na az pokoli.
2022. okt. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
81%

Igen, van egy réteg, aki mindig le fog nézni emiatt, ezt el kell fogadni.


Hasonló helyzetben vagyok, csak annyi a különbség, hogy nekem a külsőm miatt sem lesz családom soha.

De amúgy sem akartam volna/akarnék a semmire szülni, és nem tartom elég életcélnak, élet-teljesítménynek vagy kiváltságnak azt ha valakinek házassága és gyereke van, és nem szért mert nekem nincs. Ha lenne akkor sem tartanám magam többre másoktól csak azért mert szültem egy vagy több gyereket.


És van egy intelligensebb réteg, aki úgy gondolkodik, hogy a gyerek hatalmas felelősség, a megfelelő körülményeket meg kell termteni számára mielőtt megérkezik, illetve akik úgymond "letettek valamit az asztalra" mielőtt családjuk lett, tehát karrier, hobbi, önmegvalósítás és hasonlók. Ők megértenek és nem érzem, hogy lenéznének. Sőt, az is természetes számukra ha valaki nem is akar soha családot. Ők előbb nézik le azokat akik a semmire, az állam nyakára szülnek 3-4 gyereket.


Viszont van az a réteg, ahol a család és a gyerekszülés a legfőbb életfeladat, amit minél előbb teljesíteni kell és egyedül lenni bűn, kapcsolatfüggők. Ők mindig le fognak nézni és ezen nem változtat semmi. Csak mondok egy példát, hobbi szinten újságírással is fogalalkozom, van néhány cikkem amiket a google is feldob ha rákeresel az adott témára. Szerintük lehet pénzem meg sikerem ha "boldogságom" (azaza gyerekem nincs). És az a baj, hogy ilyen emberekkel bárhol találkozhatsz, és nem mind kerülendő társaság. Vannak akiket egyébként kedvelek, de ebben az egyben sosem fog változni a véleményük.


Kicsit úgy érzem magam, mint aki 2 tűz közé került. Vannak a mondjuk úgy "modernebb" szellemiségűek, akikhez életmódom szerint tartozom, akik szerint a gyerek nem teljesítmény. Korom alapján ők azt mondják még van időm, koncentráljak a cáljaimra.

És vannak a "tradícionális" szellemiségűek akikkel családom, lakóhelyem,munkám folytán érintkezem, szerintük elérhetsz bármit az életben ha nincs gyereked semmi vagy. Korom alapján szerintük még van időm gyereket vállalni, csak siessek nagyon, mert már nagyon abban a korban vagyok hogy családnak kéne lenni.


Szóval ez a két csoport valahol mindig le fogja nézni egymást, és ez egy olyan ellentét ami ellen te vagy én nem tehetünk semmit.


Annyit tehetsz hogy próbálod nem magadra venni az ismerőseid kérdezősködését/családdal flexelését. És sokszor meg fognak sérteni, de próbálj nekik megbocsájtani, mert nem irigységből, nem rosszindulatból vagy azért csinálják, hogy te irigykedj rájuk. Ők tényleg azt hiszik, hogy gyerek nélkül semmi az ember, főleg a nő és tényleg aggódnak érted, segíteni,ösztökélni akarnak. Az más kérdés, hogy nem látják át: ezzel csak ártanak neked, de amit tesznek azt zömébne jóindulatból teszik.


Hogy az-e a normális ha valakinek családja és gyerek van az jó kérdés. Évszázadokon át nem volt más életforma elképzelhető, se ugye globalizálódik a világ. Szerintem igen, ma is ez a "normális", de kivételek/kívülállók mindig voltak és lesznek, és sokszor éppen azok értek el nagy dolgokat akik áldozatokat hoztak. Szóval ha boldog vagy így akkor, akkor vedd fel a páncélt és tanuld meg kezelni ezeket az embereket, fogadd el a lenézés tényét és próbálj "együtt élni vele". Sok nagy embert lenéztek a maga korában Jézustól Michael Jacksonig, szóval te is, és én is megbirkózunk vele:-)

25/N

2022. okt. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
23%
Nem unjatok meg? Nekem sincs es nem is lesz gyerekem, megsem az a reggeli elso gondolatom, hogy vajon mit szol hozza a tarsadalom, hanem hogy kavezni kene.
2022. okt. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
87%
Akkor ne csipogj bele a kérdésbe ha annyira nem érdekel.
2022. okt. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem kell ezzel foglalkozni, én is gyerekmentes 35 éves nő vagyok, férjjel, és nem is tervezünk. Sajnálom, ha bárkinek (szüleinknek, rokonnak, munkatársnak, miniszternek vagy a szomszéd néninek nem tetszik, de én nem akarom a klasszikus életet, hogy mindenkinek KELL GYEREK. Én utazni akarok, lassan külföldre is költözünk és egyáltalán nem vágyom gyerekre, sajnálom, engem más tesz boldoggá, másfajta élet. Le kell tojni, ki mit mond, csak magadnak kell megfelelj, csak magadtól kérdezd meg, hogy boldog vagy-e és azt az életet éled-e, amit szeretnél. A többi kuka.
2022. okt. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!