Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan önállósodjak így?

Hogyan önállósodjak így?

Figyelt kérdés
Lassan 20 éves leszek, 2 hónap múlva. Itthon lakom, anyu, apu, nővérem. Tesóm 24 éves, lassan 25, még mindig számon kéri anyutól, ha mondjuk én kapok teszem azt egy felsőt, ő meg nem. Ami egyébként nem azért van, mert nem akarna neki venni, de a nővérem hihetetlenül finnyás, látatlanban neki nem lehet vásárolni, eljönni meg nem hajlandó. Plusz, dolgozik, van fizetése, 5 év múlva 30 lesz, úristen:S És én nem akarok ilyen lenni, nagyon nem. Jó lenne végre külön lakni, dolgozni, "felnőni"...tudjátok, hogy értem. Csakhogy, nem éppen idilli a családunk:S A helyzet az, hogy anyukámat nagyon szeretem, és nem akarnám itt hagyni, "egyedül", a hülye nővéremmel, meg az alkoholista apámmal. Szerencsétlen, a munkájából is elege van, minden nap úgy jön haza, h. fáradt, nincs semmire ideje, bosszankodik, akkor hazaér a hálátlan nővérem is a munkából, ő is csak idegesíti. (jó, mondjuk nem mindig ilyen a tesóm, de van amikor azon kiakad, hogy anyut el kéne vinni vhová kocsival...hogy lehet ilyen? már rég nem is kéne itthon lennie basszus, van neki reggeli, ebéd, vacsora, tiszta ruha, amikor ilyen flegmán szól legszívesebben pofán verném, na)plusz alkesz apám a kocsmából. Mi ketten jól megvagyunk, de mi lesz vele, ha én lelépek? Mennék szívesen, de már most olyan hihetetlen lelkifurkám van, hogy csak erre gondolok is :S meg a háztartásban is besegítek, ha én nem leszek, rászakad minden, akkor fog csak teljesen kikészülni:S De mégsem lakhatok itthon örökké, mit tegyek?
2010. szept. 27. 13:08
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
ooh...hidd el nagyon is élvezi, kiszolgálják...ki ne élvezné...:S itt most nem arról van szó, h. dolgozok vagy nem, mert azt meg tudom oldani, keresek munkát, ennyi. itt most a lelki dolgokról van szó, hogy tegyem túl magam azon, hogy anyut itthon hagyom, hogy ne legyen lelkiismeretfurdalásom :S
2010. szept. 28. 10:58
 22/25 anonim ***** válasza:
A lekiismeret fordalás sajnos nagyon haszontalan érzés,mert tönkre tesz.
2010. szept. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

En megertelek, de ersd meg, hogy az Edesanyad meg fiatal es aktiv, s Neki kell donteni ez az O elete, ebben O el testileg, lelkileg, a lehetoseg adott, hogy valtoztasson, es eppen azert, mert van 2 gyermeke is,

es erre kellene gondolni.


Amikor marad es csak sir, akkor art onmaganak, de Nektek is,

onmagat tonkre teszi, de Titeket is, talan Te legyel az, Aki felajanja a segitseget, hogy merjen lepni es Te mellette fogsz allni,

talan a testvered is mellette allna, es a segitsegere lennetek ebben a nehez helyzetben,

de igy, hogy csak egyutt laktok, de meg sincs meg a bekesseg, akkor ennek nincs ertelme,

mivel Apuka iszik, a novered az eli az eletet, Te sajnalkozol,

Anyukad pedig kiszolgalja ezt a csaladot es elvegzi a haztartast,

s ennek fejeben megehet egy tanyer etelt, ha meg van etvagya azt megenni!


Fogjatok ossze es uljetek le, Ti gyerekek es Edesanyad, es

kesz tenyek ele kell allitani a papat, de a Mamad legyen

a kezdemenyezo, s aztan majd meglatjatok, hogy mi tortenik.

Ti csak "resztvevok" vagytok, esetleg meglehet emliteni Neki a viselkedeset arrol, amikor ittas allapotban van, s talan igy elertek valamint.


Edesanyadnak nem lenne szabad igy tovabb elnie, mert meg elhet 20-30 evet is, es ezen kellene elgondolkozni, hogy hogyan eli azt le.

2010. szept. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Anyukád hagyja magát, így hát apukád nyugodtan leku.vázhatja, a nővéred meg kiszolgáltatja vele magát. Ismétlem, mert hagyja magát. Ő azt hiszi magáról, hogy nem tehet másként, pedig tehetne, a saját életén csak maga tud változtatni, de könnyebb sajnálnia magát. Ezen kellene elsőként változtatnia, hogy ne úgy gondoljon a helyzetére, hogy jaj, szegény én, hogy kerültem én ide, hát miért érdemlem én ezt? A nyomorába ráadásul bevon téged is, ezért nem tudod elhagyni és a magad lábára állni. Segíthetnél rajta úgy, hogy valóban önállósodsz és megmutatod a módját, hogy egyedül is megy, hogy példát mutatsz, egy nő önállóan is fenn tud maradni, nincs szüksége mindenáron egy férjre.
2010. szept. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Anyud felnöt kiforrot személyiség rajta te se erőszakkal, se sírásal nem tudsz változtatni.

Mutas neki példát, bíztasd ha neked összejöt neki is fog, ha bele vág segíts neki de ha ő nem akkar válltoztatni akkor annyi. A sajnálkozás senkin se segít főleg rajtad nem.

2010. szept. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!