Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan önállósodjak így?

Hogyan önállósodjak így?

Figyelt kérdés
Lassan 20 éves leszek, 2 hónap múlva. Itthon lakom, anyu, apu, nővérem. Tesóm 24 éves, lassan 25, még mindig számon kéri anyutól, ha mondjuk én kapok teszem azt egy felsőt, ő meg nem. Ami egyébként nem azért van, mert nem akarna neki venni, de a nővérem hihetetlenül finnyás, látatlanban neki nem lehet vásárolni, eljönni meg nem hajlandó. Plusz, dolgozik, van fizetése, 5 év múlva 30 lesz, úristen:S És én nem akarok ilyen lenni, nagyon nem. Jó lenne végre külön lakni, dolgozni, "felnőni"...tudjátok, hogy értem. Csakhogy, nem éppen idilli a családunk:S A helyzet az, hogy anyukámat nagyon szeretem, és nem akarnám itt hagyni, "egyedül", a hülye nővéremmel, meg az alkoholista apámmal. Szerencsétlen, a munkájából is elege van, minden nap úgy jön haza, h. fáradt, nincs semmire ideje, bosszankodik, akkor hazaér a hálátlan nővérem is a munkából, ő is csak idegesíti. (jó, mondjuk nem mindig ilyen a tesóm, de van amikor azon kiakad, hogy anyut el kéne vinni vhová kocsival...hogy lehet ilyen? már rég nem is kéne itthon lennie basszus, van neki reggeli, ebéd, vacsora, tiszta ruha, amikor ilyen flegmán szól legszívesebben pofán verném, na)plusz alkesz apám a kocsmából. Mi ketten jól megvagyunk, de mi lesz vele, ha én lelépek? Mennék szívesen, de már most olyan hihetetlen lelkifurkám van, hogy csak erre gondolok is :S meg a háztartásban is besegítek, ha én nem leszek, rászakad minden, akkor fog csak teljesen kikészülni:S De mégsem lakhatok itthon örökké, mit tegyek?
2010. szept. 27. 13:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
56%

Azért az szerintem túlzás, hogy nem ismeri igazán a nővérét. Testvérek lévén gondolom minden megbeszéltek (legalábbis mi a húgommal így vagyunk). A nővéred egész egyszerűen lusta, könnyebb neki így az élet, mosnak rá, van tető a feje fölött. Vannak ilyen emberek, de Te ne legyél ilyen. Ne kényelmesedj el, a 20-as éveket nagyon ki kell használni, ilyenkor kell megtapasztalni, hogy milyen is valójában a nagybetűs ÉLET nem pedig 30 évesen.

Merj lépni, hisz egy életed van és ezt maximálisan ki kell évezni. Anyukád már felnőtt nő/asszony. Ha nem tetszik neki az élete akkor majd változtat, de gondolom szereti a férjét (bármilyen alkoholista is) és ezért nem akar kilépni ebből a kapcsolatból. Te azonban még fiatal vagy, ha van rá lehetőséged menj albérletbe és élvezd az életet, szerezz minél több tapasztalatot.:)

2010. szept. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Apuval nem lehet semmit kezdeni, anyuval már teljesen megromlott a viszonyuk, egyébként állandóan tagadja, h. ivott. De a vak is látja rajta, az az undorító szag, meg ahogy hazatántorog, meg amiket mond:S De egyébként dolgozik, festő, csak hát ez kicsit időjárás függő, ilyenkor télen, sokkal kevesebb munkát kap, és persze kevesebb a fizetés is...
2010. szept. 27. 14:01
 13/25 A kérdező kommentje:
Szereti a férjét, ez kicsit megütött, egy ilyen embert nem lehet szeretni. Nem bánt minket fizikailag, semmi ilyesmi, de olyan elképesztően mocskos dolgokat mond amikor részeg, meg az állandó káromkodás, volt amikor anyus sírva aludt el:( Szóval abban biztos vagyok, h. nem szereti.
2010. szept. 27. 14:04
 14/25 A kérdező kommentje:
Lelki terrornak mondanám azt, amivel apu cseszteti anyukámat. De tényleg nagyon durván.:S
2010. szept. 27. 14:05
 15/25 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos te nem nagyon tehetsz sokat.

Csak anyukád vagy anyukáddal együtt tehettek valamit.

Vannak szélsőséges megoldások is, de azok nem jók...

Te ne add fel az életed soha! Legyél boldog! Anyukád akkor lesz boldog, ha te boldog vagy, szép életed van! Ha meg még néha vagy gyakran foglalkozol is vele, még boldogabb lesz!

A hülye többieket csak megszokni lehet vagy kidobni.

2010. szept. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"anyum költözne meg válna is, legalábbis a késztetés megvan, de hát...fiatalabb ő sem lesz, 50 felé közelít, egy új életvitelt kialakítani...nem tudom, biztos fárasztó lenne, meg a válással járó herce-hurca" - ez csak kifogáskeresés. Meddig vár még anyukád? Meddig tűr? Az nem elég indok, hogy egy új életvitel egy JOBB életminőséget is jelent?

Nem szereti apukádat, ezt elhiszem, ugyanakkor van benne egy adag mazochizmus meg társfüggőség és azért nem hagyja el (vagy azért nem segít rajta? - az alkoholtól csak erős akarattal és maximális családi támogatás mellett lehet csak megszabadulni, a legtöbb esetben a család találja meg a módját, hogy hogyan lehet visszahozni az életbe az alkoholistát).

Azért ma huszonévesen elköltözni otthonról nem olyan egyszerű, ezért ne haragudj a nővéredre. Ő is nyilván szeretne önálló életet... Sajnos azt látom, hogy egyre inkább "normális", hogy a fiatalok addig maradnak a szülői házban, ameddig csak lehetséges, mert egyszerűen nem tudnak önállósodni. Benned megvan az elszántság, viszont olyan dolgok tartanak vissza, amiről te nem tehetsz: mások is írták már, hogy külön kell választanod, mi a te életed és a te problémád, s mi a másé.

2010. szept. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
hogyan választhatnám külön, hiszen ezért vagyunk egy család nem? most hogy néz ki h les.zarom, h. anyunak mi baja van?:S bár mondjuk...azt tényleg les.zarom, h. apunak mi baja van:D:S mondtuk már neki mi is, mások is, a saját testvére és az apukája!! de nem... hát jó, ha ő nem mutat egy kis elszántságot, akkor minket sem érdekel, meg azok után,h. anyut lek.urvázza, éveken keresztül bas.zogatja, még segítsek rajta?:S nem gondoljátok komolyan, nem érdemel semmit, csak anyut sajnálom, de nagyon
2010. szept. 27. 15:11
 18/25 A kérdező kommentje:
Am. köszönöm mindenkinek aki írt és bátorítani próbált:))
2010. szept. 27. 15:28
 19/25 anonim ***** válasza:
74%
el kell adni a lakást, felezni az árát.elmenni albérletbe, ketten anyukáddal. ketten csak kerestek annyit hogy eltartsátok magatokat. apád meg a nővéred meg mehet a levesbe.
2010. szept. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Már bocs de szerintem a nővéred se élvezi a helyzetet csak nem keres annyit hogy elköltözön majd ha megkapod az első fizud te is rájösz. Nem is értem hogy akkarsz úgy önállosodni hogy még nem dolgozol.
2010. szept. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!