Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan önállósodjak így?

Hogyan önállósodjak így?

Figyelt kérdés
Lassan 20 éves leszek, 2 hónap múlva. Itthon lakom, anyu, apu, nővérem. Tesóm 24 éves, lassan 25, még mindig számon kéri anyutól, ha mondjuk én kapok teszem azt egy felsőt, ő meg nem. Ami egyébként nem azért van, mert nem akarna neki venni, de a nővérem hihetetlenül finnyás, látatlanban neki nem lehet vásárolni, eljönni meg nem hajlandó. Plusz, dolgozik, van fizetése, 5 év múlva 30 lesz, úristen:S És én nem akarok ilyen lenni, nagyon nem. Jó lenne végre külön lakni, dolgozni, "felnőni"...tudjátok, hogy értem. Csakhogy, nem éppen idilli a családunk:S A helyzet az, hogy anyukámat nagyon szeretem, és nem akarnám itt hagyni, "egyedül", a hülye nővéremmel, meg az alkoholista apámmal. Szerencsétlen, a munkájából is elege van, minden nap úgy jön haza, h. fáradt, nincs semmire ideje, bosszankodik, akkor hazaér a hálátlan nővérem is a munkából, ő is csak idegesíti. (jó, mondjuk nem mindig ilyen a tesóm, de van amikor azon kiakad, hogy anyut el kéne vinni vhová kocsival...hogy lehet ilyen? már rég nem is kéne itthon lennie basszus, van neki reggeli, ebéd, vacsora, tiszta ruha, amikor ilyen flegmán szól legszívesebben pofán verném, na)plusz alkesz apám a kocsmából. Mi ketten jól megvagyunk, de mi lesz vele, ha én lelépek? Mennék szívesen, de már most olyan hihetetlen lelkifurkám van, hogy csak erre gondolok is :S meg a háztartásban is besegítek, ha én nem leszek, rászakad minden, akkor fog csak teljesen kikészülni:S De mégsem lakhatok itthon örökké, mit tegyek?
2010. szept. 27. 13:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
van pár kérdésem hogy tisztán lássak. te dolgozol? el tudod tartani magad? nővéred hazaad egy részt a fizetéséből? apád dolgozik, vagy a család pénzét issza?
2010. szept. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Figyelj, ahogy a leveledből kikövetkeztettem Te ahol csak tudsz segítesz Édesanyádnak. Anyukád nem várhatja el, hogy életed végéig vele lakj, egyszer neked is ki kell repülnöd a "családi fészekből". Hidd el szerintem Ő is büszke lenne rád ha 20 éves létedre önállósodnál.

Az, hogy elköltözöl még nem egyenlő azzal, hogy elhanyagolod Anyukádat, hiszen hazajöhetsz hetente vagy havonta, beszélhettek telefonon stb.

A nővéreddel pedig ne foglalkozz, így is elég szégyen, hogy 25 éves létére úgy viselkedik mint egy kis 16 éves fruska, ez az "ő kapott akkor én miért nem" nálunk 14 évesen volt menő!:):D

Szerintem ne a nővéred legyen a példa, költözz el, próbáld megtalálni az utadat és építgesd az karrieredet (tanulj sokat).

5 év múlva majd jót fogsz röhögni a nővéreden, amikor is neked már lesz egy álom állásod, barátod, saját lakásod a nővéred meg még mindig anyukád nyakán fog élősködni.:)

2010. szept. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
11%
Aranyos dolog, hogy sajnálod anyudat, de menned kell. Anyudnak magának kell megoldania az életét. Mindenki a saját életéért felelős 18 éves kor felett, az alatt a szülők a gyerekükért. Te már elmúltál 18, csak akkor maradj otthon, ha azt érzed, NEKED tényleg az most a legjobb. Ha nem az a legjobb, és lehetőséged van jobbra, akkor ne maradj otthon. Nem neked kell vigyáznod anyádra, mert ő egy felnőtt, jobban, mint te. A nővéred is önmagát ejti csapdába, ha még mindig a szüleiteken lóg, mert nem fog kelleni senkinek egy ilyen hisztis, önállótlan csaj, vagy mégis fog, de azt meg ő nem köszöni meg. Saját életed van, azért felelsz, szüleidért nem.
2010. szept. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%

Tedd föl magadnak a kérdést, hogy a jelenlegi helyzet hogyan alakul mondjuk 10 év múlva. A nővéred a jelek szerint kényelmesen elvan otthon, anyád nem lesz kevésbé fáradt, apád nem fogja kevésbé szeretni az alkoholt. Csak te leszel idősebb 10 évvel, meg jó néhány ősz hajszállal.

Kegyetlenségnek hangozhat, de anyád, apád és a nővéred ugyanúgy a saját életükért felelősek, mint ahogy te a sajátodért. Arról, hogy anyukád nem tud mit kezdeni az alkololista férjével, meg a 25 éves felnőtt gyerekével, nem te tehetsz. Apróbb dolgokban talán tudsz neki segíteni (pl. házimunka), de ahogy leírtad, az alaphelyzet valószínűleg nem fog belátható időn belül megváltozni.

A döntés a tied.

Sok sikert kívánok!

2010. szept. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád miért marad? Úgy látom ebben a családban mindenki kihasználja,neki miért kell mártírkodni,miért nem csap az asztalra,hogy elég legyen!Ha elválna,eladná a házat a feléből vehetne magának egy kisebbet a két nyomoronc pedig csinálhatna,amit akar.Nem az a megoldás,hogy te is maradsz és együtt szolgáljátok ki a nővéred és az apád,hanem az,hogy végre mindenki tegyen azért,hogy boldog legyen.Neki ez élet így? Nem hiszem.A másik kettőnek pedig nem ártana egy jó pofára esés,hogy lássák felnőtt emberek,akiknek meg kell oldani az életüket anyátok nélkül is!
2010. szept. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Legyél önző.Nővéred meg 40 évesen is ott lezs mert élvezi h van egy két csicskája.Menj albiba két nap múlva ott sír majd növérkéd hogy menj vissza takarítani.
2010. szept. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%

Huzd ki Magad es egyenesedj ki!


Ezt ugy tudod megtenni, hogy "elfogadod" a csalad tagjait a tulajdonsagaikkal egyutt, es nem kritizalsz,

mivel Te fiatalabb vagy es ugysem fogod tudni megvaltoztatni Oket, mivel ez mar az O berogzott tulajdonsaguk,

es majd Maguktol kell rajonni arra, hogy valtoztassanak.


Te elj spontan es szeresd Oket, ha tudsz segiteni akkor segits, de ennyi es nem tobb.


Amint latod is, hogy az Edesanyadnak megfelel igy a tarsa es a lanya is,

mert ha nem, akkor azon O tudd valtoztatni, de O adja ezt a lehetoseget arra, hogy igy eljenek.

Te a gyermekuk vagy, amikor ez Neked nem tetszik, akkor majd elkoltozol amikor erre lehetoseged lesz, es akkor mar nem kell ezt nezned mindennap.


Ne bansd a noveredet, mert Te nem tudod,hogy O legbelul igazabol milyen, inkabb probalj a kozelebe ferkozni szeretettel es lehet, hogy a vegen meg sajnalnad is, amikor belelatnal a lelkebe!

2010. szept. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
anyum költözne meg válna is, legalábbis a késztetés megvan, de hát...fiatalabb ő sem lesz, 50 felé közelít, egy új életvitelt kialakítani...nem tudom, biztos fárasztó lenne, meg a válással járó herce-hurca:S Egyébként lakásunk van, tehát nem családi ház, annyiért nem hiszem, h. el lehetne adni, hogy a feléből egy másik lakást vegyen, arra még áldozni kell, de hitel kilőve, már az autón is van, évek óta ezeket nyögik, nem kell még plusz teher a nyakába. Nővérem egyébként alapjáraton aranyos lány, csak ez idegesít nagyon, h. még mindig itthon van, szánalmasnak tartom.
2010. szept. 27. 13:54
 9/25 anonim ***** válasza:
23%

Szomorú, hogy ilyen dolgok vannak a világban...

Meg kellene beszélni a helyzetet és változtatni kell azonnal! Apukád szerinted tudna valamit tenni vagy kész, az alkohol már kiütötte teljesen???

Amúgy szemét, buta vagy csak szerencsétlen? Ne haragudj...

A nővéred egy hülye kis ... Ne üsd meg, mert nő, de soha ne hagyd, hogy uralkodjon rajtatok.

Aranyos vagy, hogy segítel anyukádnak...De, ha menni akarsz, akkor menned kell. Gyakran meglátogathatod őt és később, ha sok pénzed lesz, segíthted is kicsit...

A nővéred kidobhatja anyukád bármikor. Apukádtól meg el lehet válni simán. Tudom nehéz és lehet meg sem lehet oldani, de valamit ki kell találni.

2010. szept. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Egyébként én nem dolgozom, de pont álláskeresésben vagyok, én ezért kapok ezt azt. (meg hétvégén suliba járok) Félreérteni nem kell, tesóm is megkapja a magáét, csak mondjuk pénz formájában, és azt vesz rajta amit akar.
2010. szept. 27. 13:57
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!