Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kitől kérjek segítséget?

Kitől kérjek segítséget?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok.lány.az előző évemet elrontottam így másodjára vagyok 9-es.2 éve szoros párkapcsolatban vagyok a párommal,és szeretnénk már egybe kötlözni.kilátátstalan a dolog,mert a szüleim annak ellenére hogy mindent megcsinálok itthon,és tanulok,ma eltiltottak a páromtól,és leveszik a modememet,és bezárnak itthon.Mid azért mert ma nem reggel 8ra hanem 11 re jöttem haza.Tönkre teszik az életem.Kék az rcom,már a másidk hogy ennyire megütöttek,és fenyegetnek,hogy intézetbe adnak,hogy levágnak az ágyra és úgy megvernek hogy soha többet nem kelek fel.Nem bírom továbbb.Segítség.szorogok és félek.
2010. szept. 26. 18:28
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
szerintem párodtól ..
2010. szept. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy 16 évesen én nem mertem volna hazajönni sem reggel 8-kor, sem 11-kor... Este kellett hazajönnöm, mint sok más tininek. Meg ugye a bukás... Nyilván nem hisznek neked, hogy tanulsz, ha megbuktál. És, hogy hihetnének neked, ha hazudsz abban is, mikor jössz haza. De nekik sincs joguk megverni, kicsit embertelen módszernek tartom. Az az igazság, hogy ők nagyon elrontották a nevelésed és most isszák meg a levét, de rajtad is töltik le.

Szerintem a párod megértené, ha kevesebbet lógnál vele és ehelyett tanulnál, 16 évesen amúgy is sokat kell, hogy utána jó egyetemre vagy főiskolára kerülj vagy valamit tovább tanulj. Vagy csak a gimi a cél?

Nyugi, intézetbe biztos, hogy nem fognak adni, de egy picit most otthon kellene többet lenned, tanulnod, segítened, stb.

2010. szept. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem kamu akkor gyermekvédelem, vagy családsegítő (nem tudom melyik, majd leírják mások)felhív, hogy bántanak a szüleid. Ez nem egy kisebb saller ha már kék az arcod.

DE! Ha meg kamu akkor meg húzzál innen. Ennyire durva szülők ugyanis ritkák.

2010. szept. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
80%

Igazuk van, hogy ki vannak akadva rád. Nézz magadba őszintén.

Ami viszont nagyon nem helyes, hogy megütnek. Azt elítélem.

2010. szept. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:

14-15 évesen jobb lett volna a "szoros párkapcsolat" helyett inkább tanulni, akkor most nem itt tartanál, a szüleid is másképp viszonyulnának hozzád.

A megbeszélt időpontban pedig még 16(!) évesen is illik hazamenni...

A szüleid a legjobbat akarják Neked és Te még ezt nem látod be...sajnos az elején rontották el, amikor a "szoros kapcsolatot" 14 évesen megengedték és nem figyeltek Rád eléggé.


Az viszont nem jogos, hogy ütnek-vernek mert az ők hibájuk, hogy nem tartod be a megállapodást, hogy nem olyan lettél amilyennek szerettek volna. Ülj le velük beszélj a szüleiddel felnőttek módjára. Mondd el, hogy ezentúl rendesen tanulsz, és naponta 1-2 órát találkozhass a barátoddal is, hétvégente pedig kicsit többet. Emellett segíts nekik a házimunkában, akkor is, ha néha túl soknak érzed, mert idővel enyhülni fognak.

Nem védem a szüleidet, de más módot nem látok a változásra. Kiskorú vagy tehát nem mehetsz máshova, mint ahová engedélyt kapsz.

HA bántalmaznak mehetsz a gyámügyre és onnan állami gondozásba...

Bocs ha kemény voltam. Remélem megoldódik a helyzeted!

2010. szept. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé fiatal vagy még!A szüleid biztosan nagyon féltenek,viszont ahhoz nem lenne joguk,hogy meg is verjenek.Nem tettél csunyàn nekik,vagy kihoztad õket a sodrukból.Valami okànak kell lennie,hogy eltiltottak a pàrodtól.
2010. szept. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
félre értitek néhányan.miattuk buktam meg egy félévet beteg voltam,és félre is kezeltek.és a tanulmányi eredményeim jók.soha nem foglalkoztak velem.a testvéeemet is megverték hogy vérzett az orra iylen idősen mint engem.nem vicelek vele.szerintem ez egy bazi nagy bunkóság volt hogy ezt leírtad:'(erőszakkal nem viccelődök.Szerinted miért kérek segítséget?ez nem vicc.
2010. szept. 26. 18:43
 8/35 A kérdező kommentje:
nem tudok leülni velük mert amikro elkezdem...sorolják hogy nekem nincs jogom..és ütnek.a testvéremet pedig számon se kérik.ha ő nem jön haza izsákról,vagy balatonrl a megszkott időpontban hanem rá két napra.annyit mondanak többször ne fordulon elő.Alig tudta lerakni az érettségit.és az előző barátja fel akarta jelenteni a szüleimet bántaamzásárt.
2010. szept. 26. 18:45
 9/35 A kérdező kommentje:
Házimunkát mindenn nap csinálok ha épp neme dzésen vagyok...ÁLLANDÓAN.
2010. szept. 26. 18:47
 10/35 anonim ***** válasza:
0%

Mégis elgondolkodsz te az életeden?


Már most megbuksza suliban közben meg még semmi végzettséged!

Aztán műár most egybe akarsz költözni a pároddal?


És miből fogtok megélni szerinted ha iskola nélkül nem kapsz majd sehol sem munkát?


Szerinted anya-apa örökre nyomni fogja neked a zsebedbe a pénzt az éjes szádba meg a kaját?

Vagy mégis hogy képzeled miből éltek majd?


Sokan még szakképzetten iskolával is alig találnak munkát, nemhoigy így megbukva, vagy azt hiszed majd kaptok segélyt?

Lehet hogy kaptok de meddig? 2-3 évig? És azután? Nameg az sem akkora összeg, hogy normálisan fel tudsz majd belőle öltözni meg kaját venni..


El kéne gondolkodni ezen + hogy talán azért vernek meg mert ezt hiába is magyaráznák el neked, úgysem fognád fel!


Sztem írd össze egy papírra, hogy mi az amit egy hétena szüleidtől kapsz de alegutolsó csepp vízig is!


Aztán utánna írd oda mellé, hogy hogyan tudod te mindezt magadnak előállítani!

Aztán ha majd a papírra leírt dologból valóság lesz és működik is, akkor gondolkodj az összeköltözésen addig meg feleslegesen strapálod ezzel magad!

2010. szept. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!