Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mióta divat ez a "18éves...

Mióta divat ez a "18éves korod után mehetsz ahová akarsz" gondolkodás?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokhoz szólok,akik így gondolkodnak a gyerekükről. Elhiszem hogy büszkék vagytok rá hogy nagynehezen a 0-ról indulva felépítettetek egy életet amit végigküszködve értetek el,de eszetekbe sem jut hogy ő már az általatok építettből építkezve még nagyobbra építse a "tornyot"? Inkább kilökitek a p*csába hogy szívjon ő is,nehogy többre vigye mint Ti? Én sz*rul érezném magam hogy ilyen önző és irigy vagyok,s a saját véremet belökjem a mélyvízbe ha nem muszály,ahelyett hogy a legjobb jövőt biztosíthassam neki. Komolyan,gusztustalan ez a felfogás,hogy "18éves korodig vagyok köteles eltartani". Már a köteles szó gusztustalan irigységről és rosszindulatról tesz tanulságot.

ui.: NEM azokról beszélek akik már nem tudják eltartani a gyereket,mert nincs munkahely stb. ,hanem azokról akik eddig,középsuliban eltudták tartani,aztán ahogy végzett elzavarják.


42/Apuka (20éves lánnyal és igen,eltartom ameddig tanul és és utána addig,ameddig nem talál magának munkát. Jah,s SEGÍTEK neki melót találni,de ez egy másik kérdés is lehetne...)


2010. szept. 24. 19:25
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
86%

Elolvastam a kérdésedet,és a hozzászólásokat..

Nos akkor én személy szerint beállok azok sorába akik mondják a gyereknek,hogy "el lehet menni,és új életet lehet kezdeni!"

Hogyis fejezted ki magad? Gusztustalan embereknek tartod aki ilyeneket mond? Ezek szerint én az lennék? Miért? Hiszen fogalmad sincs,hogy miért mondja ezt a szülő a gyerekének..Fogalmad sincs,hogy én miért mondtam ezt a 17 éves lányomnak..Mit tudsz te az ilyen esetekről??

Akkor elmondom neked,hogy miért mondtam,és mondogatom a lányomnak..

2 lányom van.Ikrek! Az egyik ugyanannyira fontos mint a másik..Egyik sem kapott különb nevelést a másiknál..Ha vettem egy babát az egyiknek akkor kapott a másik is..Az apjával imádtuk őket,és most is imádjuk őket..Igyekszünk mindent megadni nekik,és mindig igyekeztem nem csak az anyjuk hanem a barátnőjük is lenni..Amikor 12 évesen a tengerhez akartak menni,és megkérdezték,hogy elmehetnek-e,minden áldott nap még szombat és vasárnap is 16 óráztam,hogy elmehessenek,és bőven legyen pénzük a szórakozásra is..14 éves korig nem is volt gond..Majd az egyik lányom olyan társaságba keveredett amit senki a családból még az iker testvére sem értett meg! Elkezdett cigizni,persze lebukott.Erre én? Leültem vele,és elmondtam mi a hátránya a bagózásnak..Hozzá tettem,hogy tilthatnám,de értelme nem lenne,mert akkor titokban csinálná,így belenyugszom abba,hogy tudok róla..Csak annyi kikötésem volt,hogy otthon nem dohányozhat,hiszen senki nem cigizik..Erre mit csinált a lelkem? A tűzoltóság hívott fel,hogy a lányom felgyújtotta a hálószobát mert a cigit az ágyban felejtette..Az én saját hitvesi ágyamba! Később kiderült,hogy a 14 éves lányom egy 19 éves pasassal szeretkezett abba az ágyban ahol a szülei aludtak,és a nagy szerelmi légyott közepette elfeledkeztek a cigiről..Az apja őrjöngött.Én voltam a hibás,mert nem voltam szigorú..Én annak örültem,hogy nem égett bent a szobában..De be kellett keményíteni..Először a pasasát akartuk eltávolítani,de nem volt szükség rá,hiszen dobta a lányomat..Azt hittük a lányom a mi szidásunk nélkül is(mert végül is nem szidtuk le) tanult az esetből,mert a tűzoltóság bizony eljárást indított hivatalból..A másik lányom is igyekezett segíteni neki..

De nem lett jobb.Egy nap hazajött avval a kéréssel,jobban mondva csak tudomásomra hozta,hogy ezentúl az új csávója itt alszik,mert ha tiltjuk sem érünk el semmit,mert akkor máshová mennek dugni..Szó szerint így mondta..14 éves volt,persze,hogy kiakadtam,és felvilágosítottam,hogy amíg én vagyok a gyámja az van amit én mondok..Nem csak a szülőknek van kötelességük,hanem a gyereknek is..Persze a vége az lett,hogy a saját lányom leqrvázott.Életemben először pofon ütöttem!Soha nem kértem semmit csak azt,hogy tanuljanak..Innentől kezdve az apja bekeményített..Most ott tartunk,hogy az egyik lányom 17 évesen már letette a felsőfokú angol nyelvvizsgát,Pár tantárgyból sikeresen érettségizett,és tisztelet tudó..Neki is van barátja akivel lassan 1 éve együtt vannak,és nemrég megkérdezte az apjától és tőlem,hogy megengednénk-e hogy itt aludjon..Bele egyeztünk,mert sokat letett az asztalra ő is,mert bízzunk benne..A másik lányom az ellenkezője..irigy a testvérére mert sikeres az iskolában..Fejébe vette,hogy leszarja a sulit,és ne tanul tovább..Kijelentette,hogy esze ágában sincs elmenni dolgozni,mert ő egy falat kenyeret nem adna sem nekünk sem a testvérének!Elege van belőlünk,hogy nem engedjük,hogy szabad legyen,hogy azt csináljon amit akar..

Volt amikor azt mondta,hogy reméli nem élünk olyan sokáig mint a nagyanyja,mert neki szüksége van a pénzünkre..

Hát persze,hogy ilyenkor azt mondom neki,hogy elmehet ahová akar,és élhet úgy ahogy akar,de ne várja,hogy állandóan támogatni fogom..Én nem vagyok hajlandó sem cigire,sem drogokra adni pénzt,és arra sem adok,hogy éjjel -nappal csak bulizzon!

Hogy én lennék a hibás? Miért? Hiszen az iker testvérét is én neveltem,és ő rendes,tisztelettudó,értelmes,sikeres leányzó..Hogy engedtem a cigi miatt? Ha nem engedtem volna,ha tiltottam volna akkor azért lettem volna hibás..Hogy nem szidtam le,mert felgyújtotta a szobát? Akkor örültem,hogy életben maradt,és semmi baja nem lett.egy ágy nem pótol egy emberi életet...Hogy nem engedtem,hogy a pasas ott aludjon? Nem követelni kellett volna,és nem trágár szavakkal dobálózni..

Most igen vállalom,hogy én mondok ilyenek neki,de meg is érdemli..Viszont azt is mondtam neki,hogy ha egyszer azt látom,hogy saját maga változtat a stílusán az életén.Ha úgy látom,hogy akar jobb ember lenni,és nem egy léhűtő aki alig várja,hogy meghaljunk,és utálja a testvérét akkor teljes szívemből fogom támogatni..Akkor mindig mellette leszek ameddig szüksége lesz rám!! de amíg ilyen alpári módon viselkedik addig nem fecsérelem az energiámat rá,hiszen van egy testvére akit szintén fel kell nevelnem,akinek nem egy idegroncs szülők kellenek..

Megjegyzem pár éve a lányomnak köszönhetem,hogy elvetéltem..Na szóval kedves kérdező! Még most is gusztustalan lennék???

Tudod nem árt ha a másik felet is megkérdezed amikor ócsárolsz valakit! Mert nem mindig ok nélkül jönnek elő ezek a mondatok!

2010. szept. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó válaszoló! A kérdező nem rád gondolt, bár nekem ez egyértelmű. Azokra gondolt, akik a gyerekükre úgy tekintenek, mintha csak 18 éves koráig lenne kötelességük eltartani. Esze ágában sem volt megsérteni azokat akik más szituációban vannak, de le is írta kikre gondolt


",hanem azokról akik eddig,középsuliban eltudták tartani,aztán ahogy végzett elzavarják.".


Nekem egyértelmű, hogy azokra céloz, akiknek mindössze annyi az indokuk, hogy betöltötte a gyerek a 18-at. Nem arra, akinek nyomósabb oka van rá.

2010. szept. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
50%

22:44


Hát azért valamit biztosan elrontottál az egyiknél, mert amindent ráhagyunk nem megoldás. És most is mit csinálsz szarsz az egészre, hogy majd lesz ahogy lesz, sem mint hogy, tennél ellene. Ettől függetlenül lehet hogy a lányodnak hasznára lesz az hogy ha kirakjátok a fennébe mert majd rájőn hogy milyen a buli hogy ha magát kell fentartsa, és ettől lesz egy jó ember visszont arra készülj fel hogy ha ezt megléped az életben többet nem fogod látni.

2010. szept. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
72%

ma 22:53

hogy válaszoljak a kérdésedre..Ugyanúgy neveltük mint az ikertestvérét..nem volt különbség..A hiba ott volt,hogy rossz társaságba keveredett..Ha lenne nagy gyereked akkor tudhatnád,hogy szélmalom harcot tudsz vívni csak, főleg ha azt akarod elérni,hogy a barátait tiltod!

Hogy folytassam! nem szarom le most sem! Viszem pszichológushoz,voltunk családterápián,és állandóan "rajta tartom a szemem" Néha ha látom,hogy "normális" akkor igyekszem beszélgetni vele..Próbáltam én már mindet..de amíg ő maga nem akar változni mi nem sokat tehetünk..

Nem hiszem hogy egy olyan ember akinek nincsenek nagy gyerekei tudj ami a megoldás! De te is igazolod azt amit írtam!

Ha szigorú lettem volna akkor azért lettem volna rossz szülő.Ha engedékeny lettem volna akkor azért..Igyekeztem és mai napig igyekszem az arany középutat megtalálni...De ehhez két ember kell...Még valamit! nem csak a szülő lehet hibás!

2010. szept. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 Aelien ***** válasza:
73%

22:44


"Részvétem" a rossz(?) lányod miatt, és "riszpekt" a jó miatt.

DE: nemcsak önző gyerekek, hanem önző szülők is léteznek. Most picit hadd panaszkodjak magyar szokás szerint:

Párommal már együtt élek, de ez így, 30 évesen valahol normális. Apósomék viszont 2 hitelt is felvetettek a Párommal. Ő meg volt olyan naiv "ökröcske", hogy segített nekik. Szóval: a Párom+én fizetjük a szülők hitelét, amit ők használnak fel! (Más farkával csalánt verni- szindróma...)

Szóval, én még tanulok felsőoktatásban (mellette dolgozom félállásban). A Párom "hatalmas", 70 ezer forintos fizetését úgy ahogy van, elviszi a bank. Ketten élünk 80 ezer forintból.

Kiskezicsókolom: felvetették a gyermektelenségi adót. DE: 2 milliós hitellel a hátunk megett, majdnem semmi jövedelemből, mikor fogunk tudni mi (Párom+én) gyereket "vállalni"?

Elnézést kívánok, kissé lekanyarodtam a témáról, és belecsaptam a lecsóba...

2010. szept. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
54%

Egyre több ilyen kérdést olvasok fiataloktól és végre egy szülő, aki szintén szóba hozza ezt a témát.

A szülő tényleg nagyon önző tud lenni és kidobja a gyerekét az utcára, aztán csodálkozik, hogy a gyereke évekig felé sem néz...

Szerencse én jó helyzetben vagyok. Anyu sok mindenben segít, én is megpróbálok segíteni neki, ahol csak tudok. Nem mondanám, hogy rátelepszek anyura, de néha van, hogy pénzt kérek tőle.

Ja, és ami nagyon jól esik, hogy többször kérdezi: Ugye azért nem most akarsz még elköltözni? (Ekkor mindig könny csordul ki a szemeimből, mert olyan jól esik, hogy a saját anyám, aki világra hozott nem szeretné, hogy itt hagyjam.)

Amúgy, ha tudok munkát vállalok. Nyáron is dolgoztam egy keveset, most suli mellett is tudok, így legalább nem anyunak kell megvennie nekem mindent. :)

2010. szept. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
56%

tegnap 23:00


Én a rossz társasághoz annyit fűznék hozzá, hogy szerintem ez is nevelés kérdése. Nekem is lett volna egy csomószor olyan lehetőségem, hogy a rossz társaságot válasszam, de még sem tettem, mert meg tudtam különböztetni a jót a rossztól. Így nevelték belém.


De nem kötekedni akarok és remélem a probléma megoldódik majd.

2010. szept. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%
19:35!Ezeket a gyerekeket nem nevelte az anyja az élere!É ez nem a gyerek hibája,olyat csinál,amiről ő dönthette el,hogy jó e vagy sem,mert a szülő nem nevelte arra,nem ösztönözte,hogy megállja a helyét!Kinyalta a seg...gét csontig,ez nem nevelés,hanem kényeztetés!Most meg igya meg a levét!De akkor ne a gyereket okolja a saját balfácán neveléséért,hanem nézzen kicsit magába!É itt nem ilyen gyerekekről van szó!
2010. szept. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
46%
Jah és az ikres anyukának pedig azt üzenem,hogy hiába hiszed,hogy ugyanúgy nevelted a kettőt!!!áááááá nagyon elrontottad az egyik lány nevelését!Csak azért,mert ikrek még nem ugyanolyanok és nem ugyanolyan nevelés kell nekik!Figyeltél az egyikre,aki sikeresebb és könnyebben veszi a kanyarokat és elfeledkeztél a másikról,akinek lehet rosszabbak a képességei és többet kellett volna vele foglalkozni!Elvártad tőle ugyanazt,amit a jobb képességű tesójától!És meglett a baj!
2010. szept. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
80%

Igaza van az ikres anyukának.Megmondta előre,hogy mindenképpen őt fogjátok hibáztatni,..Ha engedékeny azért,ha szigorú azért!!Én nem hibáztatom érte,mert nem hiszem,hogy minden esetben a szülő tehet az egészről! Sajnos vannak olyan helyzetek,hogy bármit csinál a szülő akkor is egy léhűtő kölyke lesz..Az utolsónak elég korlátolt a gondolkodása..Ezek szerint mindig csakis szülői hiba lehet ha a gyerek rossz? Akkor ezek szerint az az anyuka is aki szintén leírta,hogy a fia milyen? Én őt sem tartom hibásnak!!

Nem egy családot ismerek ahol mindkét szülő jó ember, ahol szerintem jó szülők is,de mégis az egyik gyerekük a fekete bárány..Sokszor a gyerekek lesznek olyanok amilyenek és nem a szülői nevelés miatt!

Egyébként a legjobb példa erre! Senki nem nevel a gyerekéből gyilkost vagy tömeg gyilkost! Mégis vannak ilyen "gyerekek"

Kérdezőnek..Vannak helyzetek amikor bizony kell azt mondani,hogy 18éves korod után mehetsz ahová akarsz...Sokszor szerintem ha egy szülő már ezt mondja,ott is oka van!!Sajnos vannak esetek amikor a gyerek tényleg jó diák,tényleg igyekszik megfelelni a szüleinek mégis a fejéhez vágják..Ezért ezt sem lehet mondani,hogy minden fiatal aki ezt kapja a fejéhez megérdemli..Ahogy azt sem lehet senkire mondani,hogy ő rontotta el a gyereknevelés!!Nem élünk velük,nem vagyunk benne,így nincs is jogunk másokat hibáztatni..Könnyű más leszidni olyanokért amit mi még nem is csináltunk(pl:Ikreket nem nevelek( vagy nincs tapasztalatunk..

Nekem fiam van...Igyekszem jó anya lenni..Még nincs gondom vele,de egyszer úgyis eljönnek a tinédzserkori dolgai,és majd akkor ezekkel is meg kell birkóznom..De amíg nincs tapasztalatom ilyen téren addig nem is fikázom más szülői munkáját..

2010. szept. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!