Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mióta divat ez a "18éves...

Mióta divat ez a "18éves korod után mehetsz ahová akarsz" gondolkodás?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokhoz szólok,akik így gondolkodnak a gyerekükről. Elhiszem hogy büszkék vagytok rá hogy nagynehezen a 0-ról indulva felépítettetek egy életet amit végigküszködve értetek el,de eszetekbe sem jut hogy ő már az általatok építettből építkezve még nagyobbra építse a "tornyot"? Inkább kilökitek a p*csába hogy szívjon ő is,nehogy többre vigye mint Ti? Én sz*rul érezném magam hogy ilyen önző és irigy vagyok,s a saját véremet belökjem a mélyvízbe ha nem muszály,ahelyett hogy a legjobb jövőt biztosíthassam neki. Komolyan,gusztustalan ez a felfogás,hogy "18éves korodig vagyok köteles eltartani". Már a köteles szó gusztustalan irigységről és rosszindulatról tesz tanulságot.

ui.: NEM azokról beszélek akik már nem tudják eltartani a gyereket,mert nincs munkahely stb. ,hanem azokról akik eddig,középsuliban eltudták tartani,aztán ahogy végzett elzavarják.


42/Apuka (20éves lánnyal és igen,eltartom ameddig tanul és és utána addig,ameddig nem talál magának munkát. Jah,s SEGÍTEK neki melót találni,de ez egy másik kérdés is lehetne...)


2010. szept. 24. 19:25
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem is igazad van, rossz ezekről hallani, hogy valaki így csinálja :S
2010. szept. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
50%

Áhh ilyen szülőkkel senki nem problémázna...jó persze aki azt várja el hogy a szülei mindent megvegyenek neki meg nyávog ha nem kap meg valamit azt ki is lehet dobni csináljon amit akar.

De perpill én próbálom nyugtatni magam mert egyik barátnőmnek ki akarják dobni a szűrét, ő mindent elvisel amit a fejéhez vágnak, bármit csinál ő a sz*r és minden miatta van...b*szogatják mert nincs munkája miközben mi, a barátai tartjuk benne a hitet hogy találni fog és elköltözhet egy albiba...de nem mert a szülei hozzávágják h ő semmit csinál csak otthon punnyad..ja mivel vidéki pénze meg nincs rá hogy pestre járjon melót keresni...és perpill tiszta ideg vagyok ÉN akinek igazából semmi köze az egészhez de én akadok ki ezen mert egyrészt nem tudok neki segíteni (csak abban hogy melót keresünk, lelkileg erősítjük..stb) és lelkileg már kész idegroncs...

Komolyan ha találkoznék a szüleivel én tenném őket úgy helyre hogy egy életre megváltozik a véleményük...én letagadnám ha ilyen g*ci szüleim lennének...bnőm meg szó szerint lenyel mindent pedig mesélt is miket vágtak hozzá. a helyében ott téptem volna meg az anyám...

2010. szept. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem fognak válaszolni.

Én sem értettem soha ezt. 12 voltam, mikor szülők elváltak, nagyszülőkhöz költöztünk, ahol nagyapám már akkor azt mondta, szó szerint, hogy mi a f@sznak járok iskolába, nem tetszett, hogy engem el kell tartani ált. iskola hatodik osztályosan. Azt gondolta, hogy még a régi világban van, ahol jobb esetben a nyolc osztály után mentek dolgozni a földekre, azt akarta, hogy én is menjek kapálni. Utána kiutáltak otthonról 18 évesen , nehogy már többre vigyem, mint anyu, dolgozzak meg keményen mindenért, meg azt is a fejemhez vágta az anyám, hogy úgysem tudok elvégezni egy főiskolát, mert ahhoz én hülye vagyok. Akkor még nem is volt ennyi támogatás, sem diákhitel, sem internet, de még mobiltelefon sem, így esélyem sem volt továbbtanulni. Azóta is szívok, ők meg csodálkoznak, hogy miért nem megyek néha haza.

2010. szept. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
63%

Az igazság az,hogyha a lányom kijelentené,hogy utál,mert nem engedem,hogy 16 évesen a fiúja nálunk aludjon,vagy semmibe vesz,és állandóan csak követelőzne,akkor bizony én is azt mondanám,hogy "18éves korod után mehetsz ahová akarsz" ..

A legtöbb szülő azért igyekszik..Én is..Sajnos én ne tudom megvenni a lányomnak a 100.000 forintos mobilt,és nem tudok minden nap 5000 forint zsebpénzt adni,sőt sokszor zsebpénz sincs,de van hol aludnia,mindennap meleg étel várja.Tiszta lakásban él,és van fűtés,van víz..A kérésére fizetem az internetet és a kábelt..De ne várjon többet mert nem tudok ennél többet adni neki..

Cserébe csak annyit kérek,hogy tanuljon jól,és tiszteljen mint egy anyát kell..HA ezt nem kapom meg tőle,akkor miről beszélünk--16 éves lányom van....de eddig még nem panaszkodom rá,mert jó lány..szeretem és büszke vagyok rá..

2010. szept. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
78%
Na, akkor itt vagyok, én igenis ezt mondom már egy éve a most 17 éves fiamnak! Második évét végzi a gimiben (évvesztes is, meg volt egy év nyelvi előkészítője), és mind a nyelvi előkészítőn, mind tavaly, az első osztályban, végig bukdácsolt. Nem hajlandó tanulni, itthon egy szalmaszálat keresztbe nem tenne, lusta, szemtelen. Elmagyaráztam neki, hogy ha 18 éves kora fölött osztályismétlésre bukik, kiteszik a gimiből és mehet esti suliba munka mellett. Természetesen 8 általános végzettséggel elmehet árufeltöltőnek vagy a mekibe. Ő meg közölte, hogy azt felejtsem el, hogy ő munka mellett tanulni fog. Én meg azt közöltem vele, hogy rendben, akkor ha betölti a 18-at és megbukik, húzhat a fenébe albérletbe, tartsa el magát a minimálbéréből, kíváncsi vagyok mire fog menni. Mert arra nem vagyok hajlandó, hogy itt heverésszen egész nap én meg eltartsam. Meg arra sem, hogy ugyanúgy kiszolgáljam, mert azt is közölte, hogy azt ne várjam, hogy ő egy fillért is ad, akkor sem ha dolgozik, mert ez az én lakásom, ebbe ő nem fizet. Nem fogja fel, hogy az albérlet díja mellett ha kifizeti a rezsit is, akkor kajára sem marad, nemhogy ruhára, internetre, szórakozásra. Egyértelmű, hogy a végsőkig támogatnám, ha tanulni akarna, és ha normálisan viszonyulna az itthoni dolgokhoz, akkor támogatnám akkor is, ha azt látnám, hogy tisztességes szakmája van, dolgozik, embermód él. De abban nem leszek partner, hogy egy semmittevőt pénzeljek, és azért jusson az öccsének kevesebb, mert a bátyja nem hajlandó sem tanulni sem dolgozni. Lehet érte lepontozni, de akkor húzzon a fenébe, álljon a saját lábára, és szerintem egy-két hónap alatt rájön, hogy az élet nem olyan, mint azt ő a védett-bélelt kis otthonából elképzeli. Nem hiszem, hogy egy szülőnek az a kötelessége, hogy feltétel nélkül hagyja a nyakán élősködni a gyerekét. Ja, és köszi, nem kérek olyan válaszokat, hogy "te nevelted ilyenné", mert ez nem így van. Az öccsét ugyanúgy nevelem, legalábbis ugyanolyan elvek mentén és elvárásokkal, mégis ezerszer több benne a kötelességtudat, hajlandó segíteni, egyáltalán, benne él a családban és nem azt várja, hogy a család éljen érte. Tudom, hogy manapság a csapból is az folyik, hogy minden jár, minden megszerezhető, mindenhez joga van, csak valahogy elsikkad az, hogy kötelessége is lenne. Mert az nem folyik a csapból.
2010. szept. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
61%

Szia! Te vagy az, aki alattam írtál az előző kérdésnél ugye? Én is írtam a másik hozzád hasonló véleményt az első válaszra reagálva és továbbra is tökéletesen igazad van! Soha nem tennék ilyet a gyerekemmel! Undorítónak tartom ezt a felfogást. Tudod mi az elképesztő? Olvastam itt egy lány sztoriját, akitől a saját anyja szedi el a diákmunkával szerzett pénzét, és azért, mert mióta olvasgatja ezt az oldalt rájött, hogy neki ez jár és hogy 18 éves kora után nem köteles eltartani, szóval köszönöm a lány nevében is az ilyen tanácsot osztogatóknak, máskor is ilyen remek ötletekkel álljatok elő!


Nagyon örülök, hogy 42 éves felnőtt férfiként ilyen remek gondolkodásmódod van :) Ritkán olvasok ilyet :) 21/N

2010. szept. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem ez nem "divat", én igazából csak itt olvasok ilyen felfogásról.

Idegesítenek is az ilyen emberek, akik szerint ha a gyerek szeretne pl. szórakozni, vagy elmenni a párjához aludni 19-20 évesen, és a szülő nem engedi, akkor menjen, tartsa el magát, vagy fogja be, köztes út nincs. (Szerintem van átmenet a visszapofázás, szemtelenség,szülő fejére növés illetve a meghunyászkodás, szülő tekintélye előtti maximális fejet hajtás közt.)

Ismeretségi körömben nincs olyan, akit 18 évesen tényleg kiraktak.

2010. szept. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Először is,köszönöm a válaszaitokat,további véleményeket is szívesen olvasok.

Látszik, milyen gusztustalan emberek vannak,bármely másik kérdésnél kifejtik a "menj ahova akarsz" nézetüket,reklámozzák,lehurrogják a fiatal kérdezőket de itt,ahol nekik tettem fel a kérdést,egyetlen egy ilyen apuka mert írni. Neki maximális tisztelet(felpontoztam :)hogy kiállt és elmondta a véleményét.

A többi kérdésnél,jellemző hogy a fiatalok olyan dolgok miatt nyavajognak(pl.: A szülő 18évesen elzavarná otthonról mert a pasijával akar lakni,ahelyett hogy segítene a lánynak.Nem mindegy,hogy a kolit fizeti vagy a barátjával közös lakhatást? Mert ez lenne az értelmes megoldás,aztán ha mégsem lesz jó a barátjával visszaköltözik a koliba. Az én fiam pl. harmadjára költözik ki ugyanabból a koliból,s költözik másikba,majd vissza.És akkor?Ettől nekem rosszabb lesz? Nem.minedgy,elkanyarodtam...) ami megoldható lenne,mégis az a szülők reakciója hogy azt csinálsz amit én mondok stb. Fiam osztálytársa jól tanul és ki akarták tenni a szülők,hisz "az az élet rendje hogy leiskolázol aztán dolgozol vhol napi 8ban,3műszakban,heti 5 napot". S nem tudom megérteni hogy miért nem akarnak jobbat annak a gyereknek ennél? Legalább az esélyt megadhatnák rá...

2010. szept. 24. 22:00
 19/35 anonim ***** válasza:
74%

Sziasztok!


Engem 16évesen raktak ki úgyan ezzen indokkal, hogy ők ekkor már dolgoztak, hát tegyek én is úgy. Azotta is "hállás" vagyok. Mert 21 évesen már van egy vállalkozássom amiből jól élek én is és a cégtársam is. Igaz ehhez kellet az is hogy 16éves koromtól sokat és keményen dolgozzak, ezzel együt, az érettségim is egy magyar 2es(nem indokolatllanul :)) kivételével minden 5ős lett és azota is egyetemre járok és dolgozok. De senkinek nem kivánom azt a 2-2,5 hónapot amig barátoknál laktam és probáltam rájőnni hogy miként élhetek meg. De sikerült. előszőr csak diákmunkák amenyit tudtam, majd emelet, amenyit tudtam magánoktatás és egyéb fusi melókból elkezdtem jobban élni, és kitudni fizeteni az aléberletett.(17évesen!!) Igaz ehhez kellet az iskola és tanáraim támogatása is, hogy ne legyenek igazolatlan órák munka miatt, hogy ha nem tudtam készülni legyen lehetőségem javítani. Persze amiotta elkezdtem jól élni, azotta a patkány szülleim is előkerültek, hogy jajj nincs mit enni nincs ez nincs az, és hogy támogasam szegény szülleimet... hát támogatam két jó tanácsal és egy felszólítással hogy a lakásom környékén látni nem szeretném tőbbet őket.

2010. szept. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
63%
Tényleg durva, hogy senki nem merte elmondani a véleményét, csak más kérdésnél mernek beszólni a fiataloknak, de te leírtad a korod, ezért nem szólnak neked. Tudod, aki náluk idősebb, annak már nem buli beszólni. Nevetséges. 21/N
2010. szept. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!