Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell megsértődni,...

Miért kell megsértődni, amiért megkértem mamát, hogy ne főzzön?

Figyelt kérdés

A nagyink főzött régen hétköznap nekünk általában.

Viszont csak én eszem itthon a családból, anya és apa maximum pár falatot evett belőle mindig. Én meg már nagyon untam azt az ízvilágot, nem is szerettem már, amiket főzött. Szeptember óta én is a belvárosban ettem mindig, miután végeztem a gimiben, vagy rendeltem haza. Egyszerűbb, gyorsabb és finomabb volt. Mert mamához van nekem kellett elmenni az ebédért, ami plusz idő volt vagy elküldte tatával, de ő meg folyamatosan leült még a nappaliban olvasni, tv-t nézni minimum 1 órát és sokszor volt olyan, hogy itt volt a barátom és inkább kettesben lettünk volna, vagy barátnőkkel közös tanulást terveztünk és akkor konkrétan ültünk és vártuk, hogy hazamenjen.


Mióta nincs suli nekem, azóta is inkább Woltról rendelek vagy barátommal, barátnőkkel beülünk valahová. A mamám viszont folyton kérdezi, hogy mit főzzön, mert küld ő ebédet inkább. Hiába mondom, hogy nem szükséges, megoldom máshogy, egyik fülén be, a másikon ki. És öntörvényűen ő akkor is főz, ha nem kérem.

Múlt héten is felhívott délután az anyám kiabálva, hogy mama ki van akadva, mert direkt a kedvencemet főzte és nagyapám 20 percig csengetett, de nem engedtem be és utána a telefont sem vettem fel nekik. 1. Itthon sem voltam aznap, reggeltől estig fürdeni voltam. 2. A nagyszüleim csak a vonalas telefonjukat használják és nem hajlandóak mobilszámot hívni vele, "mert az drága". Na most ha nem vagyok itthon, hogy venném fel az itthoni telefont? 3. Meg sem volt beszélve aznapra, hogy főz.

Tegnap is felhív indulás előtt, hogy csinált barackos gombócot és menjek el érte, mert tata nincs otthon. Jó, ha már megcsinálta, elmentem érte és kérdezte, azt szeretem-e jobban vagy a szilvásat, én meg mondtam, hogy hát igazából egyiket sem, de majd biztos elfogy. Hát de akkor mit ebédelek így? Mondtam, hogy már pont oda készültem, de ezt hazadobom még előtte. És ezen megsértődött, hogy ő azért kelt korán, hogy megcsinálja nekem és mi az, hogy nem szeretem... Én meg mondtam neki, hogy szerintem felesleges sütnie, főznie mindig, mert már 18 vagyok, keveset is vagyok otthon, nagyon másfajta konyhákat szeretek és csak a bonyodalom van már ebből. Ha valamit szeretnék, akkor szólok neki előre és megcsinálhatja. De ez a mindennapos tortúra felesleges. Erre nem mondott semmit, aztán reggel mondja anya, hogy kérjek bocsánatot mert mama meg van sértve ezzel. De szerintem nincs miért bocsánatot kérjek. Öntöttük ki folyamatosan a kukába, amiket küldött, anyáék sem ették meg már.


2022. júl. 15. 12:00
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
83%
#49, nem direkt nyilván, de tudni kéne megérteni azt, hogy ennyi volt és nincs tovább. Vagy az érzelmi zsarolás az rendben van?
2022. júl. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
82%
Igen, direkt rosszindulatból, egész pontosan önzésből, 49-es. Hát mi ha nem rosszindulat direkt csinálni valamit, amikor többször egyértelműen közölték vele, hogy ne tegye. Nem tesz vele jót, csak mártírkodik.
2022. júl. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
44%
Lehet a szomszédoknak előadja sóhajtózva hogy "mit fognak enni ezek ha én már nem leszek..."
2022. júl. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem követeli hogy előtte edd meg (az enyém pl követelte) akkor ha tényleg küldi és küldi az ételt, akkor adjátok le valami szegényeket támogató helyen, gondolom nagyvárosban van rá lehetősség.


Habár már ez is túl nagy macera...egyszerűen megkéne értenie a mamádnak a helyzetet, de gondolom erre nincs sok esély.


Ehhez képest a te nagymamád semmi, az enyém olyanokat csinált hogy....jajj :D


Volt sírás rívás amikor nem kértem a több éves lefagyaszott töltött káposztából, híresztelte a helyi boltban, hogy ő nélküle én éhen halnék.

Amikor visszavittem az ételhordóit, előttem újra elmosta (nem volt koszos).

Hűtőláda mélyéről a több éves húst megfőzte nekem/nekünk, hogy együk meg jó az, de ő nem evett belőle (tatám árulta el végül) de még mesélhetnék elég sokat XD

2022. júl. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
94%
Nagyi unatkozik. Valami hobbit, társaságot kellene neki szerezni amivel lefoglalja magát.
2022. júl. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
84%

"Valami hobbit ... kellene neki szerezni amivel lefoglalja magát."

Van hobbija, amivel lefoglalja magát: a főzés.

2022. júl. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
41%

Nem kell finomkodni, hanem megmondani, hogy bocs, ne főzz, mert úgyis kidobjuk.


Jószándék, blabla, de ez erőszakoskodás konkrétan, és mi értelme 2x főznie, hogyha nem finom, nem fogjátok megenni?

2022. júl. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
25%

"mi értelme 2x főznie, hogyha nem finom, nem fogjátok megenni?"

Az, hogy az a hobbija, az foglalja le őt, az tartja karban az agyát, hogy ne épüljön le idő előtt, az ad értelmet az életének.

Annak mi értelme, hogy itt írogatunk? Az is ugyanúgy hobbi, pedig megy a szemétbe, mert egy csomóan le se szarják, hogy miket írunk, de attól még írunk, és egy csomó időt meg energiát ölünk bele, plusz terheljük vele a környezetet, mert áramot használunk hozzá, blablabla, mégis csináljuk. Kedvtelés. Ez az értelme mégis.

2022. júl. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
84%

58: Akkor főzzön kis mennyiségben nehezebb kajákat magának meg a férjének. Aki szeret főzni, akinek a főzés a hobbija, az inkább minél nehezebb dolgokat próbáljon ki, ne krumplifőzeléket csináljon 5 kiló krumpliból.


Lehet mondani, hogy öreg, meg nem tud változtatni, de ha valakinek van egy hobbija akkor tegyen meg annyit érte hogy kicsap egy szakácskönyvet, ne az unokáját kergesse a halálba vele, meg szórakozzon az idejével.

2022. júl. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
27%

"akinek a főzés a hobbija, az inkább minél nehezebb dolgokat próbáljon ki ... ha valakinek van egy hobbija akkor tegyen meg annyit érte hogy kicsap egy szakácskönyvet"

A hobbinak az a lényege, hogy úgy csinálja, ahogy ő akarja, nem úgy, ahogy előírod neki. Ha neked valaki előírná, hogy ne ilyen egyszerű kérdésekre írjál itt választ, hanem csak a tudományos kérdésekre, az milyen lenne?


"ne krumplifőzeléket csináljon 5 kiló krumpliból"

Oké, pontosítok: az a hobbija, hogy krumplifőzeléket csinál 5 kiló krumpliból (meg egyéb ilyen nagyon egyszerű, hagyományos kajákat, amiket száz éve főzöget - nem variál, ugyanazt a tíz félét csinálja, azokat viszont rendszeresen: ez maga a hobbija, nem pedig az, amit te szeretnéd, hogy a hobbija legyen).

2022. júl. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!