Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell megsértődni,...

Miért kell megsértődni, amiért megkértem mamát, hogy ne főzzön?

Figyelt kérdés

A nagyink főzött régen hétköznap nekünk általában.

Viszont csak én eszem itthon a családból, anya és apa maximum pár falatot evett belőle mindig. Én meg már nagyon untam azt az ízvilágot, nem is szerettem már, amiket főzött. Szeptember óta én is a belvárosban ettem mindig, miután végeztem a gimiben, vagy rendeltem haza. Egyszerűbb, gyorsabb és finomabb volt. Mert mamához van nekem kellett elmenni az ebédért, ami plusz idő volt vagy elküldte tatával, de ő meg folyamatosan leült még a nappaliban olvasni, tv-t nézni minimum 1 órát és sokszor volt olyan, hogy itt volt a barátom és inkább kettesben lettünk volna, vagy barátnőkkel közös tanulást terveztünk és akkor konkrétan ültünk és vártuk, hogy hazamenjen.


Mióta nincs suli nekem, azóta is inkább Woltról rendelek vagy barátommal, barátnőkkel beülünk valahová. A mamám viszont folyton kérdezi, hogy mit főzzön, mert küld ő ebédet inkább. Hiába mondom, hogy nem szükséges, megoldom máshogy, egyik fülén be, a másikon ki. És öntörvényűen ő akkor is főz, ha nem kérem.

Múlt héten is felhívott délután az anyám kiabálva, hogy mama ki van akadva, mert direkt a kedvencemet főzte és nagyapám 20 percig csengetett, de nem engedtem be és utána a telefont sem vettem fel nekik. 1. Itthon sem voltam aznap, reggeltől estig fürdeni voltam. 2. A nagyszüleim csak a vonalas telefonjukat használják és nem hajlandóak mobilszámot hívni vele, "mert az drága". Na most ha nem vagyok itthon, hogy venném fel az itthoni telefont? 3. Meg sem volt beszélve aznapra, hogy főz.

Tegnap is felhív indulás előtt, hogy csinált barackos gombócot és menjek el érte, mert tata nincs otthon. Jó, ha már megcsinálta, elmentem érte és kérdezte, azt szeretem-e jobban vagy a szilvásat, én meg mondtam, hogy hát igazából egyiket sem, de majd biztos elfogy. Hát de akkor mit ebédelek így? Mondtam, hogy már pont oda készültem, de ezt hazadobom még előtte. És ezen megsértődött, hogy ő azért kelt korán, hogy megcsinálja nekem és mi az, hogy nem szeretem... Én meg mondtam neki, hogy szerintem felesleges sütnie, főznie mindig, mert már 18 vagyok, keveset is vagyok otthon, nagyon másfajta konyhákat szeretek és csak a bonyodalom van már ebből. Ha valamit szeretnék, akkor szólok neki előre és megcsinálhatja. De ez a mindennapos tortúra felesleges. Erre nem mondott semmit, aztán reggel mondja anya, hogy kérjek bocsánatot mert mama meg van sértve ezzel. De szerintem nincs miért bocsánatot kérjek. Öntöttük ki folyamatosan a kukába, amiket küldött, anyáék sem ették meg már.


2022. júl. 15. 12:00
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
13%

"mikor iskola után itt voltunk nálunk a barátommal végre kettesben, erre beállít nagyapám és 1,5 órát olvasgatott csendben a nappaliban"

Látod, ő milyen jólnevelt? Csendben, a nappaliban. Nem zavart titeket. :)

2022. júl. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
77%

A szokásos elcseszett család: ha nincs probléma, majd találnak valamit.


Ne kérj semmiért bocsánatot. Az úgy nem megy, hogy a másik levegőnek nézi a Te igényeidet, és mindig Te alkalmazkodsz.

2022. júl. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim válasza:
27%

Itt nem a nagyi gondoskodàsával van a legnagyobb probléma! Hanem a kérdezővel! A hsz ek alapján neki nyűg a nyagyszüleivel foglalkozni. Semmi szeretet, empatia nincs benne.


Biztos aranyos idős emberek akiket érdekelne az unokájuk, csak ez fordítva nincs így.


Szégyeld magad. Majd ha meghalnak bánhatod hogy viselkedtél!

2022. júl. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
88%
Nem értelek titeket. Pont most mennek felfele az árak, rezsiárak is stb, minek kidobalni a kaját feleslegesen, csak hogy a mami jól érezze magát? Nem kell a pazarlás, de ezt nem is beked kell intézni, hanem anyádeknak. Szoljanak a mamának, hogy senki nem eszi meg a kajat, be főzzön, költse magára azt a penzt.
2022. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
85%

" és nem hajlandóak mobilszámot hívni vele, "mert az drága" "

És az nem drága hogy mindig főz, feleslegesen, és a drága kaja megy a kukába? Tud gondolkodni.

Az a ciki hogy anyukád se fogja fel hogy a nagyinak nem kéne főznie.

Szerencsétlen ökör erre költi a nyugdíját...

2022. júl. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
96%
Ez nehéz ügy. Mamád csak segíteni szeretne, meg hasznosnak szeretné még magát érezni. Beszélni kell vele, normálisan, kedvesen. Mondjátok el neki, hogy ti már egészségesen táplálkoztok, más ételeket szerettek. Ő meg pihenjen inkább. Azért néha főzhet valamit nektek, amit tényleg jól tud elkészíteni és kedvenc is.
2022. júl. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
26%

Mit nem lehet érteni?

Valami újgazdag kölyke, napi szinten rendelget kaját gond nélkül a kis csitri, és teher a nagyszülö számára

2022. júl. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
90%

Ha az lenne a baja a kérdezőnek, hogy nem főz rá, akkor azért támadnátok a kérdezőt, hogy anyagilag le akarja húzni a mamát. Ezen az oldalon, ha valaki "gyerekként" tesz fel kérdést, akkor csak ő lehet a hibás. Degenerált bagázs... Pl egy random, kb gimnazista kérdező leírja, hogy az anyjának nem tetszik, hogy műkörmöt visel, megy a kioktatás, hogy mert az anyjától vesz el ezzel pénzt, kérdező leírja, hogy ő fizeti, magának csinálja, anyja nem kér tőle pénzt, erre nekiesnek, hogy de akkor meg az együtt töltött időt veszi el... Csak azért is a tizenéves kérdező legyen a hibás!

Egyébként én értem a kérdező álláspontját. Élelmiszerárak mennek az egekbe, azért felesleges minden nap főzni, hogy aztán a fene se egye meg. Ráadásul öregekről beszélünk, fáradékonyabbak, stb. Én már csak az öregség, árak miatt is mondanám, hogy inkább ne mindennap, még akkor is, ha csak a nagyanyám főztjére vágynék 0-24.

Kérdező, viszont nem tudsz te mit csinálni. Te vagy a legfiatalabb, ergo nem fognak komolyan venni. A szüleidet kéne meggyőzni, hogy beszéljenek a mamával. Csak lehetőleg ne az önzőnek látszó indokokat hozd fel, hanem hogy öregen ne fáradjanak vele, meg az árak, stb. Sokkal felelősségteljesebben és komolyabban hat.

2022. júl. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
29%
#27: perfekt összegzés. :)
2022. júl. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
95%
Nem sértődött meg, hanem rosszul éli meg, hogy rá egyre kevesebb szükség van a világban. Az ivadékgondozó élőlényeknél ez a gondozási ösztön nagyon mélyen gyökerezik. Ha hosszú évtizedekig képes volt kiélni, akkor nagy hirtelenjében traumaként éri, ha ez a kiélési lehetőség megszűnik.
2022. júl. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!