Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell megsértődni,...

Miért kell megsértődni, amiért megkértem mamát, hogy ne főzzön?

Figyelt kérdés

A nagyink főzött régen hétköznap nekünk általában.

Viszont csak én eszem itthon a családból, anya és apa maximum pár falatot evett belőle mindig. Én meg már nagyon untam azt az ízvilágot, nem is szerettem már, amiket főzött. Szeptember óta én is a belvárosban ettem mindig, miután végeztem a gimiben, vagy rendeltem haza. Egyszerűbb, gyorsabb és finomabb volt. Mert mamához van nekem kellett elmenni az ebédért, ami plusz idő volt vagy elküldte tatával, de ő meg folyamatosan leült még a nappaliban olvasni, tv-t nézni minimum 1 órát és sokszor volt olyan, hogy itt volt a barátom és inkább kettesben lettünk volna, vagy barátnőkkel közös tanulást terveztünk és akkor konkrétan ültünk és vártuk, hogy hazamenjen.


Mióta nincs suli nekem, azóta is inkább Woltról rendelek vagy barátommal, barátnőkkel beülünk valahová. A mamám viszont folyton kérdezi, hogy mit főzzön, mert küld ő ebédet inkább. Hiába mondom, hogy nem szükséges, megoldom máshogy, egyik fülén be, a másikon ki. És öntörvényűen ő akkor is főz, ha nem kérem.

Múlt héten is felhívott délután az anyám kiabálva, hogy mama ki van akadva, mert direkt a kedvencemet főzte és nagyapám 20 percig csengetett, de nem engedtem be és utána a telefont sem vettem fel nekik. 1. Itthon sem voltam aznap, reggeltől estig fürdeni voltam. 2. A nagyszüleim csak a vonalas telefonjukat használják és nem hajlandóak mobilszámot hívni vele, "mert az drága". Na most ha nem vagyok itthon, hogy venném fel az itthoni telefont? 3. Meg sem volt beszélve aznapra, hogy főz.

Tegnap is felhív indulás előtt, hogy csinált barackos gombócot és menjek el érte, mert tata nincs otthon. Jó, ha már megcsinálta, elmentem érte és kérdezte, azt szeretem-e jobban vagy a szilvásat, én meg mondtam, hogy hát igazából egyiket sem, de majd biztos elfogy. Hát de akkor mit ebédelek így? Mondtam, hogy már pont oda készültem, de ezt hazadobom még előtte. És ezen megsértődött, hogy ő azért kelt korán, hogy megcsinálja nekem és mi az, hogy nem szeretem... Én meg mondtam neki, hogy szerintem felesleges sütnie, főznie mindig, mert már 18 vagyok, keveset is vagyok otthon, nagyon másfajta konyhákat szeretek és csak a bonyodalom van már ebből. Ha valamit szeretnék, akkor szólok neki előre és megcsinálhatja. De ez a mindennapos tortúra felesleges. Erre nem mondott semmit, aztán reggel mondja anya, hogy kérjek bocsánatot mert mama meg van sértve ezzel. De szerintem nincs miért bocsánatot kérjek. Öntöttük ki folyamatosan a kukába, amiket küldött, anyáék sem ették meg már.


2022. júl. 15. 12:00
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
89%

Telekom Magenta csomag talán, amiben korlátlan ingyenes mobilhívás is van.

Intézzétek el nekik, ha ők nem tudják.

De biztos vannak más csomagok is erre.

"A nagyszüleim csak a vonalas telefonjukat használják és nem hajlandóak mobilszámot hívni vele, "mert az drága""

2022. júl. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
93%
Szüleiddel kell ezt megbeszélned, és nekik kéne leállítani a mamát is. Ők hol esznek amúgy? A mindennapos Wolt rendelést és beüléseket a saját keresetedből fizeted?
2022. júl. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
78%
Idős korban már nem fog megváltozni a mamád, hiába is beszéltek vele. Nem ismerem hogy ő milyen, de általában akaratosak és mindig ahhoz ragaszkodnak amit megszoktak. Nem tudom, hogy van-e olyan jó megoldás, ahol senki "lelkivilága"nem sérül. Talán el kellene fogadni a kaját, és nem megennéd, hanem odaadnád egy hajléktalannak. Anyukád beszélhetne vele, hogy kevesebbszer főzzön, és pihenjen inkább, és sporóljon a kevesebb főzésen. Megmondod a nagyidnak az igazat, hogy nagyon-nagyon szereted, de ne főzzön rád, nagyon finom amit főz, csak már mást szeretnél enni, megölelnéd és mondanád ne haragudjon, meg hogy köszönöd hogy eddig főzött rád. Vagy ha van konyhátok, hazudhatnád azt hogy nagy lány vagy már, a saját lábadra kell állnod, és meg kell hogy tanulj főzni, ezért minden nap te sütsz, főzöl valamit, hogy gyakorolj. Vagy azt mondod, hogy anyád, küldött kaját, vagy a párod nagyija😁
2022. júl. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
67%
A nagyikat ez élteti. Kell, hogy legalább kicsit fontosnak érezhessék magukat, különben nincs miért élniük.
2022. júl. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
76%

Én megértem miről beszélsz, ugyanilyen az én nagymamám is. Azzal a különbséggel hogy ő minden nap jön hozzánk takarítani, főzni stb.

A 25 éves bátyám miatt aggódott folyton hogy mit fog enni és hogy kell neki valamit főzni, miközben alig volt itthon és máshol evett (azóta elköltözött). Ez nekik ilyen berögződés, muszáj hogy valamit csináljanak. De egy kicsit te is lehetsz empatikusabb, csak képzeld magad a helyükbe. Ők nem netflixeznek otthon meg ilyesmi, nekik az unoka az első. Ülj le vele, és próbáld meg megértetni hogy te eszel máshol és hogy felesleges főznie. Felajánlhatod hogy néha meglátogatod és akkor eszel nála, de ez a folytonos kaja ellátás nem kell, inkább spóroljanak.

2022. júl. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim válasza:
22%
Az enyém beteg volt...aztán kb sírt mert főzni akart de nem engedtük neki...konkretan azert sirt mert nem trudott mit csinalni merr neki csinalni kell minmdig valamit es nem bir nyugton ulni
2022. júl. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
68%
De bunkók vagytok, baszki!
2022. júl. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
42%
Maguknak főzzön a nagyi, kifejezett bunkóság direkt keresztbetenni a családnak. Szépen vagyunk, ha őt az élteti, hogy másoknak kellemetlenséget okoz. De tud változni, csak drasztikusan kell vele fellépni, mert csak abból ért. Nem sajnálom az ilyet, a saját önzése, nárcisztikus fontoskodása vezeti, nem a jószándék. Keressen magának más hasznos elfoglaltságot, ha a kétszemélyes főzés nem elég. Teljesen igazad van, kérdező, jó, hogy van ennyi öntudatod ilyen fiatalon: nem kell bocsánatot kérni attól, aki minket sért meg azzal, hogy szándékosan semmibe veszi a kívánságunkat.
2022. júl. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
42%
"direkt keresztbetenni a családnak" - persze, direkt rosszindulatból szánja rá az idejét, pénzét stb. Ritka érzéketlen vagy!
2022. júl. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
56%
Engedni kell legalább van mit cisnalgasson.
2022. júl. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!