Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell megsértődni,...

Miért kell megsértődni, amiért megkértem mamát, hogy ne főzzön?

Figyelt kérdés

A nagyink főzött régen hétköznap nekünk általában.

Viszont csak én eszem itthon a családból, anya és apa maximum pár falatot evett belőle mindig. Én meg már nagyon untam azt az ízvilágot, nem is szerettem már, amiket főzött. Szeptember óta én is a belvárosban ettem mindig, miután végeztem a gimiben, vagy rendeltem haza. Egyszerűbb, gyorsabb és finomabb volt. Mert mamához van nekem kellett elmenni az ebédért, ami plusz idő volt vagy elküldte tatával, de ő meg folyamatosan leült még a nappaliban olvasni, tv-t nézni minimum 1 órát és sokszor volt olyan, hogy itt volt a barátom és inkább kettesben lettünk volna, vagy barátnőkkel közös tanulást terveztünk és akkor konkrétan ültünk és vártuk, hogy hazamenjen.


Mióta nincs suli nekem, azóta is inkább Woltról rendelek vagy barátommal, barátnőkkel beülünk valahová. A mamám viszont folyton kérdezi, hogy mit főzzön, mert küld ő ebédet inkább. Hiába mondom, hogy nem szükséges, megoldom máshogy, egyik fülén be, a másikon ki. És öntörvényűen ő akkor is főz, ha nem kérem.

Múlt héten is felhívott délután az anyám kiabálva, hogy mama ki van akadva, mert direkt a kedvencemet főzte és nagyapám 20 percig csengetett, de nem engedtem be és utána a telefont sem vettem fel nekik. 1. Itthon sem voltam aznap, reggeltől estig fürdeni voltam. 2. A nagyszüleim csak a vonalas telefonjukat használják és nem hajlandóak mobilszámot hívni vele, "mert az drága". Na most ha nem vagyok itthon, hogy venném fel az itthoni telefont? 3. Meg sem volt beszélve aznapra, hogy főz.

Tegnap is felhív indulás előtt, hogy csinált barackos gombócot és menjek el érte, mert tata nincs otthon. Jó, ha már megcsinálta, elmentem érte és kérdezte, azt szeretem-e jobban vagy a szilvásat, én meg mondtam, hogy hát igazából egyiket sem, de majd biztos elfogy. Hát de akkor mit ebédelek így? Mondtam, hogy már pont oda készültem, de ezt hazadobom még előtte. És ezen megsértődött, hogy ő azért kelt korán, hogy megcsinálja nekem és mi az, hogy nem szeretem... Én meg mondtam neki, hogy szerintem felesleges sütnie, főznie mindig, mert már 18 vagyok, keveset is vagyok otthon, nagyon másfajta konyhákat szeretek és csak a bonyodalom van már ebből. Ha valamit szeretnék, akkor szólok neki előre és megcsinálhatja. De ez a mindennapos tortúra felesleges. Erre nem mondott semmit, aztán reggel mondja anya, hogy kérjek bocsánatot mert mama meg van sértve ezzel. De szerintem nincs miért bocsánatot kérjek. Öntöttük ki folyamatosan a kukába, amiket küldött, anyáék sem ették meg már.


2022. júl. 15. 12:00
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
33%

inkább hálás lennél neki!

Mit meg nem adnék, ha újra ehetnék a nagyim főztjéből!

2022. júl. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
69%

Én értelek kérdező, ugyanez volt velem is, sajnos nem nagyon tudsz mit csinálni, udvariasan visszautasítod és ennyi, fixen hőbörögni fognak.


Egyes idősek már úgy viselkednek mint a kisgyerekek.


Tudom le leszek pontozva :D

2022. júl. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
96%
Beszéljétek meg vele, hogy hetente csak egyszer főzzön nektek. Az kibírod.
2022. júl. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
14%
Nekem nem csinálnak olyan kaját amit nem szerettem de pl nagymamám élettársa rendre uzsonnát csinált: tej császárzsemlés szendvics meg valami desszert a boltból hozzá. Ő nem ivott tejet csak nekem tartott de rendre később fogyott el mint a szavatosság lejárta. Tehát minden 4. vagy 5. uzsonnakor savanyú volt a tej de soha nem szóltam mert tudtam hogy egy évig restellné a dolgot ezért "hipnotizálva magam" kvázi kikapcsoltam ilyenkor az ízlelőbimbóimat és a társaságában megittam
2022. júl. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 A kérdező kommentje:

😂😂😂😂

Fúj baszki, erre csak ennyit tudok mondani.

2022. júl. 15. 14:32
 36/65 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk papam csinalta ezt. Konyharol kapta az ebedet mindennap, aztan alig evett bele hozta at hozzank(2 hazzal lakott arrebb) hogy most mar ehetunk, mindig ugy mondta, mintha addig nem lett volna semmi ennivalonk. Hiaba mondtuk neki, hogy nem kell, mert senki nem eszi meg, akkor is hozta, akarhogy mondod neki akkor sem erti meg, maximum, ha nagyon csunyan megserted, de akkor megharagszik.
2022. júl. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
75%
Generációs probléma. Mamám kb 10 féle ételt eszik meg, ugyanazokat minden gyerekkorábban, semmi változtatás nem jó. Se fűszer, se más zöldség, csak az unalmas rántott hús, sült hús stb. Szüleim bejárták a világot, voltak pár nagyon jó étteremben, mégis azt mondják egy házi bablevesre, hogy étteremben se ennénk ennél jobbat. Csak arra akadok kilyukadni, hogy az ő fejükben szerintem csak a házi kaja jó, és ha te néha rendelsz vagy étterembe mész, azt biztos csak azért csinálod, mert nincs jobb otthon, különben nem ennél azt a vackot, amit a futár hoz.
2022. júl. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
13%
Neked is csak egy eleted can, azt akarod normalisan elni. Ne engedj az erzelmi zsarolasnak. Valtozni sosem keso, meg idos korban sem.
2022. júl. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
22%
Neki is csak egy élete van, azt akarja normálisan élni: úgy, hogy főz a családra. Változni sosem késő, ha valaki meg akar változni, de ő nem akar. Ez van.
2022. júl. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
83%

Én megértelek kérdező. És a nagyidat is, ő már idős, nem fog megváltozni sajnos. Bár nem tudjuk, hány éves?


2 megoldás jutott eszembe.

1. Megkéred valami másra, ami számodra is hasznos, csak van valami, amire szükséged van, és a nagyid képes rá megcsinálni? És mondhatod, hogy a főzés helyett mondjuk horgoljon egy menő strandruhát, újra kifejezetten divatosak a kötött, modern szabású cuccok.

2. Ha nem bír leszállni a főzés témáról, csak van egy szegény ismerős/szomszéd, vagy bárki olyan, aki örömmel megenné a kaját. Mondjuk útközben nagyi, és az otthonotok között? Tudom, macera, de ha nincs más megoldás, akkor megkéred, hogy csak minden másnap főzzön, és már haza se viszed a kaját, hanem egyből elajándékozod.

2022. júl. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!