Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mamám elfelejtette, hogy hová...

Mamám elfelejtette, hogy hová tette a pénzének egy részét, a családom engem tart emiatt tolvajnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A mamám idén tölti a 81-et, szóval a korából adódóan nagyon feledékeny, sokszor nem emlékszik, hogy mit hova tett, de egyébként el tudja látni magát, a korához képest nagyon aktív. Egyedül él, de mindennap meglátogatja valaki a családból, időnként napi többször. Más vendége nem szokott lenni, csak a szomszéddal beszélget, ha mind a ketten a kertben tevékenykednek éppen.

Na mármost az történt, hogy a nyugdíjat mindig részletekben rakja el a ház különböző pontjain. Viszont most megtörtént az, hogy nem találja az egyiket. Emiatt a családom azzal gyanúsít, hogy én loptam meg, mert én megyek hozzá a legtöbbször, én töltök ott a legtöbb időt, én vagyok az egyetlen olyan, aki akár egyedül van hagyva a házban (Mármint úgy, hogy pl ő kimegy a tyúkokhoz, én meg mondjuk bent takarítok). Illetve a másik nagy oka annak, hogy gyanusítanak, hogy ha a mamám pénzt akar adni, én nem utasítom vissza. Viszont én már korábban is mondtam, hogy csak azért fogadom el, hogy ne sírjon azért, hogy ő senkinek nem segíthet, és egyébként is amikor nem figyel visszajuttatom hozzá valahogyan. (Berakom az érmék közé, vagy a boltba járós szatyorba, vagy bármi olyan helyre, ami nem gyanús, hogy nem magától hagyta ott.)

Szóval ilyen okok vannak a gyanúra, holott én soha senkit nem loptam meg. És az a vicces, hogy anyám is engem gyanúsít, hogy én loptam, holott ő anno csomószor vett el tőlem pénzt szó nélkül, egyszer például 80 ezret.... És mostmár azok a rokonok is írkálnak nekem, akikkel soha nem beszélek szinte. Ha meg valakit letiltok jön az, hogy azért tiltom le, mert fáj az igazság...

Én egyébként egész biztos vagyok, hogy nem lopott senki. Én nem szoktam, más nem tudja, hogy a mama hol tart pénzt, ráadásul nincs más soha egyedül hagyva a házban.


Szerintetek hogy tisztázzam magam?


2022. jún. 18. 14:31
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
93%
Szakítsd meg a "családdal" a kapcsolatot.
2022. jún. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valaki tényleg meglopta csak rád akarják kenni.
2022. jún. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Aki először gyanusított téged, az vette el.
2022. jún. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Az én mamám is ilyen sajnos, ő is dugdossa a nyugdíját mindenhová. Nekik a pénz sokat jelent, de nem költik semmire.
2022. jún. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám nővérével is így kezdődött pl azzal (bankjegyek) fűtött be a kályhában. De ő a szomszédot gyanúsította hogy a fél pár cipőjével együtt lopta el a pénzét. Nagymamám többi testvére elhitték mondván az a szomszéd köztudottan szerencsejátékos és azt a fél pár cipőt is nyilván pénzzé tette. Aztán durvább dolgokat is kitalált hogy azért van rendetlenség mert a szomszéd felcsapott stricinek és itt nála futtatja a nőket... éshogy a kuncsaftokkal végigszexelik a ház helyiségeit mindent leverve... persze a boltban is híresztelte hogy a szomszédja tolvaj is meg strici is. Szomszéd fenyegetőzött hogyha nem visszük otthonba akkor rendőrséget értesíti mert vagy beszámítható valaki vagy ha kinn van akkor a következményeket is vállalja, de az orvos elmagyarázta hogy ennyi hely nincs hogy minden ilyen esetet beutaljanak...
2022. jún. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
75%
Attól függ, hogy meg akarnak-e büntetni. Ha nem, akkor ne hozd fel a témát, nemsokára már senki nem fog emlékezni rá. Ha viszont igen, akkor azt javaslom, hogy kérd meg mamádat, hogy szólaljon fel az érdekedben, mondván, hogy gyakran megesik vele, hogy elfelejti a pénze rejtekhelyét. Bár előbbi esetben is megpróbálhatod ezt, ha attól nyugodtabb leszel.
2022. jún. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem te voltál akkor az a többiekről ad csak egy jellemzést, hogy ilyesmit rád fognak.
2022. jún. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Jelen esetben, amit én tennék, az erkölcsileg vitatható, de egy ilyen alkalom után simán megérdemlik. Te jársz oda, a többiek csak a pénzt látják a mamában. Közölném a mamával a szitut, majd szépen rávezetném, hogy te semmit sem kérsz tőle életében, költse nyugodtan magára, vegye meg azt a csokit, menjen el a barátnőkkel kirándulni, élvezze az életet. De amiért te segítettél neki, és amiért a többiek ilyen hálátlan dögök, írjatok egy öröklési szerződést, (orvosi papír legyen, hogy beszámítható) és hagyjon rád mindent. A családi kapcsolatnak mindegy, viszont neked ha anyagilag nem is nagy segítség, erkölcsileg az. Ne legyen lelkiismeret furdalásod, lehet, hogy más fogja megcsinálni, ha még meg nem tette.
2022. jún. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy bárkinek is mamám pénzére fájna a foga, pláne, hogy akik engem vádolnak, azok vagy nem örökölnek, ha meg anyámra és nagynénémre gondolunk ők meg segítik legfőképp anyagilag a nagymamát. Plusz azért nem egy vagyonos idős asszonyról beszélünk, régi családi szokáshoz híven életében többnyire háztartásbeli volt (kb gyerekek születése utántól), van egy kisebb telke itt helyben, amit az ő nagyszülei halála óta senki nem vesz meg, meg egy közepes, nem túl korszerű, vályogházban lakik, egy olyan kis településen ahol se munka, se normális tömegközlekedés. Szóval nem hiszem, hogy bárki is az örökségén akarna meggazdagodni.
2022. jún. 19. 15:26
 30/31 anonim ***** válasza:
74%
Hidd el hogy van öreganyádnak pénze, nem kell félteni. Kap ő szépen nyugdíjat,az ő korukban elég volt 20 év munka, 60 évesen nyugdíjba vonultak, mert ha nem akkor nem lenne mit dugdosni. Ráadásul még jól madárnak is nézi anyádékat, mert azok meg pénzelik.
2022. jún. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!