Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mamám elfelejtette, hogy hová...

Mamám elfelejtette, hogy hová tette a pénzének egy részét, a családom engem tart emiatt tolvajnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A mamám idén tölti a 81-et, szóval a korából adódóan nagyon feledékeny, sokszor nem emlékszik, hogy mit hova tett, de egyébként el tudja látni magát, a korához képest nagyon aktív. Egyedül él, de mindennap meglátogatja valaki a családból, időnként napi többször. Más vendége nem szokott lenni, csak a szomszéddal beszélget, ha mind a ketten a kertben tevékenykednek éppen.

Na mármost az történt, hogy a nyugdíjat mindig részletekben rakja el a ház különböző pontjain. Viszont most megtörtént az, hogy nem találja az egyiket. Emiatt a családom azzal gyanúsít, hogy én loptam meg, mert én megyek hozzá a legtöbbször, én töltök ott a legtöbb időt, én vagyok az egyetlen olyan, aki akár egyedül van hagyva a házban (Mármint úgy, hogy pl ő kimegy a tyúkokhoz, én meg mondjuk bent takarítok). Illetve a másik nagy oka annak, hogy gyanusítanak, hogy ha a mamám pénzt akar adni, én nem utasítom vissza. Viszont én már korábban is mondtam, hogy csak azért fogadom el, hogy ne sírjon azért, hogy ő senkinek nem segíthet, és egyébként is amikor nem figyel visszajuttatom hozzá valahogyan. (Berakom az érmék közé, vagy a boltba járós szatyorba, vagy bármi olyan helyre, ami nem gyanús, hogy nem magától hagyta ott.)

Szóval ilyen okok vannak a gyanúra, holott én soha senkit nem loptam meg. És az a vicces, hogy anyám is engem gyanúsít, hogy én loptam, holott ő anno csomószor vett el tőlem pénzt szó nélkül, egyszer például 80 ezret.... És mostmár azok a rokonok is írkálnak nekem, akikkel soha nem beszélek szinte. Ha meg valakit letiltok jön az, hogy azért tiltom le, mert fáj az igazság...

Én egyébként egész biztos vagyok, hogy nem lopott senki. Én nem szoktam, más nem tudja, hogy a mama hol tart pénzt, ráadásul nincs más soha egyedül hagyva a házban.


Szerintetek hogy tisztázzam magam?


2022. jún. 18. 14:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%
Sehogy. Nem kell vele foglalkozni
2022. jún. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
97%
Többet nem mennék oda és a családdal sem tartanám a kapcsolatot.
2022. jún. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Ahhoz kéne, hogy ne otthon éljek. Az meg legjobb esetben nyár végétől megoldható.
2022. jún. 18. 14:41
 4/31 anonim ***** válasza:
97%
Szép kis "család". Te ne tisztázd magad. Nagyi is téged gyanúsít? Ha nem, akkor beszélnék vele jó pillanatában, hogy mi a helyzet, nézzétek át ketten a lakást. Ha ő is téged tart felelősnek, hozzá se mennék többet.
2022. jún. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként a helyedben én azt vágnám anyám képébe, hogy "nem tettem meg, de ha megtettem volna, nézz tükörbe, kitől örökölhettem". Tudom, nem ezzel lehet a legjobban bizonyítani az ártatlanságot, de alapból fel sem kellett volna merüljön. Ha így se meg úgy se hisznek, én a képébe vágnám ezt.
2022. jún. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Mamám nem gyanúsít, sőt arról sem tud, hogy a többiek igen. Ő azt gondolja, hogy csak elfelejtette, hogy hová tette.
2022. jún. 18. 14:53
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meséld el neki, mi van. Ha a családod hülye, azzal nem tudsz mit tenni, azonban amíg nem költözöl el, hadd ne legyen már pokol az életed. Utána viszont feléjük se néznék a helyedben. Keressétek meg a mamáddal a lakásában, hátrány nem lesz belőle.
2022. jún. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
95%

Ne csinálj semmit, majd kiderül az igazság. Egyszer volt olyan, hogy tesómnak eltűnt valamije (most nem írom le mi) és azt mondta én vettem el. Mondtam, hogy nem vettem el semmit, anyukám is mondta, hogy adjam vissza. Kb. 3 évig néha eljött, hogy adjam vissza azt a dolgot és már volt, hogy úgy mondtam , hogy nem én vettem el, hogy nevettem közben és mondták, tuti én voltam.


Egyszer csak meglett, elrakta valahová direkt, hogy ne vesszen csak nem emlékzett hova. Igen több év volt és utána bocsántot kértek. Mondták, hogy nem értik akkor miért nevettem, mondom nem tudom csak úgy jött már nem tudtam mit csinálni biztos, fogalmam sincs amúgy. Mert inkább bántott, hogy nem hisznek nekem.


Egyszer kifog derülni. Tudom, hogy addig nagyon rossz , tapasztaltam de semmit nem tudsz tenni én se tudtam.


Esetleg ha mamádnál vagy és takarítasz talán hamarabb megtalálod, mint tesóm azt a tárgyat amit elpakolt és akkor jött rá, hogy tényleg ő tette oda. :D :/

2022. jún. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván nem a Buckingham-palotában lakik a nagyi, szóval ha senki nem vitte el, a pénz ott van, meg kell keresni.
2022. jún. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Majd előkerül. Tényleg szard le, hogy mit mond a családod. Az viszont hülyeség, hogy ne menj oda többet (jó, tudom, ott laksz, de akkor is): a család hülyesége miatt ne szakítsd meg a kapcsolatot a nagyiddal, mert az nagy kiszúrás lenne vele!
2022. jún. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!