Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mamám elfelejtette, hogy hová...

Mamám elfelejtette, hogy hová tette a pénzének egy részét, a családom engem tart emiatt tolvajnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A mamám idén tölti a 81-et, szóval a korából adódóan nagyon feledékeny, sokszor nem emlékszik, hogy mit hova tett, de egyébként el tudja látni magát, a korához képest nagyon aktív. Egyedül él, de mindennap meglátogatja valaki a családból, időnként napi többször. Más vendége nem szokott lenni, csak a szomszéddal beszélget, ha mind a ketten a kertben tevékenykednek éppen.

Na mármost az történt, hogy a nyugdíjat mindig részletekben rakja el a ház különböző pontjain. Viszont most megtörtént az, hogy nem találja az egyiket. Emiatt a családom azzal gyanúsít, hogy én loptam meg, mert én megyek hozzá a legtöbbször, én töltök ott a legtöbb időt, én vagyok az egyetlen olyan, aki akár egyedül van hagyva a házban (Mármint úgy, hogy pl ő kimegy a tyúkokhoz, én meg mondjuk bent takarítok). Illetve a másik nagy oka annak, hogy gyanusítanak, hogy ha a mamám pénzt akar adni, én nem utasítom vissza. Viszont én már korábban is mondtam, hogy csak azért fogadom el, hogy ne sírjon azért, hogy ő senkinek nem segíthet, és egyébként is amikor nem figyel visszajuttatom hozzá valahogyan. (Berakom az érmék közé, vagy a boltba járós szatyorba, vagy bármi olyan helyre, ami nem gyanús, hogy nem magától hagyta ott.)

Szóval ilyen okok vannak a gyanúra, holott én soha senkit nem loptam meg. És az a vicces, hogy anyám is engem gyanúsít, hogy én loptam, holott ő anno csomószor vett el tőlem pénzt szó nélkül, egyszer például 80 ezret.... És mostmár azok a rokonok is írkálnak nekem, akikkel soha nem beszélek szinte. Ha meg valakit letiltok jön az, hogy azért tiltom le, mert fáj az igazság...

Én egyébként egész biztos vagyok, hogy nem lopott senki. Én nem szoktam, más nem tudja, hogy a mama hol tart pénzt, ráadásul nincs más soha egyedül hagyva a házban.


Szerintetek hogy tisztázzam magam?


2022. jún. 18. 14:31
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
96%
Egyszer elmondod, hogy nem te voltál. Innentől kezdve, ha nem hiszik el az ő problémájuk. Ne pazarold az idődet arra, hogy bizonygatod az igazad. Úgyis mindenki azt hisz, amit akar. "És az a vicces, hogy anyám is engem gyanúsít, hogy én loptam, holott ő anno csomószor vett el tőlem pénzt szó nélkül, egyszer például 80 ezret...." Na ez mindent elárul... Sokszor az ember magából indul ki. Az meg, hogy olyanok írogatnak akikkel nem is tartod a kapcsolatot. Jogod van letiltani akárkit. Ha ők azt gondolják azért tiltod, mert fáj az igazság az is az ő dolguk.
2022. jún. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
78%
Leszel még te ott tolvaj, a demencia egyik fő tünete az üldözési mánia, hogy aki odajár, azt egyre több lopással gyanúsítják meg.
2022. jún. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
95%
Ha te találod meg a pénzt, tuti az lesz, hogy visszatetted, mert megijedtél. De szerintem is mondd el a nagyoknak, hogy mivel gyanúsítanak. Gyakori az ilyen, idős eldugja a pénzt akár házon kívül, aztán elfelejti. Egyébként meg simán lehet, hogy az vette el a pénzt, aki a leghangosabban gyanúsít.
2022. jún. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
nagyoknak=nagyinak
2022. jún. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a nagyi azt mondta, hogy éjjel álmában kicseréltük a háztartási gépeit olyanokra, amiken nem érti a feliratokat, ezért nem tudja őket kezelni. Minden lesz valami, amivel gyanúsítanak.
2022. jún. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
88%

Szép kis történet...


A legfontosabb, hogy ne hagyd magára a nagymamádat, járj hozzá továbbra is, és segíts neki! Ami a család további részét illeti, őket tényleg jobb lenne elfelejteni... ha teheted, tényleg költözz el nyár végén!


A pénz biztosan meglesz egy-két hónapon belül, de nyilván lesznek, akik szerint direkt tetted vissza, mert ők megmondták, hogy tolvaj vagy. Szerintem te is tudod, hogy velük mindenképpen meg kell szakítani a kapcsolatot. Számomra elképesztő, hogy távoli rokonok belefolynak az ilyesmibe, ahelyett, hogy örülnének, hogy valaki leveszi a vállukról a nagymamád támogatásának terhét.


Ahogy #12 írja, sajnos a demenciával gyakran együtt jár, hogy az idősek lopással vádolják a nekik segítőket. Nem azért, mert gonoszak, hanem mert sajnos olyan elváltozások indultak meg az agyukban, amik ezt okozzák. Ráadásul gyakori, hogy szürreálisak a vádak, például az ápolót azzal vádolják, hogy lopott a cukrukból. Nálad még nem ez a helyzet, de jobb, ha felkészülsz, hogy ilyesmire is sor kerülhet (bár őszintén remélem, hogy nagymamád még nagyon sokáig friss marad szellemileg!), és egy ilyen remek családdal a hátad mögött még jobban meghurcolhatnak.

2022. jún. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
91%
Hallgat rád a családod annyira, hogy ha összehívod őket, eljönnek? ha igen, ültesd le, és egyenként kérdezd meg, hogy közülük ki veszi át tőled a nagyi gondozását, mert a gyanúsításuk után te többé nem mész oda. Ne hidd, hogy ennyi volt, a továbbiakban mindennel téged fognak gyanúsítani, az ilyesmi nem áll meg egy ponton.
2022. jún. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
94%
Én nem tudlak azzal biztatni, hogy csak segíts a nagyinak továbbra is, mert már úgy fognak rólad beszélni, hogy "odajár lopni".
2022. jún. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
92%
Sajnálom, hogy ezt meg kell élned. Kíváncsi lennék, hogy azok a rokonok, akikkel amúgy olyan nagyon nem tartod a kapcsolatot, vajon mennyire járnak a nagyidhoz és mi jogon gondolják a számonkérést. Én annyit mondanék, hogy egyszer mondom, hogy nem én voltam, és egyszer sajnálni fogod, hogy engem gyanúsítottál. Amúgy egy családi esetből kiindulva, kissé más volt a helyzet, nálunk arany tűnt el, és az egyik rokon, aki a szomszédasszonytól kezdve a nagyim barátnőjén keresztül a házhoz járó nővérekig mindenkit meggyanúsított, na pont róla derült ki a dolog. Minden egy helyen volt, egy ládikában és egyszerre tűnt el. Volt közöttük olyan ékszer is, amibe egyedi írás volt gravíroztatva (olyan, amit 100 közül fel lehet ismerni és a dátum miatt nem lehetett hozzákapcsolni, mert akkor még nem élt). Igazából ez csak a nagyinak volt fontos, ha jól tudom ezüst volt, de nem a legértékesebb és nem is vette át az ékszerész, ezt megtartotta, a többit be tudta váltani, meg volt amit máshol sütött el. A gyereke mindennel is játszott, és egy születésnapon, kb 1 jó évvel később kiszaladt a konyhába az ékszerrel megmutatni… volt ám min meglepődni, amikor ott volt az egész család… természetesen nem mentünk el azonnal, ott maradtunk nála, és hosszan ecsetelte, de nem volt kibúvó. Szóval érdemes végiggondolni kik járnak még oda (akár egy eset is elég lehet) és a leghangosabbak elég gyanúsak néha. Én biztos, hogy rákérdeznék egy-két családtagnál, hogy biztos nem ő volt véletlenül? Lehet lenne nagyon fura reakció is (természetesen akik téged gyanúsítottak). Ha ők ezt jogosnak érzik, egy kérdés a részedről is oké szerintem. Kitartást az esethez, remélem megoldódik!
2022. jún. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

A gyanusítgató családtagok tuti nem demensek, a többsége 20 és 55 közötti. Ilyenek írkálnak nekem, hogy unokatesók, akik évi 1-2 alkalommal látogatnak haza, meg papa testvérének a gyerekei, akiket csak papa temetésén láttam egész életem alatt. A többiektől szemtől szembe kapom az ívet.

Egyébként mamámmal nem szeretném megszakítani a kapcsolatot. Ő az egyetlen normális családtagom akivel közeli a kapcsolatom és él. Főképp ezért látogatom sűrűn, nem azért, mert ellátásra szorul. Viszont amíg ő él a többiekkel sem tudom megszakítani a kapcsolatot, mert mamámnak rosszul esne, na meg ha látogatom, akkor fix,hogy összefutok a helyi rokonokkal. Viszont magamban megfogadtam számtalanszor, akkor én mindenkivel offolom a kapcsolatot. Talán nagynénémnek, meg anyáméknak adok egy esélyt, de én az egyéb történtek után nem fogok erőlködni, ha egyszer elköltözök.

2022. jún. 18. 19:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!