Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz elfogadni,...

Miért olyan nehéz elfogadni, hogy nem szeretnék gyereket?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, 10 éve párkapcsolatban élek a kedvesemmel. Édesanyámék hajthatatlanok az ügyben, hogy ideje lenne gyermeket vállalnunk. A párom szülei és nagyszülei szintén ezt nyomják 0-24. Kezd nagyon tele lenni a hócipőm. A házasságból is csak nagy nehezen “ engedtek”. Úgy nézett ki , hogy megmondtuk világosan, hogy havi egy helyett, évi egy látogatásra csökkentjük a találkozóink számát velük. Végül ezt nem szerették volna, ezért befejezték. Aztán most ezekkel jön a két család. Sajnos mivel felhúztam magamat, elejtettem egy olyan mondatot, hogy azért nem szeretnék gyereket mert undorodom tőlük, és az emberek 80%-át utálom, főleg azokat akik bele akarnak pof*zni az életembe. Tudom nem volt szép, de ki kívánkozott. Szóval a kérdésem az lenne, hogy miért nem értik meg az emberek, hogy nem minden pár szeretne gyereket vállalni?
2022. jún. 14. 23:25
1 2 3 4
 21/37 Metionin ***** válasza:
93%
Mert egyszerűen vannak, akik nem bírják felfogni, hogy nem mindenkinek az az alap, mint nekik. És az ilyenek szólnak bele mások életébe, amiért nem azt csinálod amit ők. Tökmindegy, hogy mi a téma, gyerek, ház, autó, kutya, akármi. Ő x módon csinálta, meg a Jóska meg a Mariska is, te miért nem úgy csinálod? Aki értelmes, nem foglakozik mások életével. Engem is addig nyaggattak a gyerekkel amíg olyan környezetben voltam, mióta elköltöztem csak anyós vergődött de leszarom mert jó ideje nem is találkozom vele. Sosem értettem ezt a mentalitást amúgy, engem fikarcnyit sem érdekel más élete, eszembe se jutna felületes ismerősöktől olyanokat kérdezni, hogy na és te miért szültél? Miért csináltad/nem csináltad ezt meg azt? És szerintük én vagyok a bunkó, amikor szólok, hogy semmi közük se a testemhez se az életemhez se a pénztárcámhoz.
2022. jún. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
2%

Hogy te milyen undorító kisgyerek lehettél, ha ez lett belőled:DDD

Remélem ez kedvesen hangzik TE szemeiddel nézve, ugye;)


Az élet értelme a gyerek, mint öröm-szenvedés-bánat-összetartás...stb, te az élet extráival akarsz foglalkozni, aztán 50 évesen pityogsz, hogy eltoltad, akkor ide ne gyere rinyálni...siess nyomkodni a telefont és posztolni a facibukra, milyen királylány vagy:).


Mondd ezt el őseidnek, hogy te egy trendi-modern kihaloszaurusz vagy.

2022. jún. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 Metionin ***** válasza:
97%
22. Akkor menj és mások élete helyett foglalkozz életed értelmeivel ;)
2022. jún. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
96%

22-es, tudod, vannak az olyanok, mint te, akinek az élet értelme a pulyája, mert a karrierhez hülye volt, sugarbabynek ronda, így maradt az egyetlen dologra, amire gyárilag képes (és megjegyezném, még egy patkány is képes erre: elleni :)


Hát bocs, de ez szánalomra méltó, ha a te életed értelme a szaros pelenkàk cseréje :D rossz lehet :D

2022. jún. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
94%

Még anyámnak sem a kölykei voltak élete értelme, pedig elég komoly energiát tett a nevelésünkbe és a taníttatásunkba.


Ja lehet, hogy ő nem csupasz seggre lett teherbevágva, hanem előtte összerakta magának az életét, hogy szülés nélkül se csak egy senki legyen. Legalább nem kell szégyenkeznem miatta, hogy habzó nyállal vergőrik fórumokon másokat győzködve arról, ami neki sem volt könnyű, mert lelkiismeretesen beletette az energiát. Csak az nem fogja fel ha valaki nem akar gyereket, aki szart a sajátjára. A többi felfogja, hogy ez nehéz és nem való mindenkinek.

2022. jún. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
0%

23


Biztosan jó lesz neked, amikor a kutya se piszkít rád:DDD


24

Megvettek téged kilóra, térdelsz-hajlasz a fillérekért pénzesek előtt, mert a harácsolás mindened az életed és te pottyogsz itt nekem, "árucikk":)))

Ez a szánalmas, nem a gyerekvállalás, amire full alkalmatlan vagy láthatóan:DDD

2022. jún. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
98%
Neked sem való, szaporobot, mielőtt nagyon belelendülsz. :) Csak annyi önismeret nem szorult beléd, hogy ezt belásd, mikor még nem késő.
2022. jún. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 Metionin ***** válasza:
97%

26. Nézz körül, hány idős embert nem látogatnak a gyerekei, az hogy valaki szaporodik, nem garancia arra, hogy lesz aki idős korában törli a seggét. Az megint más szempont, hogy ezt elvárni sem szép dolog.

Rám majd bagózik a szakember, akinek ez a hivatása és akit abból a pénzből fizetek majd, amit a gyerekre költöttem volna.

2022. jún. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
98%
Ilyen habitusú embert én is magasról leszarnék. Aki csak rontani tudja a levegőt és szívni a gyerekei vérét az unoka miatt, arra ugyan ki lenne kíváncsi? Ennél kevesebbért is hagytak már hátra embert.
2022. jún. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
92%

#23/26/30

A világ legprimitívebb embere vagy akit eddig láttam.

Menj akkor szobára valakivel szaporodni, csináld azt ami neked az életed értelme :) Én is csak azt csinálom ami nekem jó.

2022. jún. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!