Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz elfogadni,...

Miért olyan nehéz elfogadni, hogy nem szeretnék gyereket?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, 10 éve párkapcsolatban élek a kedvesemmel. Édesanyámék hajthatatlanok az ügyben, hogy ideje lenne gyermeket vállalnunk. A párom szülei és nagyszülei szintén ezt nyomják 0-24. Kezd nagyon tele lenni a hócipőm. A házasságból is csak nagy nehezen “ engedtek”. Úgy nézett ki , hogy megmondtuk világosan, hogy havi egy helyett, évi egy látogatásra csökkentjük a találkozóink számát velük. Végül ezt nem szerették volna, ezért befejezték. Aztán most ezekkel jön a két család. Sajnos mivel felhúztam magamat, elejtettem egy olyan mondatot, hogy azért nem szeretnék gyereket mert undorodom tőlük, és az emberek 80%-át utálom, főleg azokat akik bele akarnak pof*zni az életembe. Tudom nem volt szép, de ki kívánkozott. Szóval a kérdésem az lenne, hogy miért nem értik meg az emberek, hogy nem minden pár szeretne gyereket vállalni?
2022. jún. 14. 23:25
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
42%

Engem nagyon érdekel, a tudatos gyermektelenek többsége miért keres folyton önigazolást a gyermekesek között?


Miért hiszi a gyermekmentesek többsége, hogy a gyermeket vállalókat nem csesztetik a rokonok, a környezet?


Ha vállalsz 1, mikor jön a következő?

Ha nem lesz több, miért nem?

Ha nem az áhított nemű a gyermek, majd a következő..

Ha vállalsz 2. de még mindig nem az áhított nemű, majd a 3. az lesz.

Ha vállalsz 3. gyermeket, őrült vagy. Minek 3 gyerek?

Ha a 3. gyermek is ugyan az a nemű, hát majd a 4..!


Igazából van kalapja, nincs kalapja.

Mindig lesz legalább 1 idióta, aki felhatalmazva érzi magát, így vagy úgy beleszólni mások életébe..

2022. jún. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
93%

11-es, sikerült nem a kérdésre válaszolnod :D


Kérdező: mert primitívek. Röviden, és nem, nem kell magyarázkodni. Megmondod, hogy nem lesz gyerek és kész.

2022. jún. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
96%

Semmi közük hozzá.

Figyelj, nemrég ért véget a négyéves kapcsolatom. Én szerettem volna gyereket, a párom nem. Nem emiatt lett vége, mert ő is gondolkozott azon, hogy talán mégis szeretne... de sokan nyomatták, hogy ideje gyereket vállalni. Nagyon unalmas volt. Senkinek semmi köze ahhoz, ki mikor vállal vagy épp nem vállal gyereket. Mondd meg nekik, hogy ez a TI döntésetek, másnak nincs köze hozzá. Ha annyira gyereket akarnak, szüljenek maguknak. Aztán be lehet szüntetni a találkozást.

2022. jún. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
15%

Annyira "tudatosak" hogy bezzeg amikor számonkérik rajtuk, akkor nem tudnak mit kezdeni a helyzettel.

Ha én nem akarok gyereket akkor nem érdekel mások véleménye....

Mit kezdenék velük?

Semmit. Mindig ugyanaz lenne a válaszom.

Engem is bacogatnak hogy mikor lesz testvér, pedig 40 vagyok. Eldöntöttem hogy nem lesz és egyáltalán nem zavar hogy ki mivel cseszeget, mert csak az a cseszegetés ami engem is zavar.

2022. jún. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
13%

12#

Látom neked meg sikerült megértened az iróniát.. 😏

2022. jún. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
87%
#15 nehéz megérteni azt ami nincs.
2022. jún. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
82%

Mit is?

Ja, hogy igazából tök mindegy lesz e vagy sem gyereked. Mindig lesz legalább 1 valaki aki beléd köt, ha nincs azért, ha van azért..

Ennyi lett volna a lényeg.

2022. jún. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
#17 igen, ez érthető volt, de ezt nem iróniának nevezik. És attól hogy más helyzetekben is b@xogathatnak még nem lesz jobb. Mint ahogy pl nem érzed magad attól jobban, hogy másnak lehet hogy rosszabb.
2022. jún. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
94%
ha nem akarsz, akkor ne legyen. Aki ezt nem érti, azzal nem kell többé szóbaállni, akárki is
2022. jún. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
86%

Nem olvastam a válaszokat.

Érdekes, én se szeretnék gyereket, egyszer kérdezte meg a család, hogy lesz-e, mikor lesz (10 éve vagyunk együtt Párommal). Akkor elmondtam hogy egyikünk se akar, és nem is fog változni a véleményünk, úgyhogy a témát itt le is zárhatjuk. Azóta se basztatnak ezzel. Mondjuk nekem intelligens családom van, meg én határozottan kiállok a saját véleményem mellett.

2022. jún. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!