Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz elfogadni,...

Miért olyan nehéz elfogadni, hogy nem szeretnék gyereket?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, 10 éve párkapcsolatban élek a kedvesemmel. Édesanyámék hajthatatlanok az ügyben, hogy ideje lenne gyermeket vállalnunk. A párom szülei és nagyszülei szintén ezt nyomják 0-24. Kezd nagyon tele lenni a hócipőm. A házasságból is csak nagy nehezen “ engedtek”. Úgy nézett ki , hogy megmondtuk világosan, hogy havi egy helyett, évi egy látogatásra csökkentjük a találkozóink számát velük. Végül ezt nem szerették volna, ezért befejezték. Aztán most ezekkel jön a két család. Sajnos mivel felhúztam magamat, elejtettem egy olyan mondatot, hogy azért nem szeretnék gyereket mert undorodom tőlük, és az emberek 80%-át utálom, főleg azokat akik bele akarnak pof*zni az életembe. Tudom nem volt szép, de ki kívánkozott. Szóval a kérdésem az lenne, hogy miért nem értik meg az emberek, hogy nem minden pár szeretne gyereket vállalni?
2022. jún. 14. 23:25
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%

ha nem ertik meg ne legyenek az eletedben

csaladtag vagy nem en se beszelek azokkal akik nem tudtak elfogadni a dontesem

2022. jún. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
86%

Igazad van, a gyerekek nagyon undorítóak! Vagy mégsem?


Én nem értem, miért kell bárkinek is magyarázkodni. 36 éves voltam, amikor született az egyszem lányom, de engem soha senki nem zaklatott ezzel.


Húzd meg a határokat ugyanúgy, ahogy az esküvő témánál is. Ennyi.

2022. jún. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
92%
Mondd meg nekik ezt is kerek-perec, hogy ne nyaggassanak a gyerek temaval, mert nem mesz tobbet hozzajuk/ vagy ők nem lesznek meghivva hozzatok, mert ez a te eleted, a ti dontesetek. Hogy miert, ahhoz meg nagyon nincs kozuk, ezer egy oka lehet, nem tartozol magyarazattal szerintem. Nem, es kesz, huzd meg a hatarokat.
2022. jún. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
10%
Aha.
2022. jún. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
93%
Pont ma én is beszéltem egy rokonommal,hogy igaz férfiként de nem gondolkodtam konkrétan sosem abban,hogy majd legyen gyerekem meg most is semleges vagyok a dologra,erre ő azt mondta de hát az ember reprodukálni magát született erre a földre.Hiába magyaráztam neki,hogy ugyan minek kéne mindenkinek szaporodni.
2022. jún. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
95%
Ez az én családomban is valami beidegződés. 4 éve vagyunk házasok férjemmel és már lassan minden látogatáskor nyomják a gyerek témát. Mondtuk, hogy nem szeretnénk, de nem értik meg, faggatóznak hogy miért. Nem gondolom hogy tartozom magyarázattal. Ez a mi döntésünk. "De hát ez az élet értelme!".. Neki talán az, de nem mindenkinek.
2022. jún. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
96%

Soha nem írtam még ebben a témában.

48 éves vagyok és nem akartam soha gyereket.

Párt, férjet igen, de gyereket nem.

Igy is lett, 18 éve vagyok a férjemmel.

Szerencsém volt, mert neki már volt egy gyermeke az előző kapcsolatából.

Természetesen folyamatos a fiúval a kapcsolattartás, ma már felnőtt.

Nem a karrier meg a "világmegváltás" miatt!

Soha nem érdekelt, ill. ehhez én túl racionális vagyok nem a "szép oldalát" látom mindennek.

A férjemmel nagyon jól megvagyunk, egyszerű életet élünk sokat vagyunk kettesben. Kb. 35 éves voltam mikor anyukám rákérdezett.

Határozottan megmondtam hogy nem szeretnék. Nem emlegetjük.

Sajnos - nem sajnos a távolabbi rokonok véleménye nem érdekel, de nem nagyon jutott vissza hozzám semmi.

Soha nem bántam meg hogy így lett.

2022. jún. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
90%
Mást ugyse tehet minthogy elfogadja
2022. jún. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
93%
Komolyan, ilyenkor néha azt érzem, hogy az ilyen emberek azért nem bírják elviselni, hogy egyeseknek nincs gyerekük, ill. nem akarnak, hogy nehogymár megússzák azt a sok kínlódást, álmatlan éjszakát, küszködést, ami egy gyerekkel jár. 'Ha én megszenvedtem vele, szenvedjen más is.'
2022. jún. 15. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
94%

Hasonló okok miatt keltem fel az asztaltól a karácsonyi ebéd közepén és mentem haza azzal, hogy ha újra látni akarnak, akkor nem baszogatnak ilyen témával.


A saját családomban meg visszakérdeztem, hogy és neked mikor lesz diplomád? Mikor tervezel leadni azt a 20 kiló túlsúlyt? A fogadat jó lenne megcsináltatni, biztos üres és szar élete lehet annak, aki rágni sem tud normálisan.


Egyből tudták, hol a helyük. Egészen addig nem érti meg az elbaszott fajtájuk, amíg a saját értékrended szerint nem kezded el te is őket bírálni. Az agyatlanabb csak bedurcizik, az értelmesebb meg magába száll, hogy nem csak az ő igaza létezik és más szerint meg az ő élete egy rakás szar a pulyái ellenére.


Ha nem álltak volna le, addig tolták volna a sztorit, hogy kimegyek külföldre sterilizáltatni magam, aztán lehet pedálozni, hogy átvágott pete/ondóvezetékkel csináljunk gyereket. Aztán még nem kizárt, hogy így is ez lesz.

2022. jún. 15. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!