Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a páromnak,...

Hogy mondjam el a páromnak, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Alig pár hónapja vagyunk együtt, szóval még mondhatni elég friss a dolog, tehát nem terveztünk babát, és ami azt illeti elég fiatalok is vagyunk (23), nem tudom mit szólna hozzá :( Félek, hogy engem "hibáztatna" vagy nem is tudom, össze vagyok zavarodva, nem is beszéltem ma vele, szegénykém nem tudja mi bajom.......áááááá....

én sem így szerettem volna, persze szeretem őt nagyon, de még csak nem is éltünk együtt, ki tudja milyen lenne.... :( ti mit tennétek, én már nem tudom mi legyen...


2010. szept. 19. 01:22
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
72%

Erről mindenképp kettőtöknek kell dönteni. Ha ő nem szeretné, vagy úgy reagál, ami nem épp megfelelő (elhord minddennek, erősen Téged okol, a tönkre vágott életéről beszél...) ne tarsd meg. Nem szép dolog elvetetni, de igen, fiatal vagy még, egy életre szól, és egyedül vállalni nehéz. Aztán jön a többi... Apa nélkül nő fel. Lehet, hogy így szokná meg, de szerintem ez nem természetes. Ezért van ennyi gyermekét egyedül nevelő anya, mert ha nem szeretnének gyereket, akkor sem védekeznek, vagy ha megtörténik a baj, saját akaratból megtartják. Ha a párod még sem szeretné, és megtartod, az már a Te felelősséged. Gondold át mindenképp.


De a legjobb az lenne, ha a párod örülne neki. Viszont mint írtad nem éltetek együtt, friss a kapcsolat... és ha ez nem működik, akkor megint oda lyukadunk ki, hogy egyedül maradsz.


Az abortuszról meg annyit, hogy a mai világba lehetett volna védekezni, de az hogy nem lehet gyereked utána, már nagyon minimális. 1000/1. És most lehet jönni azzal, hogy mivan ha az az egy én vagyok... stb. De mindennek van kockázata. A szülő asztalon is ott maradhat az ember és hagy ne soroljam.


Én elvetetném. Fiatalság, felelőtlenség, nem kell hogy egy életen át ez miatt szenvedj, mert épp annyira nehéz a gyerekednek nem mindent megadni, mint elvetetni.

2010. szept. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
61%

Én 5 hónap után lettem terhes,szülinapi ajándék volt nekem:)

Párom úgy örült neki,hogy majdnem elsírta magát

22 éves voltam akkor,párom 27,most 16 hónapos a pici lányom.

2010. szept. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
74%
"Drágám kisbabánk lesz."
2010. szept. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
83%

Mond meg neki!Elsö reakciója nem biztos,hogy pozitív lesz.

Adj neki pár napot,hogy törje a fejét rajta.

2010. szept. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
26%
Az abortuszt ajánlóknak:Titeket kellett volna elvetetni!
2010. szept. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
61%

Az En gyermekem Veled egyidos es okt-ben lesz 2 eves a kislanya!

O is meglepodott eleinte, de ma nagyon boldogok. A parod ahogyan elfogadta azt, hogy Veled el es egyutt "alusztok",

akkor ezt is elkell fogadnia!

2010. szept. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
87%
sokan kampányolnak itt az abortusz ellen.részben igazuk van,de abba senki nem gondol bele milyen lenne egy gyerek élete,akit nem vártak,nincsenek rá felkészülve sem lelkileg sem anyagilag sem sehogy és "csak" kötelességből vállalják.a kapcsolat sem elég erős még,különben a kérdés sem merült volna fel.viszont,ha egy ilyen horderejü dolgot eltitkolsz, az benned marad és ne hidd h később bármilyen formában nem üt vissza.ha csak futó kapcsolatra vágysz,igazán elmondhatod,akkor nem veszteség ha bukik a kapcsolat.ha viszont komolyra szeretnéd/szeretnétek a későbbiekben forditani akkor meg pont azért.inkább most derüljön ki milyen ember,lehet-e rá számitani,kiáll-e melletted,v rád hárit minden felelősséget,kijön-e a béketüréséből v felnőtthöz méltón átbeszélitek stb.még ha az abortusz mellett döntötök is az sem mindegy,h átgondolt,észérveken alapuló közös döntés-e vagy háritás,menekülés részéről.ez elég nagy dolog ahhoz,h most megtudd milyen ember és hosszútávon is ilyen emberre van-e szükséged vagy komoly kapcsolatra (még vagy természetéből adódóan egyáltalán) alkalmatlan.a lényeg,h joga van tudni,ő is ott volt,az övé is és neked is jogod van tudni mit reagál.döntést pedig együtt kell hoznotok.fontos viszont tudatnod vele,h nem tervezted te sem és ne gondolja,h ezzel magadhoz akarod láncolni.ha igy gondolja akkor jogosan ijed meg,hibáztat és menekül.ha erős a kapcsolat akkor bárhogy döntötök jó lesz,ha nem akkor 3 élet is tönkremenne a bébivel.bátorság
2010. szept. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
92%

Nem csak a gyerek élete...

Barátnőm 18 évesen szült, két hónapja volt együtt a barátjával. 9 hónapos a kisfia, és a lány egy lelki roncs. Szereti a gyerekét, de azon rimánkodik mindenkinek, hogy bár halasztotta volna későbbre. A pasival is megromlott a kapcsolata, sde nem hagyja el, mert egyedül nem tudná eltartani a babát. Az élete oda, nem tud mit kezdeni, akkora felelősség van a vállán... És igenis sajnálom. Mert a párja akarta a gyereket, ő meg nem. És ez lett belőle...Gondolkodjatok már emberek! Csak azért, mert egyesek az abortusz ellen vannak, attól nem kell megszülni egy gyereket felelőtlenül. Más kérdéseknél meg azon vagytok meglepődve, hogy miért van ennyi elvált nő gyerekkel... HÁT PONT EZÉRT!


Annak aki meg azt üzeni, hogy akik lehetőségbe veszik az abortuszt mert nem FELELŐTLENEK és el kellett volna őket vetetni, annak azt üzenem: Engem azért szült meg anyám, mert megtehette. Volt pénzük, akartak gyereket, férj és feleség voltak!


On: Én azt tanáxcsolom nyíltan ülj le a pároddal és beszéljétek meg, ha adsottak a körülmények, és szeretnétek szülőkké vállni nyugodtan tartsátok meg, de ha nem, ne azért ne vetesd el, mert ez valakinek nem tetszik. A ti életetek függ ettől a döntéstől, nem másé. Monitoron keresztül könnyű tanácsokkal dobálozni, de mikor beteg a baby és gyógyszerre nincs pénz, kiváncsi lennék hányan adnának itt kölcsön vagy segitenének bárkinek is...

2010. szept. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Egyébként nem mondtam, hogy nem védekeztünk, mert igenis védekeztünk, és azt sem mondtam, hogy el akarom vetetni... mert nem akarom!!!!!
2010. szept. 19. 11:18
 20/40 A kérdező kommentje:
És természetesen meg fogom mondani, csak nem tudom hogy kezdjek hozzá, mert kicsit nehéz. Én fel tudnám nevelni egyedül is, ha úgy alakulna, lenne egy szerető anyukája, de szerető apukára is szüksége lenne. NA de itt aggódom, közben meg lehet örülne az apuka :)
2010. szept. 19. 11:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!