Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ön elhelyezne-e gyermeket...

Ön elhelyezne-e gyermeket meleg szülőknél?

Figyelt kérdés
Iskolai érveléshez szeretnék kérni ötleteket. Pro és kontra egyaránt.
2010. szept. 17. 22:44
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:

Térj már vissza a valósághoz.

20 év múlva nem lesz felvonulás.

Ha "szerencsétek"van megússzátok egy sima kiátkozással,ha nem akkor jön a gyógykezelés,elzárás.

Úgyhogy vedd észre magadat,ne kiabálj olyan jogok után,ami egyébként nem illet,húzd össze kicsikére magadat és örülj,ha békésen leélheted az életedet.

Persze azért majd ne felejtsd el a begyöpösödött anyukának megköszönni,hogy majd az ő,a fiai adójából kezelnek majd ki az összeszedett nyavajáidból.

2010. szept. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
Miért lenne nyavalyám(egyébként ez nem pontos j, de mindegy, látom, megvan az általános műveltséged is)? Senki nem mondta, hogy meleg lennék és azt se, hogy férfi. Én toleráns vagyok, te nem, én nem vagyok olyan megkeseredett, hogy olyan dolgokat ócsároljak, amikben nem vagyok érintett. Ha ennyire zavar, miért nem törődsz a tökéletes családoddal? Valami mégsem lehet rendben, ha idejössz és provokatívan fejted ki a véleményedet. Ez tipikus példája annak, mikor egy unatkozó kismama, akit eltart a férje, a gép előtt ontja a megkeseredéséből adódó hülyeségeit. Fogadjunk megszültél, elhíztál, semmi nem jön össze és azzal vigasztalod magad, hogy neked vannak gyerekeid és férjed, akkor biztos jó életed van.
2010. szept. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:

18.27-es kommentedre reagálva:


Ez már egy fokkal jobb volt,de azért még mindig nem az igazi,ne is haragudj meg h ezt írom.Az eredetiség kedvéért előjöttél ezzel a "beteg" témával,de csak azért,hogy ne mindig ugyanaz legyen a példád,és azért,hogy legyen végre mentséged,hogy miért hagyhasd el emelt fővel a harcteret.Szánalmas.A jósnő szerepe viszont nem áll jól neked cseppet sem,újabb kör melyben rosszul teljesítettél(te már csak tudod,mivé válnak az én fiaim).

Megjegyzem,az általam említett erkölcsi normákkal még mindig nem vagy tisztában,mivel abba az is beletartozik,hogy nem megyünk melegfesztiválra randalírozni,és agresszívan viselkedni.


19.07-es válaszodra reagálva:


Bár ezt a kommentedet eredetileg nem nekem szántad,de a "vita"(ez azért van idézőjelben,mert én ezt nem nevezném annak) hevében már annyira lila az agyad,h azt sem vetted észre,h kinek szólsz be,mivel az előtte lévő választ nem én írtam.A további rész pedig egyszerűen már baromi unalmas,ugyanaz,mint a többi,hogy én unatkozó kismama vagyok,megkeseredett,sz.r életű,(két édes ,tündéri gyerekkel,egy szerető férjjel jó anyagi körülmények között valóban csak annak érezhetem..)meg h el vagyok hízva(klassz lehet a neted h látsz engem).Gyötrelmes..köze nincs a témához,pedig éppen te kifogásoltad h mi eltértünk a tárgytól.


A következőkben mivel jössz elő ,h majd megkeresel??:)

2010. szept. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
22%

"Soraidat olvasva minden bizonnyal férfi vagy,és még nincsen családod"


Mondom, logikád a kukacokéval egyenlő.



"Majd ha apa leszel,és meglátod,mennyire ártatlan,elbűvölő,szent dolog egy csepp baba,rájössz hogy talán mégsem kellene szentesíteni,normálisnak tekinteni és megvédeni azokat a párokat,akik este lefektetik a gyermeket,majd a bezárt ajtók mögött egymás sz...ros lyukát d..gják,vagy éppen egy mű hímtaggal szintén ugyanezt művelik"


És téged ez miért foglalkoztat ennyire?

Felteszem nem élsz szexuális életet... Mert másnak meg az lehet gusztustalan (főleg, ha ronda vagy és még mellé kövér is példának okáért). Ne, te akard megszabni, hogy ki hogy élje meg a szexualitását, ha azzal nem árt senkinek, max te húzod a szád...



"És kötve hiszem h én vagyok az egyetlen,aki így gondolkodik."


Persze. Van még egy csomó más ember, aki így gondolkodik. Meg még egy másik csomó, aki meg nem.



"A jogom pedig megvan hozzá,és az sem érdekel h ezért ki mit gondol rólam."


Ha nem érdekel, akkor mit jössz vissza puffogni? Leírtad, reagáltunk, lépj túl rajta.



"Látod,semmit nem tudsz felmutatni,a vagdalkozás,hogyhát aki apa,anya nélkül nő fel,nem róluk van szó,most,úgyhogy leülhetsz egyes."


Vagdalkozás? Érdekes. És nem róluk van szó? Pusztán arra reagáltam egy dologra. De olvasd át még egyszer, amit írtam, mert látom egyáltalán nem volt érthető számodra.



"majd esetleges veszteség u6án a hölgyemény fogná az unokámat,meg a lányzó vagyonát és eltünne a balfenéken,mert őneki házastársi jogai vannak"


Ezzel csak a gond kedves válaszoló, hogy ez ugyanúgy megvan ez a heteroszexuális pároknál is. Láttam már cifra dolgokat, de mindkettőnknek elég, ha benézünk a válás kategóriába.



"Arról nem is beszélve,hogy számos tanulmány bizonyítja,hogy jóval stabilabb egy hetero kapcsolat"


Persze, hogy stabilabb egy olyan kapcsolat, amely bárki előtt szabadon felvállalható. Ehhez nem is kell tanulmány.



"a homóknál ezért is több a nemi betegség"


Nem több, pusztán ugyanaz a tudatlanság, mint a heteroszexuális "kollégáiknál". Míg előbbinél a betegségek, addig az utóbbinál a tinédzserkori terhességek a listavezetők.

Arra ne is kérdezz rá, mert magam sem értem, hogy miért nem hatnak az iskolai felvilágosítások, hogy szexuális beállítottságtól függetlenül minden embernek legyen annyi felelősség érzete, hogy legalább ne sajnáljon 400 forintot óvszerre.



"csak mert nem bírom ha két férfi se..repacsizik..hát gratulálok,ügyes voltál,minden okod megvan a sajnálatra."


És ezt téged miért izgat? Miért érdekel?

Érdekes módon, amikor emberek lesznek rosszul utcán 10-ből 9-en lazán kikerüli. Amikor családon belüli erőszakról van szó, vagy tapasztalja az ember 10-ből csak 1 egy olyan tökös, hogy valamilyen módon segítséget nyújtson. De bezzeg, ha jön a homoszexualitás, akkor rögtön ugrik mindenki, mint ha azt gondolnák, hogy az üres fröcsögéssel világot lehetne megváltani.



"Tudod én megpróbálom a gyermekeimet NEVELNI,átadni nekik az ALAPVETŐ ERKÖLCSI NORMÁKAT,egy olyan rothadó világban,amelyet az olyanok tesznek azzá,mint amilyen te is vagy."


Írd már le légy szíves, hogy számodra mi lenne a tökéletes világ?

Mert akár tetszik, akár nem, a gyerekeidet csak részben tudod tanítani. Ott lesznek a saját észrevételeik, tapasztalataik, barátaik. Kapálózhatsz bármerre, ha ők melegek,leszbikusok lesznek, akkor hajadra kenheted az "erkölcseidet". És mi van akkor, ha a gyermekeid mást fognak gondolni az erkölcsről? Ha a legjobb barátjuk pl. meleg vagy leszbikus lesz? Mit csinálsz? Elharapod a nyaki verőerüket, vagy mit?



"Állítom, ők lesznek azok, akiket bilincsben fognak bevinni a rendőrök, mert kimentek a melegfelvonulásra vandálkodni."


... vagy ők lesznek melegek (vagy a gyermekeik), vagy lesznek meleg, leszbikus barátaik.

Nem kell átesni a ló túloldalára se! Egy megrögzött homofób is képes változni pozitív irányba, ha a megfelelő meleg/leszbikus emberrel találkozik. Persze, ha a görcsös nézeteitől képes megválni.



"20 év múlva nem lesz felvonulás."


Nem lesz, mert feltehetően nem lesz szükség rá.



"Ha "szerencsétek"van megússzátok egy sima kiátkozással,ha nem akkor jön a gyógykezelés,elzárás."


Hitler idejében gyilkolták a melegeket. Azóta egy cseppet megváltozott a helyzet...

Inkább téged kéne kezeltetni. Borzasztó, hogy mennyi rosszindulat és gyűlölet van olyanok iránt, akit nem is ismersz.



"Úgyhogy vedd észre magadat,ne kiabálj olyan jogok után,ami egyébként nem illet,húzd össze kicsikére magadat és örülj,ha békésen leélheted az életedet."


És te mitől vagy jobb? Mitől érzed magad ennyire jobbnak? Mert attól, hogy heteroszexuális vagy (ha nem vagy látens), attól még emberileg nulla lehetsz.

2010. szept. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:

Fúúúúúúúúú..most aztán megmondtad a frankót,egészen eddig ezen munkálkodtál??:D Képzelem mennyire lila lehet már a fejed:))Ha nem vetted volna észre,engem már réges-rég nem érdekel ez a téma,és nem tudom feltűnt e,hogy ki az aki "puffog",sérteget,vagdalkozik?Éppen ezért jövök vissza,miattad és nem a téma miatt,kár ezért levezetésekkel bizonygatni az igazadat.Most is alig vártam már h visszaírj,titokban sejtettem h újabb esszével állsz elő,melyen meglátszik a véres verítékkel összegyűjtött gondolatocskáid:))

De hogy áttérjek én is a te válaszadási módodra:


"Soraidat olvasva minden bizonnyal férfi vagy,és még nincsen családod"


"Mondom, logikád a kukacokéval egyenlő."


Ki a fenét érdekel h mi vagy?Már réges rég nem téma ez,te még mindig itt tartasz..pffffffff


"És téged ez miért foglalkoztat ennyire?

Felteszem nem élsz szexuális életet... Mert másnak meg az lehet gusztustalan (főleg, ha ronda vagy és még mellé kövér is példának okáért). Ne, te akard megszabni, hogy ki hogy élje meg a szexualitását, ha azzal nem árt senkinek, max te húzod a szád... "


Ez feszt ugyanaz,mint az eddigiek.Utoljára kérdezem nem unod e még.A másik fele pedig:a kérdés az volt,h adnánk e meleg pároknak gyereket,én pedig válaszoltam h nem.Megszabni nem óhajtom,nem is tudom,mert ez nem az én dolgom,hanem a törvényhozóké.Azzal h nem árt senkinek,nem értek egyet,mivel az örökbefogadott GYEREKNEK igenis ÁRT,csak szerinted ő egy SENKI.



"Írd már le légy szíves, hogy számodra mi lenne a tökéletes világ?

Mert akár tetszik, akár nem, a gyerekeidet csak részben tudod tanítani. Ott lesznek a saját észrevételeik, tapasztalataik, barátaik. Kapálózhatsz bármerre, ha ők melegek,leszbikusok lesznek, akkor hajadra kenheted az "erkölcseidet". És mi van akkor, ha a gyermekeid mást fognak gondolni az erkölcsről? Ha a legjobb barátjuk pl. meleg vagy leszbikus lesz? Mit csinálsz? Elharapod a nyaki verőerüket, vagy mit? "


Igen,a gyermekeimet csak részben tudom tanítani,de ez a rész lesz az ALAP.Erre jön majd az,amit az idegenektől,iskolatársaktól,barátoktól "tanul".De a gyökerei mindig a családban lesznek..s ismerjük azt a történetet,mi történik azzal,ki homokra épít,és mi azzal,aki kősziklára..


"Állítom, ők lesznek azok, akiket bilincsben fognak bevinni a rendőrök, mert kimentek a melegfelvonulásra vandálkodni."


Ez pedig NEVETSÉGES,mivel a már-már elfeketedő fejeddel saját magad hozzászólását másoltad be,s ezt kommentáltad éppen az ellenkezőjével:DDDDDDDDDD Most akkor döntsd már el ,mik lesznek az én gyermekeim,hisz csodálatos jövőbelátó tehetséggel vagy megáldva..?!Melegek vagy ellentüntetők?:D


Na jó éjt,álmodj szépeket...

2010. szept. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
Hé, 30 éves anyuci, ugye tudod, hogy én, és a 84%-os nem ugyanaz a válaszoló vagyunk? Ez most nagyon gáz volt részedről:)
2010. szept. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:

"egészen eddig ezen munkálkodtál"


Nem, kedves válaszoló. Internetfüggő vagyok enyhén, s nagyon sok rokonnal tartom a kapcsolatot virtuálisan, így nem esik nehezemre egy hosszabb lélegzetvételű választ megfogalmazni, s nem is veszi el az időmet.



"Ki a fenét érdekel h mi vagy?Már réges rég nem téma ez,te még mindig itt tartasz..pffffff"


Én nem tartok itt. Csak felvetetted, hogy szerinted én ki lehetek. Mivel oly "bájosan" ecsetelgetted itt, hogy te milyen vagy valójában, s rendre cáfoltad meg a rólad kialakult képet, úgy éreztem, ha már neked jogod van ehhez, akkor én megcáfolhatom a te feltevéseidet.



"Képzelem mennyire lila lehet már a fejed"


Veled ellentétben vérnyomásom nincs a plafonon, s ugyanolyan kellően kimért nyugodtsággal írom le az én véleményemet, mint ahogyan eddig tettem. Ha ez téged zavar, hát akkor nem tudom mitévő legyél, mert sajnos demokrácia van (elvileg), s szólásszabadság, szóval ahogyan te is én is megoszthatom a véleményemet. Az meg más kérdés, hogy hajlandó is vagyok válaszolni a te által kiragadott dolgokra anélkül, hogy a vérnyomásom a 220-al ismerkedne.



"Ez feszt ugyanaz,mint az eddigiek"


Nem, mivel ez a harmadik hozzászólás, amit küldtem. Szóval te valaki mással szájkaratéztál. Vess egy pillantást a százalékokra, s máris lőn világosság támad a fejedben!



"A másik fele pedig:a kérdés az volt,h adnánk e meleg pároknak gyereket,én pedig válaszoltam h nem.Megszabni nem óhajtom,nem is tudom,mert ez nem az én dolgom,hanem a törvényhozóké.Azzal h nem árt senkinek,nem értek egyet,mivel az örökbefogadott GYEREKNEK igenis ÁRT,csak szerinted ő egy SENKI."


A kérdés nem arról szólt, hogy te hogyan vélekedsz a homoszexualitásról, ellenben a hozzászólásaiddal teljesen elmentél egy másik irányba. Tehát neked szabad, másnak meg nem? Sőt, ne is reagáljunk, mert az nem a kérdéshez tartozik, ellenben te meg puffoghatsz össze-vissza?

Egyébként meg fantasztikus, hogy milyen sajátos következtetéseket vonsz le azokból a hozzászólásokból, ami neked nem tetszik.

Egyébként én egy szóval nem mondtam, hogy egy gyerek senki, ezt te állítod. Én a gyerek javát nézem, s akár tetszik, akár nem, én azon az állásponton vagyok, hogy egy gyereknek sokkal jobb helye van ott, ahol kap kellő figyelmet, gondoskodást, anyagi biztonságot, mint hogy egy intézetben rohadjon meg (már elnézést a szó használatért). És ez független attól, hogy milyen neműek a szüleik. S feltételezem, hogy aki fizikailag képes élvezni a szexet az élvezni is fogja a partnerével, s nem hiszem, hogy - amennyiben nem ez izgatja fel - bárki a vele együtt élő kiskorú előtt kívánna könnyíteni magán.


Egyébként annak a véleménye lehetne 100%-osan objektív ebben a témában, aki élt nevelőotthonban, nevelte azonos nemű szülő, majd ellentétes nemű. De ugye ilyen nincs, így igazán objektív válasz nincs, csak vélemény.

Egy gyereknek pedig nincs szexualitása, és magasról lesz*rja, hogy két apukája vagy két anyukája van, ha megvan a kellő anyagi biztonság, s szeretet.

Mert akár hiszed, vagy akár nem, az intézetben nevelkedők, vagy a családon belüli erőszak áldozatai is inkább meleg szülők gyerekei lennének, mint abban a helyzetben éljenek tovább, mint amiben vannak. Véleményed meg számomra ebből a szempontból nem mérvadó, mert én ki voltam téve agresszív szülőnek, s fél kezemet odaadtam volna egy szerető családért, s rohadtul nem érdekel volna, ha az két férfi, vagy két nő, ha olyan helyet biztosítottak volna számomra, ahová hazamehettem volna, s biztonságban érezhettem volna magam, hovatovább szerettek is volna.



"Igen,a gyermekeimet csak részben tudom tanítani,de ez a rész lesz az ALAP.Erre jön majd az,amit az idegenektől,iskolatársaktól,barátoktól "tanul".De a gyökerei mindig a családban lesznek..s ismerjük azt a történetet,mi történik azzal,ki homokra épít,és mi azzal,aki kősziklára.."


Miért gondolod azt, hogy a te világnézeted a legtökéletesebb dolog? Akár hiszed, akár nem, a gyereked nem fog minden döntéseddel, minden nézeteddel egyetérteni. És igenis elő fog fordulni, amikor ki fog állni a saját igazáért.

Tehát felteszem megint a kérdést!

Te mit fogsz csinálni akkor, ha a gyermekeid nem lesznek homofóbok, s a barátjuknak fogadnak egy meleget, vagy leszbikust? És, ha saját gyereked, vagy az unokád homoszexuális lesz, mit fogsz csinálni? Máglyán elégeted?

2010. szept. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:

68%-os:

Itt van a megmentőd!Megkönnyebültél??:)Részemről még mindig csak ez az egy dolog volt a "gáz",míg részedről minden...


84%-os.

Szép esszét írtál,gratulálok!Ketten egy ellen,fair dolog!

Képzelem az agresszív szüleidtől micsoda nevelést kaphattál a nyomorúságos gyerekkorodban..az ilyen nekem ne papoljon:-S

2010. szept. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
Mekkora nevetséges vagy már, te jó ég. 30 éves létedre ilyeneket írsz, hogy "pfff"? Na mi van, ennyire unatkozol? Foglalkozz inkább a gyerekeiddel, hogy ne legyen hülyébbek a kortársaiknál, meg a férjeddel, hogy ne keressen egy nálad értelmesebb nőt. Kis netfüggő anyuci.
2010. szept. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:

Hú de nagy szád lett megint hirtelen:D

Teljesen összetörtél,beletiportál a lelkembe...;-)

2010. szept. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!