Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülés után család vagy barát...

Szülés után család vagy barát meglátogatott a kórházban? Kaptál (te és nem a baba) akkor vagy később ajándékot?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 15:26
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:

Nevetséges, hogy azért nem vagyok normális, mert egy gratulálok vagy egy szál virág szerintem fontos.

Szerintem pont annak vannak önértékelési gondjai, aki szerint csak a gyerek megszületése a fontos. Ilyen alapon az sem lenne lényeg, ha az anyák sorra meghalnának.

Ugyan a babának vesz mindenki ajándékot, de ő azt sem tudja, hogy megszületett, csak a szülők látják ennek a jelentőségét, illik rájuk is gondolni.

2010. szept. 16. 17:40
 42/51 anonim ***** válasza:
78%

Te tényleg birka vagy kedves kérdező.

Aki azt írta neked, hogy "tessék boldog kismamának lenni", az jó indulatból írta, hogy most boldognak kell lenni és lesz@rni ki mit mond vagy nem mond ... stb.

2 pici gyerekem van és olyan boldogságot amit ott akkor érez az ember mikor megvan a kisbabája.

Az már csak ráadás, ha (van)nak emberek akik szintén várják a baba érkezését és gratulálnak. Ha gratulálnak fogadni kell, ha nem akkor úgyis jó. Ezen miért kell fennakadni?!

2010. szept. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
81%
Te vállaltad a babádat, igaz? Önszántadból? 9 hónapon át izgultál érte, és vártad. Magadnak szülted a kicsit, nem a többiek gratulációjának. Amikor teherbe estél, tudtad, hogy majd meg is kell szülni. Persze, nagy dolog a szülés meg minden, de te ezt önként vállaltad. Most mit számít, hogy a többiek nem tapsikolnak hozzá?
2010. szept. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
78%
Egyetértek az utolsóval! Oké, hogy nem gyaloggalopp a szülés meg a terhesség, de azért nem kell ekkora testi-lelki szenvedésként jellemezni. Tudtad, amikor teherbeetél, hogy nem szimplán annyi lesz, mintha elvágtad volna az ujjad. Mi ha a baráti-csaldi körben gyerek születik, akkor általában a babának viszünk ajándékot, anyukának meg max. egy szál virágot. Mit is vinnék az anyukának mást? De ajándékot is csak akkor viszünk, ha babalátogatóba vagyunk hívva. Tehát ha nem a kórházba szaladunk be gratulálni, hanem mondjuk meghívnak otthonra! De attól függetlenül én is úgy gondolom, hogy ez elsősorban a babáról szól. Ahogy a szülinapján is őt fogják ünnepelni, nem az anyukát.
2010. szept. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
70%

Én is "csak" gyümölcsöt és üdítőt kaptam. A baba semmit a kórházban, itthon pedig kisebb ajándékot (egy kiscipő, egy csörgő, egy előke, 3 body, ezeket együtt vették a barátnőim 6an). Én ekkor egy tábla csokit kaptam. Anyu, Anyósomék, Férjem jött be csak a kórházba, mondjuk átogatási tilalom volt.

Vállaltam a babát, akartam Őt (persze a férjemmel), vállaltam a szülést a maga fájdalmával.

A terhességet végig aggódtam (az elején mindenki aggódik, a végén is, de nekem plusszba rossz volt a szívhang).

A rossz nst-k miatt 2 hétig voltam kórházban úgy, hogy a férjem is csak 10 percre tudott belógni a tilalom miatt.

Nehéz szülés, 6 óra vajúdás, 1 óra szülés, repedés + gátmetszés, vákuum (hál istennek csak picit kellett segíteni). Apás szülés volt, és minden rossz elmúlt, amint megláttam a csöppséget a férjem karjában, amíg engem varrtak össze. Tettem nagy ívben az ajándékokra, nekem Ő(k) és az a pillanat volt a jutalmam a 9 hónapért és a szülésért. Bármikor újra végig csináltam, csak átélhessem újra azt a pillanatot.

Ha Téged nem látogatott meg senki, nem gratulált senki, akkor annak nyilván megvan az oka, melyet körülötted/magadban kell keresni.

Ja, és onnantó hogy Anya lettem, nem érdekel hogy mindenki csak a baba után érdeklődik, nem vagyok féltékeny a saját gyermekemre.

2010. szept. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
45%
* jav. látogatási, csinálnám
2010. szept. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
78%
Nekem még nincs gyerekem, de biztos, hogy rosszul esne, ha szülés után így viszonyulnának hozzám, mint ahogy leírtad. Az ideális kép az lenne, hogy az apuka min. virággal és széles mosolyal megy a korházba. A nagyszülők egy kis gyümölcsel, üdítővel. Utána otthon pedig a rokonoknak, barátoknak illene látogatóba menni némi babaholmival. Nem az ajándékokról van szó, hanem a figyelmességről. Esküvőre sem megyünk üres kézzel, mégsem szidja senki az ifjú párt, hogy pénzéhesek. Így illik, arról nem is beszélve, hogy én is vittem az összes ismerősömnek ajándékot, és jól esne, ha ők is gondolnának majd rám. Ezzel a gesztussal jelezik, hogy befogadják a picit a családba, örülnek érkezésének és szeretik. Mert akit szeretünk, annak örömmel veszünk ajándékot is. Persze megtörténhet az is, hogy annyagilag nem engedhetik meg az ajándékot, és azt is meg lehet érteni. Egy mosoly és edves szó is sokat jelent.
2010. szept. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó vagyok. Ahogy végigolvastam a kommenteket, arra jöttem rá, hogy te nem szereted a babádat. Akartad egyáltalán, hogy gyereked legyen? Szerintem nem, mert akkor nem lenne teher a számodra.
2010. szept. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
73%
Már bocs de talán nem véletlen hogy nem ment be hozzád senki.
2010. szept. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:

Szerintem ilyeneket nem kellene kitalálni, hogy kit nem szeretek és kit szeretek.

Én nem kaptam semmit, gratulációt sem, és nem az én hibám.

A svájci nő kommentjét is olvastad okostojáskám?

Az én helyzetem hasonló az övéhez.

2010. szept. 18. 18:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!