Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülés után család vagy barát...

Szülés után család vagy barát meglátogatott a kórházban? Kaptál (te és nem a baba) akkor vagy később ajándékot?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 15:26
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
89%

Kifejezetten megkértem mindenkit, hogy kórházba ne hozzon senki semilyen ajándékot sem nekem, se a babának. (igaz kórházba csak a szűk családot vártam)

Amikor már otthon látogattak meg minket, akkor kaptunk ajándékot.

2010. szept. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
73%
Kaptam! De ez az alkalom nem rólam szól hanem a babáról!
2010. szept. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig az anyáról is szól. 9 hónapig felelős a baba egészségéért, legalább egy kis figyelmességet megérdemel.
2010. szept. 16. 15:32
 4/51 anonim ***** válasza:
93%
Nem. :(
2010. szept. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
89%
Csak a szűk család (férjem ,tesóm anyukám, anyósom)jött be a kórházba, kaptam ajándékot is . A többi rokon itthon látogatott ők is hoztak nekem, a babának és apának is ajándékot.
2010. szept. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
66%

Miért elvárás az ajándék egyáltalán???? Ennyire önzőek az embereke? Nem elég a gratuláció? Nem elég, hogy a barátok együtt örülnek velünk? Tényleg ennyire KELL az az ajándék? Akár gyereknek, akár felnőttnek?


Annyi ilyen jellegű kérdés van és én ezt annyira szomorúnak tartom, hogy az emberek csak a tárgyakban hisznek. Az érzésekben nem... :(


Amúgy igen, abban egyetértek veled kedves kérdező, hogy ez az esemény legalább annyira szól a mamáról is, mint a babáról.

2010. szept. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
72%
Ez a baba "unnepe" es En igazabol nem is figyeltem erre, de kapott, mivel Enis szoktam vinni az ismerosoknek, amikor szulnek, de inkabb csak a babanak!
2010. szept. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
95%

Meglátogattak, anyukám, apukám, testvérem, legjobb barátnőm (kisfiam későbbi keresztanyuja), meg még pár barátnőm.

Ajándékot konkrétan nem kaptam, pontosabban nem akkor, hanem előtte anyukám meglepett egy nagyon szép köntössel, amit vihettem magammal a kórházba. Meg nagymamám küldött be isteni finom húslevest, amit ő csinál a világon a legjobban :)

2010. szept. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kizárólag a baba ünnepe, az anya testi, lelki szenvedésnek van kitéve, továbbra is azt mondom, hogy nem lenne szabad az érdemeit figyelmen kívül hagyni.


Van, ahol az érzelmek kifejezése is hiányzik szóban és tettel is.

Engem egyébként csak a férjem látogatott meg, ajándékot nem kaptam, pedig elvártam volna valami apró figyelmességet. Szülés után még nem minden anya érez örömöt, én is csak pár héttel később kezdtem felengedni a stressz alól.

2010. szept. 16. 15:38
 10/51 anonim ***** válasza:
98%

Szia!

Leginkább a baba kapott ajándékokat, de az olyan mintha én is kaptam volna. Ő még igazából nem örült semminek, így én örültem helyette a ruhácskáknak, játékoknak, és a kedves gesztusnak, hogy meglátogattak minket:)

A kórházba csak a család jött, ők hoztak nekem sok finom kaját, gyümölcsöt, innivalót. A barátnőm mikor jött látogatóba, ő hozott mindenkinek ajándékot, még apának is:)))!

2010. szept. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!