Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülés után család vagy barát...

Szülés után család vagy barát meglátogatott a kórházban? Kaptál (te és nem a baba) akkor vagy később ajándékot?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 15:26
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:

Sok boldogságot és egészséget a picihez:)))



Köszönöm

2010. szept. 16. 16:31
 32/51 anonim ***** válasza:
85%

Hát, én nem kaptam semmit.

Amúgy én is azon gondolkodtam el, hogy hogy lehet, hogy téged senki sem látogatott meg otthon sem, és nem gratulált SENKI. Arra jutottam, hogy valószínű nem te vagy a kedvencük. Lehet, hogy van rá okuk, hogy ne szeressenek téged, lehet, hogy nincs. Ezt nem tudhatom, de ha egy családban szeretik a kismamát, akkor meg szokták látogatni, és ha valakit szeretek, akkor annak érdekel a gyermeke, és akkor a picijét is szeretem. És én is szoktam vinni ajándékot ilyenkor, a mamának is. Amúgy sajnálom, ha esetleg valóban nem passzoltok össze a családdal, de azért ilyenkor nem árt, ha az ember magába néz egy picit.

2010. szept. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
64%

Számomra igen furcsa a kérdés második fele az ajándékokkal kapcsolatban.Nekem 2 gyerekem van és akik bejöttek hozzám a kórházba(család),nem hoztak ajándékot,de nekem ilyesmi eszembe sem jutott!Mért kéne ajándék azért mert szülni mentem?Nekem elég volt hogy bejöttek hozzám,megcsodálták a babát és beszélgettünk pár szót.(A gyümölcsöt és egyéb ételféleségeket nem tekintem ajándéknak,mert ez természetes figyelmesség .)

Ja,és én sem vittem sosem ajándékot egyik barátnőmnek sem és a testvéremnek sem mikor szült.

2010. szept. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
51%
8 hete szültem, egyáltalán nem vártam, hogy valaki is megajándékozzon, még azt se vártam el, hogy a babának hozzanak valamit. Szerintem is inkább a baba ünnepe, attól a pillanattól kezdve, hogy megérkezik a baba, már nem az anyuka az érdekes, de ez engem egyáltalán nem zavar, sőt büszkeséggel tölt el, hogy mindenki megcsodálja, megdícséri, milyen szép baba. Az, hogy valaki elvárja az ajándékot, szerintem gyerekes. Az, hogy valaki olyasmit vár el, kér, hogy hozzanak neki ennivalót, innivalót, vagy vmi olyasmit, ami a kényelmét szolgálja, az rendben van.
2010. szept. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:

Én már magamba néztem, és nem bennem van a hiba. Te is nézz magadba, ha még nem szültél, és majd gondolj vissza, 9 hónap után, a kórházban fekve erre a kérdésre.


Úgy gondolom, hogy akik még nem szültek, vagy könnyen szültek vagy akik lelkileg teljesen kiegyensúlyozottak nem várnak el gratulációt, ajándékot ill. tartják csak a baba ünnepének az egészet.

2010. szept. 16. 16:42
 36/51 anonim ***** válasza:
95%

Én vagyok a 16:37-es válaszoló.

Én úgy érzem hogy te lelkileg nagyon labilis vagy és valami teher nyomaszt téged.A családon belül van nagy gubanc és te ettől vagy lelki beteg,nem attól hogy nem kaptál ajándékot.

2010. szept. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
71%

Na, te írtad, hogy: akik lelkileg teljesen kiegyensúlyozottak, azok nem várják el az ajándékot, sőt, én hozzáteszem, eszükbe sem jut ilyenen agyalgatni.


Na, hát akkor legyél lelkileg kiegyensúlyozott, és akkor nem ezen fogsz gondolkodni. Ez végül is rajtad múlik, ki máson? Tessék normális és boldog kismamának lenni!!!!!


sokan lennének a helyedben, várják már nagyon a babát, és esetleg nem jön... Minden okod megvan az örömre. A gyermekáldás az jutalom. Te már meg vagy jutalmazva.

2010. szept. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
70%

Minket anyuék, anyósomék és a legjobb barátnőm látogatott meg a kórházban + persze a párom minden nap (pedig sajnos 4 napig az intenzíven volt a kislányunk és csak a férjem és én mehettünk be hozzá).

Nagyon sok ismerősöm felhívott telefonon.

A kórházban "csak" a páromtól kaptam ajándékot, egy csokor virágot aznap amikor szültem és egy gyűrűt pár napra rá, amibe bele volt gravírozva a kislányunk neve és születési dátuma.


Miután hazajöttünk sok rokon, barát, szomszéd látogatott meg minket és mind a hárman kaptunk ajándékot!!

Persze a baba kapta a "nagyobb" ajándékokat, én általában csokit vagy virágot a férjem pedig egy üveg pezsgőt kapott.


Nagyon jól esett, hogy gondoltak ránk és szerintem igen is elvárható, hogy ezekkel az apróságokkal a szülőket is ünnepeljék.

Mert ugye a gyerek nem csak úgy "lesz".

2010. szept. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó vagyok.

Amúgy szerintem az ajándékot pont annyira várja(el) az ember mint pl. az esküvőn.

Ott sem "kötelező" adni, még is illetlenség nélküle elmenni.

2010. szept. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 A kérdező kommentje:

"Tessék normális és boldog kismamának lenni!!!!! "


Ha már lettél volna terhes, akkor nem beszélnél ennyi marhaságot össze. Én nem hiszem, hogy tehetek arról, ha valaki annyira szeretne és nem lesz neki. Amíg nincs, amúgy sem tudja mit is szeretne valójában, ha már lesz gyereke, akkor kiderül ez volt-e az amire annyira vágyott.

2010. szept. 16. 17:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!