Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki kiment külföldre dolgozni,...

Aki kiment külföldre dolgozni, nem hiányoznak a szülők, testvérek?

Figyelt kérdés

Lehetőségem lenne kb.1 év múlva kimenni külföldre dolgozni, tanulni. Baráti segítségem lenne.

Nem nehéz lelkileg elszakadni a családtól, és barátoktól?

Most úgy érzem, nem biztos, hogy könnyen viselném, én nagyon közel állok szüleimhez, mindent megbeszélünk. Ha gondom van, mindig segítenek, ha bánatom van, vígasztalnak.

Félek, ha távol leszek, nagyon-nagyon fognak hiányozni. Interneten nem ugyanaz.


2022. ápr. 25. 13:52
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

21


Akkor nem csak a 17-es balfax, hanem te is. Idióták ugyanis mindenütt vannak. Éltem Angliában is rövidebb ideig, Németországban viszont elég sokat. Sehol nem könnyítik meg a dolgodat.

Aki azt írja ennyivel könnyebb, meg ennyivel jobbak máshol az emberek, ott sokszor arra gondolok, hogy az az ember nem is élt még külföldön, vagy csak valami k*rva csillámló gázbuborékban él ami a pénz miatt nem pukkant még ki.

2022. ápr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

22, 4 éve élek külföldön, mellesleg Hollandiában, ami azért érdekes, mert a hollandok nemzetközi sztenderdek alapján is bunkónak számítanak. Mégis azt mondom, hogy a közvetlenségüket lehet kezelni, meg meg lehet szokni, de az ilyen frusztrált passzív-agresszívokat, mint a 17-es, na az ilyeneket lasszóval kell itt fogni, mert egyáltalán nem jellemző az emberekre ez a fajta viselkedés.

Érdekes, itt köszönnek az emberek a buszokon is, az üzletekben megkérdezik, hogy vagyok, mosolyognak, ha ügyet intézek gyorsak, pontosak, kedvesek, meg úgy általában elég lazán veszik az életet. Teljesen más világ.

2022. ápr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
#22 nyilván az, hogy kinek mennyire jön be külföld, az a környezettől függ. Van aki magyar jó környezetből megy külföldi nagyon proli környezetbe (például hiányos vagy nem létező nyelvtudás miatt) nekik nem fog bejönni. Aki amúgy is rövidtávra tervez az általában nem jut el odáig, hogy jó környezetbe kerüljön. Ha egyetemre jössz ki, akkor még mázlid van, amúgy meg készülj fel, hogy viszonylag alul kell kezdeni és onnan feltornászni magad. Nekem is az a tapasztalatom, hogy itt sokkal kellemesebb a légkör, mint otthon, de otthon nem is laktam olyan jó helyen.
2022. ápr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
20_ Mégis mi rosszat írtam azzal, hogy saját tapasztalatom szerint az első pár hét a legrosszabb?
2022. ápr. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
A 17-es válasza törölve lett, azért lett a tied az új 17-es. Amúgy semmi gond a válaszoddal.
2022. ápr. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
16 éve élünk New Yorkban. Szerettem ott élni, de már nem. Idén nyáron végleg hazaköltözünk. Ahogy elindulni is nehéz volt 16 évvel ezelőtt, most is nehéz lesz hazaköltözni, hiszen barátokat hagyok hátra. De hiába élsz a nagyvilágban bárhol, hiába van munkád, pénzed, ha a család nincs veled. Barátok nem pótolják a családot, a testvéreidet, unokahúgaidat, unokaöcséidet. Érdekes, hogy a honvágy az útóbbi 3 évben jött elő nagyon erősen. Talán a korom miatt is. De nem bántam meg, hogy kiköltöztünk, és tudom azt se bánom meg, hogy nyáron hazaköltözünk. Még lesz 15 évem a nyugdíjig, utána meg élvezni fogom az otthoni nyugis éveimet. Ha van lehetőséged kimenni, akkor menj ki, és tapasztald meg. Ahogy írták. Nem vagyunk egyformák. Van aki soha nem költözne haza, mert máshol érzi jól magát. Van aki 1 évet sem bír. Van akinek 15 év elég. Neked kell átélned,megtapasztalnod.
2022. ápr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős rokonok kivitték a két kisgyereket, hogy jobb jövőt adjanak neki, 20-25 éves koruk között mindkettő hazaköltözött, végül a szülők is utánuk vissza. Mindkét gyerek utált kinn lenni, pedig 15 évet húztak le ott.


Én azt mondom menj, max haza jössz. Lehet megszereted. Én is voltam kinn, baromi jó évek voltak, de családot alapítani végül haza jöttem.


És ez most nem ellene beszélés, mielőtt lepontoznátok, ugyanúgy vannak ismerőseim is, akik kisebb gyerekekkel (7-8 évesek) mentek ki, és kinn is maradtak, nem jöttek többet vissza és nem is áll szándékokbun, már az az otthonuk. És ez a lényeg, hogy ne csak a pénz legyen jó, hanem boldog is legyél. Ők boldogok.

2022. ápr. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!