Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki kiment külföldre dolgozni,...

Aki kiment külföldre dolgozni, nem hiányoznak a szülők, testvérek?

Figyelt kérdés

Lehetőségem lenne kb.1 év múlva kimenni külföldre dolgozni, tanulni. Baráti segítségem lenne.

Nem nehéz lelkileg elszakadni a családtól, és barátoktól?

Most úgy érzem, nem biztos, hogy könnyen viselném, én nagyon közel állok szüleimhez, mindent megbeszélünk. Ha gondom van, mindig segítenek, ha bánatom van, vígasztalnak.

Félek, ha távol leszek, nagyon-nagyon fognak hiányozni. Interneten nem ugyanaz.


2022. ápr. 25. 13:52
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
97%

10

Ha úgy beilleszkedtél, hogy ott ugyanolyan vagy jobb barátaid vannak, esetleg külföldi a párod is, akkor persze, hogy jobb ott neked, a pénzről nem is beszélve.


De sok embernek nem elég az évi 2 alkalom a magyar családjára, a magyar barátaira, a magyar ünnepekre stb.

Igen, jó volt, hogy a megélhetésem mellett, még mindig volt havi 4-500 ezrem amit akármilyen faxságra elkölthettem volna (de persze okosan nem tettem), voltak új jó ismerőseim is, beszéltem és beszélem is a nyelvet, jó munkám volt, de…

Van egy olyan érzés, ami nekem nagyon hiányzott, és amiből nem volt elég évi 2-3 alkalom.

Én ezért jöttem haza. Mert ha ide jövök akkor haza jövök.


De persze megértek mindenkit aki kinn marad is. Ha oda van nagyobb kötődés, akkor hülyeség Mo.-ra vissza jönni. :)

2022. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
15%

ja 10-es vagyok, még amúgy annyit hozzátennék, hogy nekem meg pont az a problémám, hogy amikorra le van foglalva az évi egyszeri hazaút, pont mindig van az itteni barátaimnál valami program, tehát én meg pont Magyarország miatt maradok le szülinapokról, egyéb összejövetelekről.


De nekem is volt otthon sok változás (meghaltak, elköltöztek néhányan) ami miatt otthon már úgysem a régi minden.

2022. ápr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%

Szomorú ezt olvasni, hogy van aki örökre kint marad egy külföldi országban!

30 éves leszek idén. Néhány éve nekem is volt olyan álmom, hogy olyan helyen élnék, ahol nincs tél és állandóan süt a nap!

Ám, nem bírtam volna tovább 1 - 2 hónapnál, mert ide kötnek a barátaim, a családom! Akkor még bőven élt az én szeretett nagymamám, akivel éltem és akit nagyon szerettem! Őt sem tudtam volna itthagyni!

Megértem azt, akit hajt a kalandvágy és neki túl unalmas egy országban leélni az életét vagy akit az anyagiak hajtanak!

Szeretek itt élni és sosem akarnék más országban élni!

2022. ápr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
97%

Néha hiányoznak, de mi pl. Magyarországon sem találkoztunk túl gyakran. Én Budapesten éltem, szüleim egy vidéki faluban, 3-4 havonta találkoztunk egy napra mindig, szóval azért nem voltak túl nagy összejárások.

Mivel távmunkában vagyok, bármikor hazamehetek bármennyi időre, de annyira nem szeretek Magyarországon, hogy csak úgy visszajárkáljak.

Én Hollandiában élek és itt is nagyon jó barátaim lettek, szeretem a munkámat, anyagi biztonságban élek, jó az egészségügy, szép az ország bárhová megyek, akár az utolsó kis zsákfaluba is, tiszta minden, normál lelkiállapotú mindenki, szóval köszönöm szépen, jól vagyok én itt.


13-asnak meg üzenem, hogy nem az a szomorú, hogy valaki más országban találja meg a boldogságot, hanem az a nyomorúság a szomorú, ami Magyarországon megy.

2022. ápr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
96%
2018-ban költöztem külföldre, 26 évesen. Már előtte se laktam a szüleimmel. Nem hiányoznak különösebben, sokszor beszélünk telefonon. Nekem már itt megvan az életem, az itteni családom, barátok.Azt gondolom, azoknak sokkal nehezebb, akiknek kint meggyűlik a baja a beilleszkedéssel. Plusz a kiköltözés motivációja sem mindegy szerintem. Egy munka miatt nem feltétlenül érdemes hátrahagyni mindent, ha az ember nem olyan nyitott személyiség. Én a férjem miatt költöztem ki, ő helyi, így nem is volt kérdés, hogy amint tehetem, jövök. Tehát totál más volt a motivációm, nagyobb volt az érzelmi indíttatásom, mint egy munkakeresőnek, így nem is bántam meg.
2022. ápr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
95%
2019-ben 28 évesen mentem ki Ausztriába, azóta csak egyszer voltam otthon valamikor 2 éve 1 napra valami papírokat intézni. Nekem a megváltás volt elköltözni onnét és nem is tervezek végleg hazamenni, mert itt sokkal boldogabb vagyok, mint otthon valaha is. Ez első pár hónapban hiányoztak, de most már ott tartok, hogy a hideg ráz, ha valamelyik rokonom vagy ismerősöm telefonál, mert rögtön eszembe jut, hogy miért is húztam el otthontól.
2022. ápr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
69%
Első pár hét a legrosszabb.
2022. ápr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

De néha.


Akkor hazamegyek és két órán belül úgy felcs.sznek az okoskodásukkal, hogy minimum 7-8 hónapig biztosan nem akarom őket látni. :D


És már 6 éve ez a szitu, de nekem így megfelel - miattuk költöztem el jó messzire.

2022. ápr. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
4.5 éve élek külföldön, én nagyon szeretem, pedig jó kapcsolatom van a családommal, valamint sok barátom is van Magyarországon. Gyakran hazajárok, olyankor mindig találkozom barátokkal, családdal stb. Én egyetem miatt költöztem ki és nagyon örülök, hogy megtettem, mert tavaly meglett a diplomám, ami elég jól mutat a cv-mben. Majd egyszer lehet visszaköltözöm Budapestre, viszont egyelőre jó nekem itt. Teljesen más az emberek felfogása, nem búvalbaszottak/mogorvák, hanem mosolyognak, utcán rád köszönnek, buszon ha leszállsz, elköszön a vezető, boltban kedvesek veled, nem pedig úgy tekintenek rád, mint a véresrongyra, aki miatt dolgozni kell. Lehet másnak ezek a dolgok nem számítanak sokat, de nekem igenis fontos, hogy milyen a közhangulat és hogy viszonyulnak az emberek egymáshoz. A negatív hangulat/hozzáállás mindenkiből kivesz valamennyit, hálistennek itt ilyet elvétve tapasztaltam 4.5 év alatt.
2022. ápr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
79%
No, pont a 17-es félék miatt nem hiányzik Magyarország.
2022. ápr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!