Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok hivatalosan...

Hogyan tudok hivatalosan elköltözni otthonról 16 évesen?

Figyelt kérdés

Ezt találtam!

Nem szeretnék otthon maradni, elegem lett.. folyamatosan lelki terrorba vagyok, és mindenért szankciónálnak!


Suliba járok utána házimunkák... és mindent ki találnak hogy belém tudja ak kötni..


Elegem lett és nem szeretnék a nevelt szüleimmel együtt élni!

Ami otthon van az egy terror... és ezt elégeltem meg.. mielőtt bárki köpködne... annak azt javaslom lehet oda költözni!


Segítséget kérek... és nem a rosszindulatú gonosz megjegyzésekre vagyok kíváncsi!


A barátom lakóközösségébe szeretnék költözni, hárman lennénk akkor.. Mindenki rendezett életvitelt él!


Köszönöm!


Az eljárás jogi alapja*:

Csjt. 77. § (2) bek., Gyvt. 114. § g) pont, Gyer. 21. §


Hatáskör:

Városi Gyámhivatal


Illetékesség:

Lásd: Gyvt. 124. §, és 125.§ (11) bek: Ha a gyermek a gyámhivatal engedélyével a szülői házat elhagyta, ezt követően a gyámhivatal illetékességét a gyermek lakóhelye határozza meg.


Eljárás megindítására jogosult:

- 16. életévét betöltött gyermek (szülője beleegyezése nélkül is!)

- Szülői felügyeletet gyakorló szülő

- Gyermeket gondozó személy


Eljárás menete:

1. Kérelem (írásban vagy jegyzőkönyvbe mondva)

2. Meghallgatása a szülőnek - ha nem ő indította az eljárást -, a gyermeknek és annak a személynek, akihez a gyermek költözik

3. Környezettanulmány készítése ott, ahová a gyermek költözik

4. Vizsgálat: a megjelölt helyen a gyermek - gondozása, nevelése, lakhatása törvényes képviselete miképpen biztosítható

5. Határozathozatal


Ha a kérelmet a városi gyámhivatal elutasítja, de a gyermek már nem lakik otthon, az elutasító határozatban kötelezi a gyermeket, hogy költözzön haza.


Ha a szülői ház elhagyását a városi gyámhivatal engedélyezi, a határozatban meg kell állapítani, hogy a szülőnek a gondozás, nevelés kivételével a szülői felügyeleti joga és a tartási kötelezettsége továbbra is fennáll.


Ha a körülmények megváltoznak a gyámhivatal az engedélyt visszavonhatja.


2022. ápr. 24. 10:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
100%

🙄 Értsd már meg hogyha visszakerulsz a nevelőotthonba ott se mászkálhatsz majd ki éjszakára a barátodhoz!

És mondtuk már neked hogy nem létezik olyan higy "nevelt szülő". Nevelőszülő van. Olyan sincs hogy "kb mindig otthon van". Most akkor kb vagy mindig?

A barátod meg azért mondja hogy hallgass a szüleidre mert nem akarja hogy hozzá költözz. Neki pont megfelel az hogy te 8-ra hazamész.


Mit akarsz dolgozni ha otthagyod a sulit?

2022. ápr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
100%

71: ráadásul kiderült, hogy a "nevelt szülő" a valóságban örökbefogadó szülő...


ennyit a kérdező hepciáskodásához....

2022. ápr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
100%

#71: jó, hogy ezt leírtad, most olvastam vissza:


"De mondok még valamit ha nem lenne párom akkor is elegem lenne... Ő csak azt mondja nekem majd lesz jóbb is megoldodik fogadjak szót nekik!"



Igazad van, ez burkoltan azt jelenti, hogy esze ágában se lenne befogadni a csajt. De ugye annyira elborult a kérdező kislány agya, hogy képtelen olvasni a sorok között.

2022. ápr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 A kérdező kommentje:

Mégegyszer leírom senkinek semmi köze a kapcsolatomhoz!

Inkább egy normális sráccal vagyok mint sem hogy egy alkoholista drogos igénytelen f@szal... ez a magám életem nincs közötöj hozza!


Talán írigység vagy mi ???

Ugyhogy ezt belehet fejezni... mindenki azzal él akivel akar magánügy!


Nem a párom a hiba... hanem az otthoni körülmények hogy rabszolga vagyok ennyi az egész...


a párkapcsolatomról meg lelehet akadni! Kösz -,-

Aki itt papol ... allítom fele annyira sem boldog mint én ... nem egy igénytelen csövessel járok !!!

2022. ápr. 25. 19:32
 75/82 anonim ***** válasza:
83%

74: nézd, te ide kiírtad a sztoridat - az a legkevesebb, hogy állod a neked nemtetsző válaszokat is.


Rákérdeztél a párodnál, hogy befogadna, és eltartana téged?

Vagy nem mered?

2022. ápr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
86%

El fog tartani a párod mép pár évíg, míg érettségi után tanulsz?


Csak nehogy írj járj. Ez egy igen sanszos jövőkép ebben a szituban:


Odakoltözöl, ha nagyon nagy mázlid van, akkor le is érettségizel, ha nem, akkor még előtte felcsinál a pasid. 18-20 évesen ott állsz 1-2 gyerekkel, végzettség és minden nélkül, a pasi meg lelép, mert új 14 évest keres magának. Aztán mehetsz a híd alá és gyártósorra dolgozni.

2022. ápr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
88%
Mit fogsz dolgozni 8 általánossal? Inkább erre reagálj.
2022. ápr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
90%
Fölhúzzátok a kislányt, kizökken a cuki álomvilágából a valóságba a kérdéseitek miatt, úgyhogy be fog hisztizni megint...
2022. ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
87%
#78: 😁
2022. ápr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
90%

Ezt a hisztit majd add elő a rendőrnek is, mikor ott kopog a pasid ajtaján, és visznek szépen hazafelé.

Már ha egyáltalán az a díszpinty befogad. Egy dolog, hogy évek óta dugogat, meg elvitt a mekibe, de nem azt jelenti, hogy életed végéig el is akar tartani. De dobd fel neki az ötletet, hátha...

2022. ápr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!