Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok hivatalosan...

Hogyan tudok hivatalosan elköltözni otthonról 16 évesen?

Figyelt kérdés

Ezt találtam!

Nem szeretnék otthon maradni, elegem lett.. folyamatosan lelki terrorba vagyok, és mindenért szankciónálnak!


Suliba járok utána házimunkák... és mindent ki találnak hogy belém tudja ak kötni..


Elegem lett és nem szeretnék a nevelt szüleimmel együtt élni!

Ami otthon van az egy terror... és ezt elégeltem meg.. mielőtt bárki köpködne... annak azt javaslom lehet oda költözni!


Segítséget kérek... és nem a rosszindulatú gonosz megjegyzésekre vagyok kíváncsi!


A barátom lakóközösségébe szeretnék költözni, hárman lennénk akkor.. Mindenki rendezett életvitelt él!


Köszönöm!


Az eljárás jogi alapja*:

Csjt. 77. § (2) bek., Gyvt. 114. § g) pont, Gyer. 21. §


Hatáskör:

Városi Gyámhivatal


Illetékesség:

Lásd: Gyvt. 124. §, és 125.§ (11) bek: Ha a gyermek a gyámhivatal engedélyével a szülői házat elhagyta, ezt követően a gyámhivatal illetékességét a gyermek lakóhelye határozza meg.


Eljárás megindítására jogosult:

- 16. életévét betöltött gyermek (szülője beleegyezése nélkül is!)

- Szülői felügyeletet gyakorló szülő

- Gyermeket gondozó személy


Eljárás menete:

1. Kérelem (írásban vagy jegyzőkönyvbe mondva)

2. Meghallgatása a szülőnek - ha nem ő indította az eljárást -, a gyermeknek és annak a személynek, akihez a gyermek költözik

3. Környezettanulmány készítése ott, ahová a gyermek költözik

4. Vizsgálat: a megjelölt helyen a gyermek - gondozása, nevelése, lakhatása törvényes képviselete miképpen biztosítható

5. Határozathozatal


Ha a kérelmet a városi gyámhivatal elutasítja, de a gyermek már nem lakik otthon, az elutasító határozatban kötelezi a gyermeket, hogy költözzön haza.


Ha a szülői ház elhagyását a városi gyámhivatal engedélyezi, a határozatban meg kell állapítani, hogy a szülőnek a gondozás, nevelés kivételével a szülői felügyeleti joga és a tartási kötelezettsége továbbra is fennáll.


Ha a körülmények megváltoznak a gyámhivatal az engedélyt visszavonhatja.


2022. ápr. 24. 10:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
97%
20: akkor első lépésben fordulj a gyermekvédelemhez, vagy gyámhivatalhoz. Nyilván tudod, hogy mikor kiemeltek a valódi családodból, akkor hogyan kerültél nevelőszülőkhöz.
2022. ápr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 anonim ***** válasza:
94%
Beszélj a gyámoddal, kérd meg, hogy intézkedjen. Minden nevelésbe vett gyereknek van gyermekvédelmi gyámja. De azt nem fogja engedni, hogy a pasidhoz költözz.
2022. ápr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 A kérdező kommentje:

Hiába nem engedi ezzel ugysem tud mitcsinálni ... vele maradok es ennyi ha ez tetszik a nagyvilágbak tetszik ha nem nem... senki véleménye nem érdekel...


Itt nekem alapvetően a szüleimmel van a baj akik annó ötökbefogadtak!

Terrorba vagyok tartva ez van ...

És ezt nem akarom akkor bemegyek kollégiumba.. szeptemberétől meg már amugy sem vagyok tanköteles sem...


Nem akarok ott maradni, akkor jelőjenek ki más gondviselőket... vagy eneljenek ki onnan azt a másfél évet kibirom intezetbe is ...

2022. ápr. 24. 13:30
 24/82 anonim ***** válasza:
97%

Ha örökbe fogadtak, akkor nem neveloszuleid vannak, hanem szüleid.

Még mindig a qgyamhivatal tud segíteni.

2022. ápr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim ***** válasza:
84%
És eltartani ki fog, kislány? A csávód? Erre megy ki az egész?
2022. ápr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 anonim ***** válasza:
95%
És nem, nem terror hogy alap dolgokat meg kell csinálnod. Amit te csinálsz: úgy hívják hogy hiszti...
2022. ápr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom valami lecsúszott kis tini a palija, aki a “szülőknek” nem tetszik és ezért áll a bál. Nem engedik nagyon csavarogni, mert tudják, hogy a srác bele vinné a rosszba, de mivel nem vérszerinti szülők ezért megy a háború és a kislány próbálja elhitetni még magával is, hogy igaza van.

Hidd el én voltam nevelő intézetbe. Ha tiszta ruhában jársz, és van mit enned szimplán csak legyél hálás , és még bőven rá érsz a nagy szerelemre, tanulj mert épp most készülsz elcseszni a jövőd…

2022. ápr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:
77%
Még ha tini, és nem egy harmincas kúrogatja a csajt...
2022. ápr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 anonim ***** válasza:
100%

Na, szóval a GYK-s szcenárió szerint alakul a történet, rugalmasan...


nevelt szülőből első lépésben nevelőszülő lett, aztán már örökbefogadók...

Várom a következő epizódot. :)))


És igen, még mindig nem válaszoltál arra, kérdező, hogy ki fog téged eltartani, ha elköltözöl otthonról???


A csávód tudja, hogy vele akarod eltartatni magadat???

2022. ápr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 anonim ***** válasza:
100%
Téged nem nagykorúsítani fognak, hanem ha valóban ártalmasak otthon a körülmények, akkor nevelőotthonba kerülsz.
2022. ápr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!