Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok hivatalosan...

Hogyan tudok hivatalosan elköltözni otthonról 16 évesen?

Figyelt kérdés

Ezt találtam!

Nem szeretnék otthon maradni, elegem lett.. folyamatosan lelki terrorba vagyok, és mindenért szankciónálnak!


Suliba járok utána házimunkák... és mindent ki találnak hogy belém tudja ak kötni..


Elegem lett és nem szeretnék a nevelt szüleimmel együtt élni!

Ami otthon van az egy terror... és ezt elégeltem meg.. mielőtt bárki köpködne... annak azt javaslom lehet oda költözni!


Segítséget kérek... és nem a rosszindulatú gonosz megjegyzésekre vagyok kíváncsi!


A barátom lakóközösségébe szeretnék költözni, hárman lennénk akkor.. Mindenki rendezett életvitelt él!


Köszönöm!


Az eljárás jogi alapja*:

Csjt. 77. § (2) bek., Gyvt. 114. § g) pont, Gyer. 21. §


Hatáskör:

Városi Gyámhivatal


Illetékesség:

Lásd: Gyvt. 124. §, és 125.§ (11) bek: Ha a gyermek a gyámhivatal engedélyével a szülői házat elhagyta, ezt követően a gyámhivatal illetékességét a gyermek lakóhelye határozza meg.


Eljárás megindítására jogosult:

- 16. életévét betöltött gyermek (szülője beleegyezése nélkül is!)

- Szülői felügyeletet gyakorló szülő

- Gyermeket gondozó személy


Eljárás menete:

1. Kérelem (írásban vagy jegyzőkönyvbe mondva)

2. Meghallgatása a szülőnek - ha nem ő indította az eljárást -, a gyermeknek és annak a személynek, akihez a gyermek költözik

3. Környezettanulmány készítése ott, ahová a gyermek költözik

4. Vizsgálat: a megjelölt helyen a gyermek - gondozása, nevelése, lakhatása törvényes képviselete miképpen biztosítható

5. Határozathozatal


Ha a kérelmet a városi gyámhivatal elutasítja, de a gyermek már nem lakik otthon, az elutasító határozatban kötelezi a gyermeket, hogy költözzön haza.


Ha a szülői ház elhagyását a városi gyámhivatal engedélyezi, a határozatban meg kell állapítani, hogy a szülőnek a gondozás, nevelés kivételével a szülői felügyeleti joga és a tartási kötelezettsége továbbra is fennáll.


Ha a körülmények megváltoznak a gyámhivatal az engedélyt visszavonhatja.


2022. ápr. 24. 10:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
100%
De jó lenne egy kristálygömb, amin keresztül megismerhetnénk a szülők véleményét ugyanerről a szituációról... :)
2022. ápr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 A kérdező kommentje:

Nem tini a párom szerencsére ... alapbol nem kezdek tinikkel.. akik azt sem tudjak mit akarnak 2 éve vagyunk egyutt ... es a problémám csak annyi hogy elni nem hagynak dolgozom a fozetesem 90% at oda kell adni... suli diakmunka ... és otthoni feladatok... elegem lett ennyi...


Lehet náluk lakni !!!

Majd megtudnátoj... sajnos vanank hulye szulok is en ezeket kaptam ez van ... ezen akarok valtoztatni a rosszindulatu megjegyzes meg nem erdekel!!!!

2022. ápr. 24. 14:23
 33/82 anonim ***** válasza:
92%

Én se értem a kérdést. Ha bemásoltad a paragrafusokat akkor olvasd is el. De kétlem hogy értelmezni tudod mert még azt se tudod hogy akik nevelnek azok a nevelőszüleid vagy az örökbefogadó szüleid. És ha az a terved hogy nem jársz iskolába 16 után szerintem agyad sincs. Mondjuk lehet hogy pont ezért írtad ki a kérdést. Ilyen célokkal egy gyárban fogsz kikötni mert senki se fog felvenni 8 általánossal. Esetleg mehetsz még közmunkásnak Félre ne érts tudom hogy ez is becsületes munka. De olyan agresszívan írsz hogy ezzel a stílussal szerintem még napszámosnak se tűrnének meg. Ha meg a barátoddal gyereketek lesz és rosszra fordulnak a dolgaitok el se fogsz tudni költözni tőle. Tuti fényes jövő. Valahol nem sajnállak. Csak azt sajnálom hogy a hozzád hasonló gondolkodású emberek ingyenélnek az én adóból.


Ha örökbefogadtak akkor sajnálom őket. Évekig várták arra hogy ökbefogadhassanak és nulla hálát nem kapnak. Ha nevekoszülők akkor visszaadhatnak vagy el is vehetnek de nem a barátod hoz fogsz kerülni az biztos. Ha "intézetbe" kerülnél ott se rohangalhatnal ki a barátod hoz. Ha megteszed rendőrséggel visszavitetnek. Ahigy most is megtehetik a szüleid.

2022. ápr. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
100%

33: bemásolta, de a legvalószínűbb szcenáriót már nem olvasta el belőle...


"Ha a kérelmet a városi gyámhivatal elutasítja, de a gyermek már nem lakik otthon, az elutasító határozatban kötelezi a gyermeket, hogy költözzön haza."

2022. ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
95%
"Nem tini a párom szerencsére ." Vagyis a szokásos sztori: egy felnőtt felcsípett egy buta kölyköt, aki most azt hiszi hogy a csávóka a szexért eltartja. Rohadt gyorsan lecserél majd, elhiheted.
2022. ápr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
95%
Vagy kiállít az út mellé, aztán te fogod őt eltartani.
2022. ápr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
94%
.... vagy kiállítja a 4-es út mellé "dolgozni"....
2022. ápr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
94%
Hát ha a csávó uszítja a nevelő- vagy örökbefogadó szülei ellen( mert olyan buta a csaj hogy az sem tudja neki melyik van) akkor sanszos hogy a cél kiküldeni strichelni a kiscsajt. Főleg ha a lakóközösség is segít a csávókának ebben.
2022. ápr. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
92%
oops, most látom, a 36-os egy perccel megelőzötT! :)
2022. ápr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
95%
Nos, ha a szavaidból jól vettem ki egy meglett férfi akivel 14 évesen össze jöttél. Hát fogadjon ő örökbe 😀 persze csak ha a párod felesége is bele megy..
2022. ápr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!