Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok hivatalosan...

Hogyan tudok hivatalosan elköltözni otthonról 16 évesen?

Figyelt kérdés

Ezt találtam!

Nem szeretnék otthon maradni, elegem lett.. folyamatosan lelki terrorba vagyok, és mindenért szankciónálnak!


Suliba járok utána házimunkák... és mindent ki találnak hogy belém tudja ak kötni..


Elegem lett és nem szeretnék a nevelt szüleimmel együtt élni!

Ami otthon van az egy terror... és ezt elégeltem meg.. mielőtt bárki köpködne... annak azt javaslom lehet oda költözni!


Segítséget kérek... és nem a rosszindulatú gonosz megjegyzésekre vagyok kíváncsi!


A barátom lakóközösségébe szeretnék költözni, hárman lennénk akkor.. Mindenki rendezett életvitelt él!


Köszönöm!


Az eljárás jogi alapja*:

Csjt. 77. § (2) bek., Gyvt. 114. § g) pont, Gyer. 21. §


Hatáskör:

Városi Gyámhivatal


Illetékesség:

Lásd: Gyvt. 124. §, és 125.§ (11) bek: Ha a gyermek a gyámhivatal engedélyével a szülői házat elhagyta, ezt követően a gyámhivatal illetékességét a gyermek lakóhelye határozza meg.


Eljárás megindítására jogosult:

- 16. életévét betöltött gyermek (szülője beleegyezése nélkül is!)

- Szülői felügyeletet gyakorló szülő

- Gyermeket gondozó személy


Eljárás menete:

1. Kérelem (írásban vagy jegyzőkönyvbe mondva)

2. Meghallgatása a szülőnek - ha nem ő indította az eljárást -, a gyermeknek és annak a személynek, akihez a gyermek költözik

3. Környezettanulmány készítése ott, ahová a gyermek költözik

4. Vizsgálat: a megjelölt helyen a gyermek - gondozása, nevelése, lakhatása törvényes képviselete miképpen biztosítható

5. Határozathozatal


Ha a kérelmet a városi gyámhivatal elutasítja, de a gyermek már nem lakik otthon, az elutasító határozatban kötelezi a gyermeket, hogy költözzön haza.


Ha a szülői ház elhagyását a városi gyámhivatal engedélyezi, a határozatban meg kell állapítani, hogy a szülőnek a gondozás, nevelés kivételével a szülői felügyeleti joga és a tartási kötelezettsége továbbra is fennáll.


Ha a körülmények megváltoznak a gyámhivatal az engedélyt visszavonhatja.


2022. ápr. 24. 10:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:
93%
Semmire nem fogsz menni, ezek alapvető feladatok! Ami valódi bűn és nem lakhat ott egy tini! Alkoholista szülők, testi bántalmazás és nemi erőszak.
2022. ápr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 anonim ***** válasza:
22%
Aki lepomtozott, ugyan idezzen mar egy törvényt nagykorusitasrol. Hivatalosan, linkel együtt.
2022. ápr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 anonim ***** válasza:
94%

#3: megelőztél.


Pont ezt akartam írni. :-)


Amúgy pedig igen, szokásos tinihisztéria....

Óh borzalom, el kell mosogatnia - ez már a családon belüli erőszak minősített formája... :-DDDDD

2022. ápr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!


Előző hozzászólásokhoz: a "nagykorúsítás" nem indoklás nélküli folyamat. Lehet indok a házasságkötés ezáltal való lehetővé tétele, de az engedélyezés nem automatikus, a gyámhivatal vizsgálja, hogy indokolt-e, és a kiskorú _tényleges_ érdekeit szolgálja-e a házasságkötés, és ezáltal a szülői ház elhagyása.


Amit idéztél: valóban lehetséges, de nem a leírtak szerint. Nem maradhat egy kiskorú sem nagykorú gondozó, nevelő nélkül, így nem költözhet ilyen határozattal a barátaihoz közös albérletbe, "lakóközösségbe".

Az eljárásban a "gyermeket gondozó személy" pontosabban a gyermek gondozásának kötelezettségét a szülőktől átvállaló személyt jelenti, aki "családba fogadja" a kiskorút.


Tehát, kedves Kérdező, valóban elindíthatod Te magad is az eljárást, amennyiben van olyan Téged a családba fogadni kész nagykorú, ahol a környezettanulmány szerint elhelyezésed, gondozásod megfelelő lehet, és a vizsgálat során nem merül fel kétely a családba fogadó nagykorú gondozási-nevelési képességeivel, vagy mondjuk a befogadás feltételezhető helytelen motiváltságával kapcsolatban.


A szülőket meghallgatják, véleményüket figyelembe veszik, azonban indokolt esetben hozzájárulásuk nem feltétele a gondozási hely megváltoztatásának.

Ugyanakkor nem indok a tinihiszti, nem indok a laza, elvárás-támasztástól mentes háttérbe vágyás, vagy a csajához/pasijához költözés igénye sem.

A gyámhivatal feladata, hogy megvizsgálja, _valóban_ a kiskorú érdekét szolgálja-e a lépés, vagy csak az önmaga által vélt érdekét.

Hozzáteszem: ha elhanyagolás, vagy valamilyen formájú valós bántalmazás miatt indokoltnak látják is, igyekeznek vizsgálni annak lehetőségét, hogy a saját vérszerinti családból kerülhet-e ki családba fogadó személy (nagykorú testvér, nagyszülő, nagynéni, etc.), és csak ezek hiányában nyitottak alapesetben az olyan gondozást vállaló személyek nyilatkozata iránt, aki nem vérszerinti rokon.


Végezetül: mindez akkor áll, ha a "nevelt szüleid" vérszerintiek (legalább egyikük) vagy örökbe fogadó szüleid. Amennyiben nevelőszülők, (azaz állami gondozásba vettek, és a nevelőszülőkhoz gyámhivatali határozattal kerültél, hogy gondoskodjanak nevelésedről, gondozásodról) akkor más a helyzet, más az eljárás menete.

2022. ápr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 anonim ***** válasza:
93%
Vannak kötelességeid 18 éves korodig a szülők felé és a társadalom felé is. Később sem lesz könnyebb ezt borítékolhatom ilyen hozzáállással. A háborgás helyett lásd be hogy igen is hasznodra lesznek később, hogy ennyi mindent kellett csinálnod otthon. Később csak egyre nehezebb lesz és egyre több dolgot kell majd neked is vállalnod önmagadtól.
2022. ápr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/82 anonim ***** válasza:
91%
Kíváncsi leszek, mit ért "nevelt szülei" alatt. :)
2022. ápr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
67%

#17:

Nevelőszülőket. Mi mást?

2022. ápr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
97%

Mindenesetre a kérdező semmit nem írt a "lakóközösségről"... Hány évesek, mit dolgoznak, vajon őt el fogják-e tartani, stb. stb.


De mindez mellékes, mert hiába idézget itt paragrafusokat, még értelmezni sem képes azokat!

2022. ápr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 A kérdező kommentje:

Pofont nem egyszer kaptam... és a folyamatos lelki terrort... Nem elég ez ???

Nem elég bántalmazás hogy agyhalott agreszív nevelőszüleom vannak???


Oda lehet költözni aki akar... amugy meg én nem pontoztam le senkit csak segítséget szeretnék!


Az én életem az én jövőm.... a hetvége meg a szabadidő kikapcsolodás nekem is jár!


Engem otthon KB rabszolgának tartanak !!!

Amiből nagyon elegem van .... oda lehez menni lakni nektek akkor... csinaljaok meg ti...


Normális segítséget kértem ennyi

2022. ápr. 24. 12:53
 20/82 A kérdező kommentje:
A társadalomnak megfelelni nem akatok sem a nevelt szüleimnek ... csak magamnak... és annak akit szeretek ennyi nevem bőven elég...
2022. ápr. 24. 12:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!