Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok hivatalosan...

Hogyan tudok hivatalosan elköltözni otthonról 16 évesen?

Figyelt kérdés

Ezt találtam!

Nem szeretnék otthon maradni, elegem lett.. folyamatosan lelki terrorba vagyok, és mindenért szankciónálnak!


Suliba járok utána házimunkák... és mindent ki találnak hogy belém tudja ak kötni..


Elegem lett és nem szeretnék a nevelt szüleimmel együtt élni!

Ami otthon van az egy terror... és ezt elégeltem meg.. mielőtt bárki köpködne... annak azt javaslom lehet oda költözni!


Segítséget kérek... és nem a rosszindulatú gonosz megjegyzésekre vagyok kíváncsi!


A barátom lakóközösségébe szeretnék költözni, hárman lennénk akkor.. Mindenki rendezett életvitelt él!


Köszönöm!


Az eljárás jogi alapja*:

Csjt. 77. § (2) bek., Gyvt. 114. § g) pont, Gyer. 21. §


Hatáskör:

Városi Gyámhivatal


Illetékesség:

Lásd: Gyvt. 124. §, és 125.§ (11) bek: Ha a gyermek a gyámhivatal engedélyével a szülői házat elhagyta, ezt követően a gyámhivatal illetékességét a gyermek lakóhelye határozza meg.


Eljárás megindítására jogosult:

- 16. életévét betöltött gyermek (szülője beleegyezése nélkül is!)

- Szülői felügyeletet gyakorló szülő

- Gyermeket gondozó személy


Eljárás menete:

1. Kérelem (írásban vagy jegyzőkönyvbe mondva)

2. Meghallgatása a szülőnek - ha nem ő indította az eljárást -, a gyermeknek és annak a személynek, akihez a gyermek költözik

3. Környezettanulmány készítése ott, ahová a gyermek költözik

4. Vizsgálat: a megjelölt helyen a gyermek - gondozása, nevelése, lakhatása törvényes képviselete miképpen biztosítható

5. Határozathozatal


Ha a kérelmet a városi gyámhivatal elutasítja, de a gyermek már nem lakik otthon, az elutasító határozatban kötelezi a gyermeket, hogy költözzön haza.


Ha a szülői ház elhagyását a városi gyámhivatal engedélyezi, a határozatban meg kell állapítani, hogy a szülőnek a gondozás, nevelés kivételével a szülői felügyeleti joga és a tartási kötelezettsége továbbra is fennáll.


Ha a körülmények megváltoznak a gyámhivatal az engedélyt visszavonhatja.


2022. ápr. 24. 10:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
96%

Esetleg tanulj meg fogalmazni, hogy értsük, mi a terror. Azon kívül, hogy mekkora hülyék és igazságtalan dögök, pontosabban miért kell leadnod a fizetésed nagy részét? Ha rosszul álltok anyagilag, érthető lehet, miért kérik el. Ha nem álltok rosszul anyagilag, nos akkor valóban igazságtalanul érződhet, de tegyük hozzá, felmerül néhány kérdés. Mindig van a hűtőben étel, hozzávalók? Szakadt cipőben jársz? Van elég ruhád? Van írószered, füzeted? Vannak holmik a szobádban (poszterek, babák, újságok, könyvek, stb)?


Az esetleg nem jutott eszedbe, hogy otthon besegíteni alap dolog? Ettől nem leszel szolga. Igen, xar dolog házimunkát végezni, de ez az élet egyik elkerülhetetlen dolga, ha nem szemétdombon akarsz élni.


A gondolkodásod gyerekes. Te nem kezdesz éretlenekkel. Az xy éves barátod gondolom nem kürtölte szét, hogy 14 évesen jött veled össze. Bármennyire felnőtt akarsz lenni, ettől csak magad alatt vágod a fát, hogy még meggondolatlan, hisztis, erőszakos gyerek vagy fejben.


Apám olyan, aki imád engem, mégis akaratlanul, rossz hatást elérve földig rombolta az önbizalmamat. Azonban vele kapcsolatban sok más is van ott.


Jó munkája van a szüleidnek, szeretik csinálni? Meddig dolgoznak? Az idegesség domináns úr tud lenni, amit gyakran az idegeskedő nem is vesz észre. Azt mondod, neked xar, de nekik is van életük, ami talán szintén xarnak, nehéznek érződik a saját szemszögükből. Ami nem jogosítja fel őket a rossz bánásmódra, de ha tudod, nem változnak meg, neked kell toleránsabbnak lenned velük. Te most keresed az életet, most jössz rá dolgokra, ők már kezdik elfelejteni azt, amit te most tanulsz. Lehet nem értenek meg, de mindent megtettél, hogy megértsenek?


Írtad, hogy kaptál pofont. Miért kaptad? Mi a volt a helyzet, a gond, és te hogyan beszéltél velük? És most nem arra gondolok, neked mi fér bele, hanem nekik.


Azzal meg hagyjál minket, hogy "lehet odaköltözni". Nem lehet. Nekünk nem. Kérlek, fejtsd ki, miért olyan rosszak (a "rabszolgaságodon" kívül).


Egyébként mindenkinek megvannak a maga rigolyái. Apám köztem mindig voltak, vannak és lesznek is ellentétek. Más generáció vagyunk, noha róla nem mondható el, hogy krétaporral pelenkázták. Te már nem önállótlan kisgyerek vagy, de még nem is felnőtt.


És elárulom, anno 16 évesen nekem minden önuralmamra szükségem volt féken tartani a bennem háborgó tengert. Az is idegesített, hogy apám levegőt vesz, hogy beszél hozzám, ő pedig nem foglalkozott olyan dolgokkal, mint a tinikor belső, hisztis nyűgjei.


Ha annyira rosszak, írd le, miért, aztán tudod, mit csinálj, ha meg akarsz tőlük szabadulni. Ha viszont csak hisztizel, gyorsan nézz magadba.


20/l

2022. ápr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:
85%

És ki az a rejtélyes személy, akivel él ez a pasi?


A gyámügy nagyon díjazni fogja, hogy egy 14 éves gyerekre rámászott egy vén phasz.

2022. ápr. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 anonim ***** válasza:
21%
#42 14 évessel szexelhet egy 90 éves is..
2022. ápr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom hogy vagytok vele, de egy épeszű ember már alapból undorodik ettől az agybeteg világtól...
2022. ápr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 anonim ***** válasza:
7%
Ha esetleg adnál nekem egy elérhetőséget valamelyik közösségi médián akkor ki tudnánk beszélni a témát, hogy ne maradjon felmerülő kérdésed. Privát üzenetben küld el. Köszi!
2022. ápr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező!!! Ne adj semmi privát infót magadról. Ki tudja ki ül a gép mögött..
2022. ápr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 anonim ***** válasza:
94%
Képzeld el a kiscsaj fejét, mikor kiderül, hogy a kanjának is le kell adnia a pénzét, és ott minden házimunkát neki kell csinálnia. 😭😱
2022. ápr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 anonim ***** válasza:
17%
Egy 23 éves srác aki próbál neki segíteni megértetni vele hogy hiába hisztizik, a körülményeket el kell fogadja olyannak amilyen. 18 éves kora után azt csinálhat amit csak akar, de addig a szülők felé vannak kötelességei amíg ott lakik náluk, sajnos vagy nem sajnos ez van.
2022. ápr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 anonim ***** válasza:
85%
Néz, én elhiszem hogy jóindulatú vagy, de figyelmeztetés jogos. Mert egy jóindulatú emberre jut húsz gazember, aki kihasználná a nyilvánvalóan nem észlény kiscsajt.
2022. ápr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 anonim ***** válasza:
91%
Ez a 23 éves srác akár itt is tud vele privátba levelezni, ha valóban az egyetlen szándéka a segítség! Ahhoz nem kell a nevét tudni, vagy hogy hol lakik, vagy épp, hogy néz ki.
2022. ápr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!