Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok hivatalosan...

Hogyan tudok hivatalosan elköltözni otthonról 16 évesen?

Figyelt kérdés

Ezt találtam!

Nem szeretnék otthon maradni, elegem lett.. folyamatosan lelki terrorba vagyok, és mindenért szankciónálnak!


Suliba járok utána házimunkák... és mindent ki találnak hogy belém tudja ak kötni..


Elegem lett és nem szeretnék a nevelt szüleimmel együtt élni!

Ami otthon van az egy terror... és ezt elégeltem meg.. mielőtt bárki köpködne... annak azt javaslom lehet oda költözni!


Segítséget kérek... és nem a rosszindulatú gonosz megjegyzésekre vagyok kíváncsi!


A barátom lakóközösségébe szeretnék költözni, hárman lennénk akkor.. Mindenki rendezett életvitelt él!


Köszönöm!


Az eljárás jogi alapja*:

Csjt. 77. § (2) bek., Gyvt. 114. § g) pont, Gyer. 21. §


Hatáskör:

Városi Gyámhivatal


Illetékesség:

Lásd: Gyvt. 124. §, és 125.§ (11) bek: Ha a gyermek a gyámhivatal engedélyével a szülői házat elhagyta, ezt követően a gyámhivatal illetékességét a gyermek lakóhelye határozza meg.


Eljárás megindítására jogosult:

- 16. életévét betöltött gyermek (szülője beleegyezése nélkül is!)

- Szülői felügyeletet gyakorló szülő

- Gyermeket gondozó személy


Eljárás menete:

1. Kérelem (írásban vagy jegyzőkönyvbe mondva)

2. Meghallgatása a szülőnek - ha nem ő indította az eljárást -, a gyermeknek és annak a személynek, akihez a gyermek költözik

3. Környezettanulmány készítése ott, ahová a gyermek költözik

4. Vizsgálat: a megjelölt helyen a gyermek - gondozása, nevelése, lakhatása törvényes képviselete miképpen biztosítható

5. Határozathozatal


Ha a kérelmet a városi gyámhivatal elutasítja, de a gyermek már nem lakik otthon, az elutasító határozatban kötelezi a gyermeket, hogy költözzön haza.


Ha a szülői ház elhagyását a városi gyámhivatal engedélyezi, a határozatban meg kell állapítani, hogy a szülőnek a gondozás, nevelés kivételével a szülői felügyeleti joga és a tartási kötelezettsége továbbra is fennáll.


Ha a körülmények megváltoznak a gyámhivatal az engedélyt visszavonhatja.


2022. ápr. 24. 10:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

17 leszek és kuxxxx nincs senkinek semmi köze kivel vagyok!

Ezt mondja az akinek nincs egy normalis kapcsolata masok eletét fúrja geatulalok nektek... Na az ilyen csávóktól menekülnék jó messzire!!!


Kinek mi köze van hozza ???

14 et betoltottem

azt csinalok amit akarok ha olyan xar lenne nem lennenk együtt lassan 3 éve ... gratulálok magatokat jaratjátok le!


Amugy meg nem ez volt a kérdésem ... mert ez a magán ügyem remélem világos!


A párom kollegait is ismerem és a csaladjat is ...

2022. ápr. 24. 23:15
 62/82 anonim ***** válasza:
92%

Tévedsz, magadat járatod le.

Iszonyat nagy pofára esés vár még rád, sajnállak de nevelő szülőket még jobban , sablon szöveg, de ha az én gyerekem lennél szálanként húznám ki a hajad.

Üdv egy boldog feleség.

2022. ápr. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
91%
"17 leszek és kuxxxx nincs senkinek semmi köze kivel vagyok!" Nem, te tizenhat éves buta liba vagy, akit évek óta manipulál egy selejtes pasas. És mint kiskorúhoz, bizony van hozzá köze a nevelőidnek ki kúrogat.
2022. ápr. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 A kérdező kommentje:

Már régen megtették volna a lépéseket nem ezzel van a baj!


Egyébként meg a jogszabályokat én nekem kell mondani nektek ??

Kibacottul nincs közük hozzá! Szerencsére! :D


A beleegyezési korhatár Magyarországon a 14. életév. Amennyiben a természetes személy betöltötte ezt az életkort, úgy ennek megfelelően jogot formál a szabad szexuális életre, vagyis szabadon dönthet, hogy kivel, mikor és hogyan létesít szexuális kapcsolatot.


E tekintetben a törvény nem tesz különbséget azonos neműek vagy különböző neműek közti szexuális kapcsolatok között.

2022. ápr. 24. 23:33
 65/82 anonim ***** válasza:
87%

Szomorú, mélységesen szomorú! Nem akarok jönni a bezzeg az én időmben szöveggel

Mert “csak” 27 vagyok, de nekem 16 évesen az volt a nagy szám ha egy fiú megfogta a kezem, eszembe nem jutott volna oda adni az ártatlanságom, pedig szerelmes voltam, őrülten! 14 évesen meg fogócskát játszottam a parkba.

Szörnyű ahogy korcsul a világ, és ez attól tartok egyre rosszabb lesz.

2022. ápr. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
82%
Kár beszélni, csak remélem hogy troll a kérdező. Különben csak egy újabb elveszett gyerek , akit megtalált egy szemét felnőtt. És kérdező: nem, nem a szüleid a szemetek.
2022. ápr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen stilussal valaszolni idegeneknek... csak gratulalni tudok. Mi megy otthon? 2 evet kibirsz, aztan mehetsz, amerre latsz, vissza sem kell nezned.


Koltozzetek ossze a paroddal, de ott sem lesz takaritonod, te viszed a haztartast.

2022. ápr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
91%

Bámulatos a kérdező naivitása...

Azt már nem cincálom tovább, hogy egy harmincplusszos mit akar egy 14évestől....

Nagyon keserű lesz az "ébredés", ha netalántán sikerül elköltöznie. De ezt szinte kizártnak tartom. A gyámügy ehhez tuti nem fog asszisztálni.

2022. ápr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
90%
Biztos hogy nem És a csávó csak az idióta törvények miatt nem büntethető hogy rámászott egy általános iskolás kis hülyére.
2022. ápr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:
91%
"azt csinalok amit akarok " Tipikus ostoba kölyök duma.
2022. ápr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!