Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok hivatalosan...

Hogyan tudok hivatalosan elköltözni otthonról 16 évesen?

Figyelt kérdés

Ezt találtam!

Nem szeretnék otthon maradni, elegem lett.. folyamatosan lelki terrorba vagyok, és mindenért szankciónálnak!


Suliba járok utána házimunkák... és mindent ki találnak hogy belém tudja ak kötni..


Elegem lett és nem szeretnék a nevelt szüleimmel együtt élni!

Ami otthon van az egy terror... és ezt elégeltem meg.. mielőtt bárki köpködne... annak azt javaslom lehet oda költözni!


Segítséget kérek... és nem a rosszindulatú gonosz megjegyzésekre vagyok kíváncsi!


A barátom lakóközösségébe szeretnék költözni, hárman lennénk akkor.. Mindenki rendezett életvitelt él!


Köszönöm!


Az eljárás jogi alapja*:

Csjt. 77. § (2) bek., Gyvt. 114. § g) pont, Gyer. 21. §


Hatáskör:

Városi Gyámhivatal


Illetékesség:

Lásd: Gyvt. 124. §, és 125.§ (11) bek: Ha a gyermek a gyámhivatal engedélyével a szülői házat elhagyta, ezt követően a gyámhivatal illetékességét a gyermek lakóhelye határozza meg.


Eljárás megindítására jogosult:

- 16. életévét betöltött gyermek (szülője beleegyezése nélkül is!)

- Szülői felügyeletet gyakorló szülő

- Gyermeket gondozó személy


Eljárás menete:

1. Kérelem (írásban vagy jegyzőkönyvbe mondva)

2. Meghallgatása a szülőnek - ha nem ő indította az eljárást -, a gyermeknek és annak a személynek, akihez a gyermek költözik

3. Környezettanulmány készítése ott, ahová a gyermek költözik

4. Vizsgálat: a megjelölt helyen a gyermek - gondozása, nevelése, lakhatása törvényes képviselete miképpen biztosítható

5. Határozathozatal


Ha a kérelmet a városi gyámhivatal elutasítja, de a gyermek már nem lakik otthon, az elutasító határozatban kötelezi a gyermeket, hogy költözzön haza.


Ha a szülői ház elhagyását a városi gyámhivatal engedélyezi, a határozatban meg kell állapítani, hogy a szülőnek a gondozás, nevelés kivételével a szülői felügyeleti joga és a tartási kötelezettsége továbbra is fennáll.


Ha a körülmények megváltoznak a gyámhivatal az engedélyt visszavonhatja.


2022. ápr. 24. 10:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
91%

"#42 14 évessel szexelhet egy 90 éves is.."


Persze, és a Gyámügy engedélyezni fogja, hogy odaköltözzön, ugye?

2022. ápr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
93%

"Nem akarok ott maradni, akkor jelőjenek ki más gondviselőket... vagy eneljenek ki onnan azt a másfél évet kibirom intezetbe is ..."


Oké, csak annyira azért ne akarj menekülni, hogy rosszabb helyzetbe találd magad, mint előtte. Csak mert ezzel az idősebb pasival nem biztos, hogy jól járnál.

2022. ápr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:
81%
51. Nem tudom miről beszélsz. Elolvastam én is és szerintem nem úgy értette hogy engedélyezni fogják. Nyilván nem. Csak leírta magát a tenyt higy nem illegális a dolog. Persze ettől még nem normális higy egy 14 éves és egy 45 pl, csak sajnos már nem illegális Magyarországon.
2022. ápr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 A kérdező kommentje:

Nem adok ki magamról semmilyen infót köszönöm nektek!

Privatra sem valaszolok senkinek csak itt lathatóan!


A párom nem egy vén fasz hanem egy normális 30 + os srác akit igen nagyon is szeretek! És nem fog kitenni az út szelére sem..


A nevelt szüleim rám erőszakolnak olyan dolgokat amit én nem szeretnék!

Munka munka munka munka ezt csináltatják velem folyamatosan....


Nem a barátom a támadó pont... a szüleim egy elvakult emberek akik szektába járnak... és nem úgy gondolkodnak mint egy normális ember!!!


Nagyon nem... 10-15 perc keses miatt 2 hét eltiltás... amikor én őszinte voltam velük mindig csak szankcionaltak valamivel!!!


Ezért nem mondok már igazat sem... egy példa meg csinálom otthon amit kell főzök sütök mosogatok.. a seggük ki van nyalva.. még sem vahyok jó!

Nekik minden kevés semmi nem elég!


Ezért szeretnék elmenni, és élni a saját életemet ahogy én boldog tudok lenni.. bekaphatja mindenki!


Ez csak egy része buliba szorakozni nem mehetek, még hazi buliba sem hozzá teszem a parom nem iszik én sem nekem este 8 kor már villanyoltás van minden nap!


Ha nincs iskola ha hétvége van akkor is mindig!

Reggel 6 kor keltenek amikor suli van akkor is amikor nincs akkor is a házi munkák miatt!!!


Elehem van ennyi !! Betelt a pohár kész rabszolga vagyok ez az igazság én főzök mindenkire , és mosok rám hárul minden feladat!


Anyám a seggét nem mozdítja meg semmiért kb minsig otthon van mert olyan a munkája..


Remélem

mostmár érthető!

De mondok még valamit ha nem lenne párom akkor is elegem lenne... Ő csak azt mondja nekem majd lesz jóbb is megoldodik fogadjak szót nekik!


Az sem jó semmi nem jó ezek beteg emberek sajnos !!!

2022. ápr. 24. 21:56
 55/82 anonim ***** válasza:
91%

"Elehem van ennyi !! Betelt a pohár kész rabszolga vagyok ez az igazság én főzök mindenkire , és mosok rám hárul minden feladat!"


Ok, csak nehogy meglepődj, ha a pasidnál is ez lesz. Mellesleg milyen férfi az, aki 30+ évesen 14 éves gyerekkel kezd?

2022. ápr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
92%
aha, normális 30+-os, aki egy általános iskolással kezdett. Normális felnőtt nem hajt manipulálható gyerekre. Ezzel mindent el is mondtál a csávódról: egy gerinctelen görény, aki kihasznál egy buta kislányt. Akármit is képzelj magadról.
2022. ápr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
92%
Ami a szüleidet illeti: én nem csak tiltogatnálak attól a manipulatív szemétládától, de megtalálnám a módját hogy lejárassam a rohadékot amiért gyerekek után kajtat.
2022. ápr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:
93%
Ami a beteg embereket illeti a bájos kis fröcsögésedből te buta liba: itt egy beteg ember van: a csávód. Ha egy hapsi ennyi idősen rámászik egy magadfajta kislányra, annak két oka lehet: vagy aberrált a pali és gyerekekre gerjed, vagy olyan szinted defektes, hogy a saját korosztálya bottal se piszkálná meg. Te meg egyszerűen túl tapasztalatlan vagy hogy átláss a pasin.
2022. ápr. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:
6%

Úgy bírom hogy megint elment erre a kivel és kivel nem dughat kategóriába a kérdés. Komolyan pár embernek ez a elgnagyobb öröme, hogy ezt elemezgeti hogy ennyi és ennyi a korkülönbség akkor micsoda dolog?

Egyrészt senkinek semmi köze ehhez rajtuk kívül másrészt meg legyenek boldogok ennyi a lényeg.

2022. ápr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
82%

"Egyrészt senkinek semmi köze ehhez rajtuk kívül másrészt meg legyenek boldogok ennyi a lényeg."


Ha két önálló felnőtt emberről lenne szó, akkor igen, de itt nagyon nem ez a helyzet. AZ egyik fél gyerek, a másik meg minimum 2x annyi idős, hozzá képest vén f.sz.

2022. ápr. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!