Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi azt, hogy a...

Miért hiszi azt, hogy a tetteinek nincs következménye?

Figyelt kérdés

Barátom (28F) tegnap egy kisebb veszekedés után úgy döntött, hogy ő nem alszik nálam, hazamegy inkább.

Összevesztem anyámmal, ideges voltam, erre ő még elkezdett csesztetni, hogy miért nem csinálok neki vacsorát. (Azért nem, mert amit én csinálok, abban mindig talál valami hibát, és már unom, hogy minden balf*sz nőnek lehord, ha nem sikerül valami.. Sajnos nem vagyok egy gyakorlott háziasszony, de folyamatosan próbálkozok)

Hazament, reggel meg irt sms-t, hogy ugyan miért haragszom. Mintha nem lenne okom. Mikor este elmondtam neki, min vesztem össze anyuval, azt mondta hogy én vagyok a hülye, mert az anyámnak mindig igaza van.


2010. szept. 16. 11:06
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
41%
küldd el a faszba a csókát. ha ilyen hülye, hogy nem értékel, mond meg neki hogy ne is jöjjön haza
2010. szept. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
52%
Teljesen megértelek. Nálunk is ez van, ha összeveszem a szüleimmel, a barátom mindig nekik ad igazat, midnig én vagyok a hibás midnenért.
2010. szept. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Szia! Nagy zűrzavar a fogalmazásod, így nehéz kiboncolni mi is a problémád. Ha anyuddal összevesztél attól még nyugodtan főzhetsz a párodnak. A férfiak nem igazán tudnak és akarnak belefolyni ilyen vitába. Ha nem próbálkozol akkor nem is fogsz fejlődni. ÓÓÓ én tök sokszor elrontottam amit főztem, s kaptam is megjegyzést a páromtól, hogy nem igazán finom, de tudom, hogy nem rossz szándékkal mondta azt. Jobb tudni milyen a főztöm, nekem nem kell szépíteni. Ma már imádja, talán azért mert belejöttem az elmúlt pár év során.

Hidd el az ilyen viselkedésnek nincs jó következménye. Jobb hideg fejjel gondolkodni. Nem jó az anyuddal történt vitát rávetíteni az éppen hazatérő férfira.

Lépj egy nagyot!

2010. szept. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
32%

És mi lesz a tette következménye? Megszabadul egy hisztis kislánytól? Hű, de rossz lesz neki... Amíg ennyire éretlen vagy egy kapcsolatra, ne játsz házasságosdit, majd ha felnősz ahhoz, hogy ne a párodra zúdítsd a rosszkedved és még neked álljon feljebb.


Mi az hogy a párotok nem mondhatja meg ha nem jól sikerül a főztöd? Hol az őszinteség? Mindig szépíteni kell, mindent dícsérni, akkor is ha nem jó? Ez hazugság, nem egy őszinte kapcsolat. Ha jó, akkor ne finnyogjon és ne kritizálja, de ha rossz, akkor miért nem lehet őszinte? én is elmondom neki, ha rondán nyírta le a füvet, de fenőtt ember ezen nem sértődik meg, hiszen igaz.

2010. szept. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Csak a kérdést és a kommentjeidet olvastam el. Szerintem ebből nem lehet semmit megállapítani.

Nem tudni, mi áll a háttérben: min vesztetek össze, mi az, amikben a párod anyunak ad igazat, és nem látjuk/esszük, amit csinálsz, hogy meg tudnánk állapítani, hogy valóban a gyakorlatlanságod miatt sikerül úgy ahogy, vagy teljesen ehetetlen...

Nemd erül ki, hogy a vita után megbeszélitek e pároddal, mit nem lát jónak, mit javasol az anyukáddal való problémád megoldásához...stb.

2010. szept. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
67%
Én megértem hogy ki voltál/vagy akadva, a barátod meg nem igaz hogy nem tud akár fáradtan csinálni magának 1-2 rögtönzött szendvicset, ha látja hogy épp hisztis vagy... Én is hasonlóan robbanékony vagyok mint te, de akkor a barátom tudja hogy csak békén kell hagyni, kidühöngöm magam, és minden oké. Az csak olaj a tűzre, ha ott hagy egyedül.
2010. szept. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
25%
Ne szúrjátok le szegény lányt. Az ő környezetében a lányok mind ilyenek, mivel nem léteznek fiatal férfiak, csak fiúcskák, akik ilyenkor riadtan behúzzák a nyakukat és igyekeznek eltűnni a sarokban. Ez lány is azt gondolja, így kellene viselkednie a párjának. Ugyan nem érdemli, de kifogott VALAKIT, aki nem az előírt engedelmességet mutatja és most dühödten meg akarja büntetni. Várjatok, amig lecsillapodik és kész lesz befogadni a mondanivalót.
2010. szept. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
47%

"hogy azt hiszi, hogyha csak úgy hazamegy, annak nem lezs következménye."


Cöh. És nem vagy hisztis, mi? :D

Először is TISZTELD a párod, ő nem egy tárgy, oda megy és akkor, amikor jónak látja. Önálló akarattal bír. Neki is alanyi joga, hogy a számára rosszul eső dolgokon megsértődjön és ezt úgy kezelje, ahogy.

Felteszed a mártír kérdést, mintha az éremnek nem lenne másik oldala, közben te se csinálsz mást, csak sértődsz, következményekkel dobálózol és műharagszol.

Ahogy én látom, az önértékelésed nagyon messze van az igazságtól.

2010. szept. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
"Szegény lány", na persze... Ha pasi lennék (ami nem vagyok), én egy ilyen hisztis szegény lánnyal nem lennék együtt. Én még a saját szüleimnek se tűröm el, hogy rám zúdítsák a haragjukat, amikor éppen egymással vesznek össze. Pláne, ha egy korábbi - de éppen nem aktuális - sérelmüket veszik elő, bocs, tegnap rúgtak seggbe, most jutott eszedbe...?
2010. szept. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Hát szegény pasi rosszkor toppant be, és amit válaszként kapott a kérésére, azért én is hazamentem volna szó nélkül.

Sajnálom, a párod felé most semmiképp sincs igazad, inkább kérj tőle elnézést, amiért közölted vele, hogy nem teszed meg neki, amit kért. Ennyi.

Ha csináltál volna neki kaját és most is lesz.rozza, akkor elhajthattad volna a p.csába, de igy...

2010. szept. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!