Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet a következménye?

Mi lehet a következménye?

Figyelt kérdés

Pár hónapja szakított velem az élettársam,de eddig még nem tudtam elköltözni.Most van rá lehetőségem,hogy menjek,megyek is.De...

9 évig voltunk együtt.Mindent közösen vettünk,és fizettünk.Annyit kértem,hogy annak a pénznek a felét fizesse ki amit közösen fizettünk 4 éven keresztül a lakásának a törlesztésébe.Persze mostmár minden az övé,az ő péntéből..semmihez semmi közöm.

Én meg már unom a huzavonát,és úgy döntöttem mindent viszek.Az meg már csak hab a tortán,hogy azt hiszi azzal most nagyfiú,mert fitogtatta a "férfias"erejét..

igen-igen...csakis arra lehet büszke,hogy elbírt velem.Mármint fizikailag.Ha erre büszkének lehet lenni.

Végül is én már döntöttem,csak érdekelnének a vélemények,ki hogyan döntene.

Egyáltalán nem a bosszú hajt,hanem, az hogy ha már ő semmiképp nem hajlandó úgymondd egyezkedni,akkor én meg legyek olyan hülye és menjek "egyszál bugyiba"?


2009. okt. 17. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Akár bíróságra is mehetsz,mert az élettársi viszonynál is a szétmennek,feleződik minden...Csak tanúval kell igazolnod,hogy együtt éltetek,meg persze avval is tudod igazolni,hogy a lakcímetek is közös volt...Nyugodtan menj,és követeld ami jár neked!!!Majd a bíróságon nem lesz olyan kemény legény,és ha még egyszer megverne,irány az orvos látleletet venni,és ezért is panaszt tenni.
2009. okt. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De csak hivatalos élettársi viszonynál. Vagyis önkormányzatnál bejegyzettnél.
2009. okt. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

5év után ,ha egy címre vannak bejelentve automatikusan bejelentettek lesznek nem?

hülyén fogalmaztam,de 5év után minden közös...nem???

2009. okt. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

de ha lakcimkártyánkon eg cim szerepel akkor az hivatalosnak számit nem?

és ahhoz hány év kell?

én ugyangy vagyok minta kérdezö,csak mi 5 éve vagyunk eggyütt,de 2007 ota vagyok ide bejelentve.

2009. okt. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%

5 év után,és közös állandó bejelentett lakcímmel már hivatalos is,és nem kell menni "bejelenteni az önkormányzathoz"...Nyugodtan menj,és pereld a részedet!!!

A nővérem így kapta meg az ingó vagyon felét...

2009. okt. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Kérlek ne hagyd magad!!!Igen menj a bíróságra és ha kell a rendőrségre is,hogy megvert.Kérlek írj,hogy mi lett ezzel az üggyel,bármennyi idő után is,figyelni fogom.Sok szerencsét!!!!!
2009. okt. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Minden közösnek számít 5 év után.Semmiféle hivatalos papír nem kell.

Nem akarok bíróságra menni.

A dolog így néz ki.Ami az enyém(amiket én hoztam ide)mondjuk 60%.A közös 35% a "többi"az övé.

Azokon a dolgokon kívül (amik ugye az enyémek)azokat vinném el,már ami mozdítható,amik közösek.

Mert ugye pl a kerírést nem bonthatom el...a járdát nem törhetem fel...CSAK PÉLDÁK!!!!

Viszont ott a hűtő,tv,szekrény vagy stb....

Nos én úgy gondoltam,hogy fogom és viszem.Nem tudja hogy már van hová mennem,meg hogy mikor költöznék.Eszembe sincs közölni vele.Nagyon nagyon kikészített ezalett az időszak alatt.Csak egy élősködő qva vagyok akinektakarodni kell.

Az anyja is annyit tud mondani,hogy nem a te házad...tudom!Ja de 9 évig nem azt mondták,hogy figyi kisjányom(így hívtak)nem a te házad ne csináldd...

2009. okt. 17. 22:51
 8/11 anonim ***** válasza:

22:35

vagyok. irtam egy online ügvédnak aminap,megjött a válasz,ha nemtudunk mi megegyezni,akkor ha per inditok,a vagyon feléért fog menni a harc.nem kell öt év már,változott a törvény ,több jogot kaptak az élettársak.

2009. okt. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi aranyos vagy.A jövő héten egyik nap lenne a költözés.Amint elrendeződtek a dolgaim jelentkezek!
2009. okt. 17. 22:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Sikerült????????????????????????????
2009. okt. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!