Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Folyamat rám akarják bízni a...

Folyamat rám akarják bízni a gyereket, de én nem szeretném? Mit mondjak?

Figyelt kérdés

Apukám oldaláról két nagynéném van, mind a ketten családosak már.

"A"-nak van két nagyon édes lánya, 5 évesek. Szőke kékszemű kislányok, akik tipikus "csajos csajok", múltkor pl. a Mac-ben nézegettem velük sminkcuccokat 20 percig és egy hangjuk nem volt, ők is kaptak rúzst stb. Velük sokat vagyok, de igazából születésük óta. Mióta nagyobbak, azóta van, hogy nálunk alszanak, vagy elhozom őket egy hétvégére Pestre magamhoz, most nyáron megyünk a barátommal velük nyaralni is négyesben, szüleik nélkül. Nincs velük gond szinte soha, ha meg van valami hiszti, annak is hamar vége szokott lenni (általában).


"B"-nek is van egy lánya, ő 9 éves. A két kislánnyal együtt nincs annyi baj, mint vele egyedül. Nagyon hisztis, kb. zokogni kezd azért, mert az angolházinál egy szó nem jut az eszébe. Nem tud viselkedni, mindenhol provokálja magát, okoskodik, rossz. Úgy, hogy ezzel másokat is zavar. Ráadásul elég csúnyácska is. Tudom, erről nem tehet és senkit nem szabad emiatt piszkálni, nem is teszem. De brutálisan kancsal az egyik szemére, a fülei elállnak, ezt ki is hangsúlyozza az anyja azzal, hogy a haja folyton rövidre van vágva, mellé a ruhatára is borzalom. Őt inkább kerülöm családi alkalmakkor is, de "nyomul". Hogy ő mikor jöhet el hozzám Pestre, nálunk akar aludni, vagy ha az ikrekkel játszom valamit, odajön és erősködik, hogy ő is játszani akar, aztán a vége vagy az, hogy tönkreteszi az egészet, vagy ha veszít pl. memóriakártyában, unoban, elkezd üvölteni, dobálni. Szóval se belsőre, se külsőre nem túl szép...

Mindig, ha családi ebéd van, ott vannak ők is. Olyankor jön a hiszti, hogy el akar jönni hozzánk, meg karácsonykor is az anyja elkezdett velem veszekedni, hogy mi az, hogy én a két kicsivel elmentem játszóterezni, a lányát meg otthon hagytuk és nem is szóltunk neki. Meg az anyja nem úgy rendezi le ezeket, hogy megmondja a gyereknek, hogy nem és kész, hanem hogy hát kérdezze meg tőlem a lány, hogy mikor jöhet el, vagy mondjak egy olyan időpontot, ami biztosan jó lesz. És tök ciki az egész, mert én nem akarok rá vigyázni, vele lenni. Ezt meg így mégse mondhatom meg.


2022. ápr. 9. 22:20
 71/104 anonim ***** válasza:
37%

De egyébként meg, ha meg sem említi, hogy csúnya, hanem csak sorolja szépen, hogy hogyan viselkedik a gyerek, akkor a kérdezőnek adna igazat mindenki. Mert az alap probléma valóban az, hogy ő cirkuszol meg nem tud viselkedni, és az olyan gyerekkel a saját anyja is legszívesebben a föld alá süllyedne, amikor műsor van. És 9 éves. Ez nincs rendben. Értem, hogy rosszul esik, hogy őt nem viszi, de ugyan miért tolja a lány anyja másra a felelősséget, miért nem képes neki megmondani, hogy azért nem mehetsz, mert ilyen csúnyán viselkedsz. Hiába fordul bárki szeretettel és elfogadással felé, ha idegrendszeri a probléma. Amúgy meg nem is a kérdező dolga, főleg úgy nem, hogy az anyja ennyire homokba dugja a fejét.

Az én erős természetű, dackorszakos fiamat sem viszi a nagyanyja külsős programokra, mert a gyerek szarik a fegyelmezésére, sógorék nagyobb fiait meg igen, mert azok már értenek a szóból. Most sértődjek meg? Vagy az én dolgom megnevelni... Meg azért a 3 éves még kinövi ezt, a 9 éves anyja meg nem is tudom, hogy mit gondol. Nem a kérdező ül itt fordítva a lovon. Annyiban igen, hogy külsőségek alapján valóban undorító dolog megítélni, és igen, ez még visszaüthet, ha a kérdező gyereke sem lesz véletlenül szép. De ennyi az ő bűne. Hogy egy ilyen csajos, felszínes fiatal lány. Szörnyű, tényleg. Semmilyen kötelessége nincs a másik gyerek felé, ha meg ő 9 évesen ilyen helyzetekbe hozza magát és a vele lévőket, akkor nem is értem, hogy milyen alapon várnak ezek bármit is. A legnagyobb hibás itt mégis csak ennek a gyereknek az anyja.

2022. ápr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/104 anonim ***** válasza:
75%
#71 Mi sem mondjuk azt, hogy a szülők tökéletesek,vagy azt, hogy a kerdezőnek feltétlen eleget kell tennie az irreális elvárásoknak. Viszont ne haragudj, de jogunk van megmondani, hogy a kérdezőnek undorító értékrendje van,ha már a képünkbe tolja ezerszer, hogy csúnya emberrel nem mutatkozik. Tudod? Reakcio-ellenreakcio.
2022. ápr. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/104 anonim ***** válasza:
83%

Meg nem jött a szokasos reakció, h ő szandékosan akar gyerektelen maradni? 😂😂😂


Mert 5-6 kerdesre se reagált, h mi lesz hacneki ronda gyereke, vagy fogyatekos születik....


Esetleg a parja tolószekbe kerül v lebenul felig...


Akkor bedobja egy elfekvőbe, mert kínos lesz vele mutatkozni??

2022. ápr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/104 anonim ***** válasza:
4%
A 72-es csodásan megragadja a lényeget, úgy tűnik.
2022. ápr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/104 anonim ***** válasza:
79%

#71 az, hogy csúnya gyerekkel nem akar mutatkozni, a kérdező szegénységi bizonyítványa.


Nem köteles magával vinni, az igaz (ahogy a cuki ikreket sem), de azért ne a gyereket állítsa be bűnbaknak, mert ő nem akarja megmondani a szülőknek, hogy ne is próbálkozzanak, mert neveletlen.


A gyerek a bűnös, mert hisztis, mert csúnya, mert rossz a frizurája, kancsal, eláll a füle, és rondák a ruhái. Ja, és neveletlen.


Mellesleg a gyerek hiába próbálkozna, a kérdező ahelyett, hogy kompromisszumot ajánlana neki, feltételeket szabna, egyáltalán próbálna kialakítani valami kapcsolatot, lendületből elutasítja, és még rúg bele kettőt, mert az ikrekkel kiemelten foglalkozik, holott ugyanannyi köze van hozzájuk is, mint hozzá.


Ne mondd, hogy ez normális, felnőtt gondolkodás.

2022. ápr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/104 anonim ***** válasza:
75%

#75: en mar tegnap mondtam h a szokasos gazdaglanytroll...


3ezerert játekrúzst venni 5eveseknek... tipikus kivagyiság, proccolás...

Teljesen jelentektelen körülmeny ... ha valós lenne a sztori...

2022. ápr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/104 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, csak egyet kívánok neked. Történjen veled valami ami miatt már nem fogsz beleférni a "normális szépség" kategóriába, és soha többet ne akarjon a közelében egyik családtagod se, és a párod se. Közösítsenek ki és alázzanak meg minden alkalommal mikor találkoztok.


És tudod, ez bármikor megtörténhet elég egy tized másodperc és te is megcsúnyulhatsz egy balesettől.


Az a kislány még lehet szép, és kedves, de te ha belülről rohadsz, már nem fogsz megjavulni.


Én szívesen vigyáznék a kislányra. Ha Budaiak akkor köss össze velük én szívesen játszom vele és viszem bárhová.

2022. ápr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/104 anonim ***** válasza:
71%

71 "De egyébként meg, ha meg sem említi, hogy csúnya, hanem csak sorolja szépen, hogy hogyan viselkedik a gyerek, akkor a kérdezőnek adna igazat mindenki. Mert az alap probléma valóban az, hogy ő cirkuszol meg nem tud viselkedni, és az olyan gyerekkel a saját anyja is legszívesebben a föld alá süllyedne, amikor műsor van."


És ezt miből olvastad ki? Mert leírva az lett, hogy kiborul, ha nem megy neki valami = megfeleléskényszer, nem neveletlenség.

Hogy "provokálja magát, okoskodik" = figyelmet szeretne a felnőttektől. Minden második kilencéves ilyen, korosztályi sajátosság, hogy mindenről van véleménye, mert roppant nagynak érzi magát.

"Nyomul" = ha látja az unokatesókat jól szórakozni, ő sem szeretne kimaradni. Ám mivel érzi, hogy nem szívesen látott, sírás a vége.


Én itt sehol nem látom, hogy annyira neveletlen lenne a kislány, a fenti tiráda 90%-ban arról szól, hogy csúnya, és különben is ciki, mikor kérdezgeti, hogy ő miért nem mehet.

2022. ápr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/104 anonim ***** válasza:
83%

Az "osan" annyira hosszú lett volna, hogy nem volt időd kiírni, kérdező? :-DDD


"Folyamatosan"

2022. ápr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/104 anonim ***** válasza:
31%

Jaj, a hülye válaszolókra ne hallgass, ezek azok, akiknek olyan csúnya a gyereke, hogy az oroszlán nem venné ki a húst a szájukból és még irgalmatlan buták is, viselkedni nem tudnak.


Hülyeség, hogy minden gyerek szép és aranyos. Egyáltalán nem. Azok szépek, akik szépen vannak nevelve, illedelmesek és igenis rájuk szólnak a szülők, ha rosszat tesznek, meg lehet velük jelenni. Csak sajnos manapság menő lett nem rászólni, mert jaj kisgyerek, hagyni kell, hadd bontakozzon ki:D Persze persze.


Amúgy szimplán mondd meg, hogy sok dolgod van, tanulsz vagy dolgozol és nem érsz rá. Ki a franc akarna egy ilyen (kis)emberrel együtt lenni? Majd észreveszik magukat.

2022. ápr. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!