Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Folyamat rám akarják bízni a...

Folyamat rám akarják bízni a gyereket, de én nem szeretném? Mit mondjak?

Figyelt kérdés

Apukám oldaláról két nagynéném van, mind a ketten családosak már.

"A"-nak van két nagyon édes lánya, 5 évesek. Szőke kékszemű kislányok, akik tipikus "csajos csajok", múltkor pl. a Mac-ben nézegettem velük sminkcuccokat 20 percig és egy hangjuk nem volt, ők is kaptak rúzst stb. Velük sokat vagyok, de igazából születésük óta. Mióta nagyobbak, azóta van, hogy nálunk alszanak, vagy elhozom őket egy hétvégére Pestre magamhoz, most nyáron megyünk a barátommal velük nyaralni is négyesben, szüleik nélkül. Nincs velük gond szinte soha, ha meg van valami hiszti, annak is hamar vége szokott lenni (általában).


"B"-nek is van egy lánya, ő 9 éves. A két kislánnyal együtt nincs annyi baj, mint vele egyedül. Nagyon hisztis, kb. zokogni kezd azért, mert az angolházinál egy szó nem jut az eszébe. Nem tud viselkedni, mindenhol provokálja magát, okoskodik, rossz. Úgy, hogy ezzel másokat is zavar. Ráadásul elég csúnyácska is. Tudom, erről nem tehet és senkit nem szabad emiatt piszkálni, nem is teszem. De brutálisan kancsal az egyik szemére, a fülei elállnak, ezt ki is hangsúlyozza az anyja azzal, hogy a haja folyton rövidre van vágva, mellé a ruhatára is borzalom. Őt inkább kerülöm családi alkalmakkor is, de "nyomul". Hogy ő mikor jöhet el hozzám Pestre, nálunk akar aludni, vagy ha az ikrekkel játszom valamit, odajön és erősködik, hogy ő is játszani akar, aztán a vége vagy az, hogy tönkreteszi az egészet, vagy ha veszít pl. memóriakártyában, unoban, elkezd üvölteni, dobálni. Szóval se belsőre, se külsőre nem túl szép...

Mindig, ha családi ebéd van, ott vannak ők is. Olyankor jön a hiszti, hogy el akar jönni hozzánk, meg karácsonykor is az anyja elkezdett velem veszekedni, hogy mi az, hogy én a két kicsivel elmentem játszóterezni, a lányát meg otthon hagytuk és nem is szóltunk neki. Meg az anyja nem úgy rendezi le ezeket, hogy megmondja a gyereknek, hogy nem és kész, hanem hogy hát kérdezze meg tőlem a lány, hogy mikor jöhet el, vagy mondjak egy olyan időpontot, ami biztosan jó lesz. És tök ciki az egész, mert én nem akarok rá vigyázni, vele lenni. Ezt meg így mégse mondhatom meg.


2022. ápr. 9. 22:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/104 anonim ***** válasza:
80%
Szóval csak a csini kislányokkal vagy hajlandó mutatkozni…
2022. ápr. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/104 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom babakorában a szemműtétei megviselhették az idegrendszerét a szülők pedig nem voltak illetve most sincsenek a helyzet magaslatán. Amúgy elég lesúlytó, ahogyan beszélsz egy beteg gyerekről, kérdező. Belegondoltál abba, hogy még neked is lehet ilyen gyereked? Természetesen nem kell körbeugrálni a gyereket, de lehet ő is másképp viselkedne, ha nem lennének vele ennyire elutasítóak...
2022. ápr. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/104 anonim válasza:
71%
Az erzelmi intelligenciad egy szinten van a nullaval, szerintem meg magaddal sem vagy bekeben, is masokkal sem lehetsz…
2022. ápr. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/104 anonim ***** válasza:
86%
Troll kerdesnek bena es atlatszo. Probald ujra. 😂
2022. ápr. 10. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/104 anonim ***** válasza:
95%
És ha a te gyereked lesz csunyácska?
2022. ápr. 10. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/104 anonim ***** válasza:
87%
Csóri gyerek persze hogy hisztizik ha ki van utálva a saját családjából olyanok miatt amiről nem tehet.
2022. ápr. 10. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/104 anonim ***** válasza:
88%

Szegény kislány....


Igazából lehet még a nevelés hiányán túl az is, hogy valamilyen idegrendszeri problémája/betegsége van, amihez pl egy pszichiáter/pszichológzs kellene... pl. Asperger szindróma vagy ilyesmi..


Valószínűleg súlyos önértékelési problémái is vannak... ami az elmondottak alapján érthető is. Mert a kislány biztos nem hülye és nem is vak, érzi, hogy ő "más", de éreztetik is ezt vele..


De akármiért is ilyen, nem tehet róla, te meg itt alázod, ahelyett, hogy megpróbálnád őt segíteni. Nem túl családcentrikus hozzáállás a részedről, hogy csak a szép és könnyen kezelhető gyerekekkel akarsz törődni a családból. Belegondoltál már abba, hogy a lánynak ez hogy esik, hogy a kicsikkel sokkal több időt töltesz, mint vele, és hogy őt érezhetően kerülöd?


Mi lesz, ha neked lesz ilyen gyereked?


Esetleg vehetnél neki szép ruhákat, vagy játékból kisminkelheted őt is, és a versenyzős/szerencsén alapuló játékokat meg kerüld akkor, ha ő ezt nem bírja - vagy hagyd, hogy nyerjen, és te, aki "vesztett", mutass példát neki, és legyen kihangsúlyozva, hogy nem baj, ha valaki veszít, úgyhogy nem kell sírni. Vagy ha dührohamai vannak, akkor meg kell tanítani neki, hogy nem kell haragudni, még magára sem, amiért vmi nem sikerült, másrészt, ha azt akarja, hogy mások kedveljék őt, akkor már csak azért se csapkodjon, hisz' nyilván ő sem szereti, ha valaki csapkod mellette..

Legyenek olyan dolgaid neked is, amiket "nem tudsz", "nem jutnak eszedbe", és mondd, hogy "látod, velem is előfordul, mint mindenkivel, nem csak veled, nincs ebben semmi rossz"


Lehet, hogy a szülei folyton szidják, leszólják, hogy milyen hülye, rossz, béna, csúnya stb, de nem nevelik. (Pl az én nővéremék is ilyenek sajnos) A kislány meg csak ezekkel a negatív dolgokkal szembesül.

Dicsérd meg, ha ügyes volt akármiben is, lehet, hogy kezelhetőbbé válna - sőt biztos, ha érzi, hogy elfogadják, szeretik, értékelik.


Oké, nem a te dolgod lenne, vannak szülei... stb de akkor is a rokonod, és ennyit, amikor veled van, igazán megtehetnél érte, hogy legalabb olyankor jól érezze magát.


A szeretettel sok probléma kezelhető <3

2022. ápr. 10. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/104 anonim ***** válasza:
89%

Előbb-utóbb az ötévesek is lesznek 9-10 évesek és lehet hogy hasonló hisztit fognak levágni, mert az ilyesmi változhat a gyerekeknél.

Engem meg egyesek azért nem vittek gyerekkoromban sehova (azt hiszem), mert fogyatékossággal élő vagyok és biztosan zavarta őket, hogy megbámulnak engem és velem együtt "ők is középpontba kerülnek".

2022. ápr. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/104 anonim ***** válasza:
83%

Érzi hogy ki van közösítve és fáj neki. Hasonlót gyerekkorban én is átéltem.

Lehet hogy súlyos megfelelési kényszert neveltek bele vagy nem tudom, de lehet hogy az ötévesek is pár év múlva hisztigéppé válnak. Sose tudhatod.

Előbb-utóbb majd "fájdalmasan belenyugszik" a kilencéves is, hogy "ő nem mehet".

2022. ápr. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/104 anonim ***** válasza:
76%

A kérdező azt írja: nem kell beállítani engem rossznak.


Hogyan jön ahhoz, hogy meghatározza, ki mit gondoljon róla?


Illett volna úgy írni: bánt, hogy engem állítasz be rossznak.


Kicsit több szerénységet, ha már kiírtad ide a problémádat. El kell viselni a téged esetleg hibáztató véleményeket is. És semmiképpen ne írd elő, hogy ki, mit gondoljon ezzel kapcsolatban.

2022. ápr. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!