Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Folyamat rám akarják bízni a...

Folyamat rám akarják bízni a gyereket, de én nem szeretném? Mit mondjak?

Figyelt kérdés

Apukám oldaláról két nagynéném van, mind a ketten családosak már.

"A"-nak van két nagyon édes lánya, 5 évesek. Szőke kékszemű kislányok, akik tipikus "csajos csajok", múltkor pl. a Mac-ben nézegettem velük sminkcuccokat 20 percig és egy hangjuk nem volt, ők is kaptak rúzst stb. Velük sokat vagyok, de igazából születésük óta. Mióta nagyobbak, azóta van, hogy nálunk alszanak, vagy elhozom őket egy hétvégére Pestre magamhoz, most nyáron megyünk a barátommal velük nyaralni is négyesben, szüleik nélkül. Nincs velük gond szinte soha, ha meg van valami hiszti, annak is hamar vége szokott lenni (általában).


"B"-nek is van egy lánya, ő 9 éves. A két kislánnyal együtt nincs annyi baj, mint vele egyedül. Nagyon hisztis, kb. zokogni kezd azért, mert az angolházinál egy szó nem jut az eszébe. Nem tud viselkedni, mindenhol provokálja magát, okoskodik, rossz. Úgy, hogy ezzel másokat is zavar. Ráadásul elég csúnyácska is. Tudom, erről nem tehet és senkit nem szabad emiatt piszkálni, nem is teszem. De brutálisan kancsal az egyik szemére, a fülei elállnak, ezt ki is hangsúlyozza az anyja azzal, hogy a haja folyton rövidre van vágva, mellé a ruhatára is borzalom. Őt inkább kerülöm családi alkalmakkor is, de "nyomul". Hogy ő mikor jöhet el hozzám Pestre, nálunk akar aludni, vagy ha az ikrekkel játszom valamit, odajön és erősködik, hogy ő is játszani akar, aztán a vége vagy az, hogy tönkreteszi az egészet, vagy ha veszít pl. memóriakártyában, unoban, elkezd üvölteni, dobálni. Szóval se belsőre, se külsőre nem túl szép...

Mindig, ha családi ebéd van, ott vannak ők is. Olyankor jön a hiszti, hogy el akar jönni hozzánk, meg karácsonykor is az anyja elkezdett velem veszekedni, hogy mi az, hogy én a két kicsivel elmentem játszóterezni, a lányát meg otthon hagytuk és nem is szóltunk neki. Meg az anyja nem úgy rendezi le ezeket, hogy megmondja a gyereknek, hogy nem és kész, hanem hogy hát kérdezze meg tőlem a lány, hogy mikor jöhet el, vagy mondjak egy olyan időpontot, ami biztosan jó lesz. És tök ciki az egész, mert én nem akarok rá vigyázni, vele lenni. Ezt meg így mégse mondhatom meg.


2022. ápr. 9. 22:20
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/104 anonim ***** válasza:
83%

Először egyet értettem veled addig, amíg azt írtad, hogy nem mutatkozol vele a külseje miatt. Undorító vagy, kérdező, nem szoktam rosszat kívánni az embereknek, de remélem egyszer visszakapod azt, amit a 9 éves lánnyal éreztetsz.

Igen, tényleg nagyon fárasztó egy hisztis gyerek. De valószínűleg ő is érzi, hogy kevesebbnek tartod őt, mint a két kislányt.

Mi lesz ha kancsal lányod születik? Bezárod őt egy szobába?

2022. ápr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/104 anonim ***** válasza:
96%
Ja amúgy meg a kérdező nem valószinű hogy írni fog már mert deaktiválták a felhasználóját.
2022. ápr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/104 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom tiltották a kamu kérdések miatt. Elég ha egy ikyen sarkos kérdésre ránéz egy moderátor, azonnal látja listázva a kérdező összes kérdését, és hamar bukik aki egyszer ilyen sztorit talál ki, máskor meg olyat.

Egyébként itt van a kérdező továbbra is, csak most épp másik felhasználóról igyekszik saját magát védeni és tovább szítani a vitát :D

2022. ápr. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/104 anonim ***** válasza:
90%

A 77-es pontosan leírta a véleményem. Veled is bármikor történhet olyan, hogy már nem leszel olyan "szép", már ha jelenleg az vagy egyátalán. Majd akkor ne csodálkozz ha veled nem akarnak majd együtt mutatkozni. Mellesleg nem gondolod, hogy az a szegény lány azért viselkedik így veled, mert szeretné ha nem csak a 2 kislánnyal törődél hanem vele is? Mert ha engeded is, hogy veled menjen valahová nyilván érzi szegény, hogy ő csak teher neked.


Nagyon felszínes vagy.

2022. ápr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/104 anonim ***** válasza:
86%
"Nem."
2022. ápr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/104 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, próbáltál meg egyszer is a gyerek kedvére tenni?

Nem szereti a sminkcuccokat, hát ne vidd magaddal, miert kéne neki elviselni a te baromságaid? Nyilván normalis gyerek halálra unja magát ha te vásarolgatsz.

Mentél vele egyszer is biciklizni, ha fiús, moziba, vagy bármi olyan helyre ami az ő komfortzónája és nem a tiéd?

Tudod egyáltalán, mi érdekli azt a gyereket?

Mert számomra úgy tűnik, eléggé leszrod mások igényeit és szemelyiségét.

2022. ápr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/104 anonim ***** válasza:
16%
Miért kéne érdekelnie, hogy mit szeret? Le is szrhatja nyugodtan. A két lányt érdeklik, őket viszi. Meg ők tudnak viselkedni. A kérdező nem kötelezhető arra, hogy őt is programoztassa, ha nem akarja. Méghogy a másik kislánynak elviselni. Jó vicc voltál. Majd ha esetleg nem úgy viselkedik, mint egy fogyi, akkor talán érdekelni fog bárkit is, hogy neki mihez lenne kedve.
2022. ápr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/104 anonim ***** válasza:
85%
97es a kérdező is úgy viselkedik mint egy fogyi őt el kell fogadnia a családjának?
2022. ápr. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/104 anonim ***** válasza:
34%
Miért viselkedik úgy mint egy fogyatékos? Én se akarnék egy ilyen gyereket elvállalni! A fene akarja égetni magát egy olyan hülye kölyökkel, akit az anyja nem bír megnevelni! És akkor tekintsünk el a gyerek külsejétől!
2022. ápr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/104 anonim ***** válasza:
83%
Sok gyerek viselkedik úgy, mint egy fogyatékos sajnos, mert a szülők nem szólnak rá, maguk is aluliskolázottak, nincs kultúrájuk stb. Senki nem akar ilyen gyerekekkel együtt lenni, kellemetlen. Normális szülő nem azt élvezi, hogy a gyerekét idiótának nézik..
2022. ápr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!