Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Folyamat rám akarják bízni a...

Folyamat rám akarják bízni a gyereket, de én nem szeretném? Mit mondjak?

Figyelt kérdés

Apukám oldaláról két nagynéném van, mind a ketten családosak már.

"A"-nak van két nagyon édes lánya, 5 évesek. Szőke kékszemű kislányok, akik tipikus "csajos csajok", múltkor pl. a Mac-ben nézegettem velük sminkcuccokat 20 percig és egy hangjuk nem volt, ők is kaptak rúzst stb. Velük sokat vagyok, de igazából születésük óta. Mióta nagyobbak, azóta van, hogy nálunk alszanak, vagy elhozom őket egy hétvégére Pestre magamhoz, most nyáron megyünk a barátommal velük nyaralni is négyesben, szüleik nélkül. Nincs velük gond szinte soha, ha meg van valami hiszti, annak is hamar vége szokott lenni (általában).


"B"-nek is van egy lánya, ő 9 éves. A két kislánnyal együtt nincs annyi baj, mint vele egyedül. Nagyon hisztis, kb. zokogni kezd azért, mert az angolházinál egy szó nem jut az eszébe. Nem tud viselkedni, mindenhol provokálja magát, okoskodik, rossz. Úgy, hogy ezzel másokat is zavar. Ráadásul elég csúnyácska is. Tudom, erről nem tehet és senkit nem szabad emiatt piszkálni, nem is teszem. De brutálisan kancsal az egyik szemére, a fülei elállnak, ezt ki is hangsúlyozza az anyja azzal, hogy a haja folyton rövidre van vágva, mellé a ruhatára is borzalom. Őt inkább kerülöm családi alkalmakkor is, de "nyomul". Hogy ő mikor jöhet el hozzám Pestre, nálunk akar aludni, vagy ha az ikrekkel játszom valamit, odajön és erősködik, hogy ő is játszani akar, aztán a vége vagy az, hogy tönkreteszi az egészet, vagy ha veszít pl. memóriakártyában, unoban, elkezd üvölteni, dobálni. Szóval se belsőre, se külsőre nem túl szép...

Mindig, ha családi ebéd van, ott vannak ők is. Olyankor jön a hiszti, hogy el akar jönni hozzánk, meg karácsonykor is az anyja elkezdett velem veszekedni, hogy mi az, hogy én a két kicsivel elmentem játszóterezni, a lányát meg otthon hagytuk és nem is szóltunk neki. Meg az anyja nem úgy rendezi le ezeket, hogy megmondja a gyereknek, hogy nem és kész, hanem hogy hát kérdezze meg tőlem a lány, hogy mikor jöhet el, vagy mondjak egy olyan időpontot, ami biztosan jó lesz. És tök ciki az egész, mert én nem akarok rá vigyázni, vele lenni. Ezt meg így mégse mondhatom meg.


2022. ápr. 9. 22:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/104 anonim ***** válasza:
45%

Én megmondanám hogy nem tud viselkedni. Neveletlen, idegesítő, nem kedvelem.

A szülein kívül senki se köteles vigyázni rá. Ha annyira erősködnek akkor fizessenek érte. Mondjuk 3000ft/óra.

2022. ápr. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/104 anonim ***** válasza:
88%

Eléggé valószínű, hogy szegény kislány azért rendez műsorokat, mert szeretetre, törődésre vágyna. Voltam olyan környezetben, ahol olyan gyerek volt, aki azért rosszalkodott, folyamatosan felnőtteknek nem tetsző dolgokat csinált, mert igazán sose foglalkozott vele senki, anyuka is max ilyen "mennyé' má' innen" stílusban, ha a közelébe jött.

A kislánynál már eleve ez az egyetlen róla leírt eset, hogy "Zokogni kezd azért, mert az angolházinál

egy szó nem jut az eszébe" hatalmas megfelelési kényszerre utal...

Érzi, hogy elutasítják, érzi, hogy másoknál kevesebb, stb...

Lehet hogy arra lenne szüksége, hogy valaki átölelje, elbeszélgessen vele az őt érdeklő dolgokról, elmondhassa valakinek a problémáit, tanácsot kérhessen...

2022. ápr. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/104 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom a "... brutálisan kancsal az egyik szemére, a fülei elállnak,..." azért lett idehozva, hogy méginkább indokold: te nem szeretnél rá vigyázni.

Nem arról van szó esetleg, hogy "ilyen gyerek társaságában kellemetlenül éreznéd magad", mert "az emberek megnézik" és "jajj te vagy vele" stb?

Szegény gyerek mindenhonnan érzi az elutasítást... :(

2022. ápr. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/104 anonim ***** válasza:
31%

Ó, akik a gyerek lelkivilágát sajnálják, azok állatnak sorba ingyen szittelni a gyereket. Nem vigyáznék olyan gyerekre, aki üvölt mindenért, mert ez 2 éves szint. A frizura lehetne előnyös, a ruha is, a szemüveg meg kell a kancsalságra, de ez az anyja dolga.

A tiéd az, hogy nem tudsz felelősséget vállalni egy gyerekért, aki nem fogad szót, mert veszélyes. Kárt is okozhat és nem biztonságos. Sajnálod, de nem akarod és mered ezt bevállalni.

2022. ápr. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/104 anonim ***** válasza:
77%

"Ó, akik a gyerek lelkivilágát sajnálják, azok állatnak sorba ingyen szittelni a gyereket."

Biztos nem gondolsz bele, hogy felnőttként milyen élet vár arra, aki mindig mindenhol az elutasítást érezte.

2022. ápr. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/104 anonim ***** válasza:
80%
Minek ellenségek, ha lehet családod is...
2022. ápr. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/104 anonim ***** válasza:
64%
#34 én se mondom azt, hogy sajnálni kell a gyereket, de a kérdező nő létére lehetne együttérzőbb egy beteg gyerekkel szemben. Mondjuk amikor a gyerek a közelében van, akkor nem elutasítónak lenni, és nem éreztetni vele, hogy ő egy nem kívánatos személy. Egy kis odafigyeléssel neki is kijöhet az értékes oldala.
2022. ápr. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/104 anonim ***** válasza:
69%
Így van, családi rendezvényen: "Szia, de régen láttalak, gyere ide, te mit szeretsz játszani?" Stb.
2022. ápr. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/104 anonim ***** válasza:
45%
Már miért lenne beteg?? Mert kancsal? Nekem Adhd - s gyerekem nem viselkedik így, ahogy a kérdező leírta ezt a nem is kicsi gyereket. El van b.szva a nevelése. 9!! éves. Nem tombolni kellene, ha veszít a játékban. Játszana vele a fene.
2022. ápr. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/104 anonim ***** válasza:
84%
Mert az elutasítást érzi és hogy "ő nem számít". Gondolom figyelmet akar.
2022. ápr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!