Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy gyerek nem szereti a...

Ha egy gyerek nem szereti a családját, az minden esetben a szülők hibája?

Figyelt kérdés

A "gyerek" 25 éves. A lányom.


Azt mondja, hogy nem utálja a családot, szimplán semmit nem jelent neki és tökéletesen meglenne nélkülük is. Engem és a szüleimet nagyon szeret, de a férjemet ki nem állhatja, ha itthon van, levegőnek nézi. Azt mondja, hogy egy bipoláris, nárcisztikus férfihoz mentem hozzá és ő nem fogja magát tönkretenni az én rossz választásom miatt, őt hagyja békén.

Testvéremhez is ugyanígy áll, mert hogy miért jópofizzon ő egy olyan emberrel, aki 50 évesen sehol nem tart és a szülei kanapéján csövezik, nem dolgozik.


Az apjával, azzal a családrésszel egyáltalán nem beszél. Mert hogy mit "iskolázatlan proli", ő azért nem megy le a nagyszüleihez, hogy azt lássa, ahogy a nagynénje ordít a két neveletlen gyerekével, vagy hogy azt figyelje, hogy méregeti az apja új felesége és töri azon a fején, hogy milyen pletykát terjesszen róla, vagy rólam. Az apját meg úgy jellemzi, hogy egy "ruppótlan szerencsétlen, aki rossz apa, rossz férj, rossz ember", és ő egy ilyen férfit inkább letagadna.


Igaz, hogy van 4-5 nagyon jó barátnője, de más emberekről sincs jó véleménye. Ha valakiből nem származik előnye, vagy nem érzi vele jól magát, akkor egyszerűen levegőnek nézi, tudomást sem vesz róla.

Volt eddig egy párkapcsolata, de olyan téren is nagyon nagyok az elvárásai szerintem.

Édesanyám szerint ez miattam alakult így, pedig én gyerekként is nagyon szerettem a lányomat, ahogy most is. Nem tartom magam rossz anyának, soha nem is tartottam. Mindig kimutattam az érzéseimet felé, 7 éves koráig összebújva aludtunk, mindenhová együtt mentünk.


2022. márc. 15. 16:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
27%

9#10# Kérdező, mindkettő pszichésen súlyosan sérült egyed, nem kell ezekkel a fröcsögésekkel foglalkozni.


Viszont van egy jó tanácsom, mivel pontosan ugyanilyenné vált a majdnem ennyi idős lányom (30) hogy téged is el fog dobni, be fog támadni abban a pillanatban amint az érdeke úgy kívánja.

Nagyon de nagyon fájdalmas dolog de valahogy meg kell tudni emészteni, feldolgozni azt hogy ő ilyenné vált.

Érdekember, nárcisztikus, csak ő a tökéletes és végtelenül önző.

Még az aktuális párját sem szereti hanem érdek alapján van vele. Nulla érzelmi kötődéssel.


Sajnos így alakult. Nem, ismétlem NEM a szülő tehet róla.

2022. márc. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%
Gondold át, hogy a többi családtag hogyan viselkedett a lányoddal az utóbbi időben, nem, nem amikor kisgyerek volt, hanem mostanában, amikorra már “kifejlett” ember lett. Arra következtetek az írásodból, hogy a lányod 25 évesen már értelmisègi, okos ember lett, míg a többiek más osztályt kèpviselnek a társadalomban. Namost ez eleve egy ellentétet szül, amit általában azért csaladon belül lehet orvosolni, DE nem lehet, hogy a lányodat pont ezért bántják? Mert más lett? És ő kitört ebből az egyébként mèrgező közegből?Másrésztől: 25 évesen az ember már kinőtt abból, hogy jópofizzon olyanokkal, akik számára bántóak. Már el tudja dönteni, hogy neki ki és mi a jó. Nem KELL csak azért egy kapcsolatba beleugrania, mert elvárás. Anyaként én büszke lennék a gyerekemre, hogy olyanokkal veszi körül magát, akik építik és nem olyanokkal “csakazért” akik lehúzzák. Az ember csak így tud előre menni és a lányodnak fixen nehéz volt ezt felismernie, hogy akiktől szeretetet kapott volna sz@r emberek (szerinte). Ápold, szépítsd a ti kapcsolatotokat és TISZTELD meg annyival, hogy tudomásul veszed a döntéseit.
2022. márc. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
27%
9/10 válaszoló ugyanaz a személy, látni a pontjain
2022. márc. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
49%
A 8 jól szólt, mégus a kus gyökerek lepontozták
2022. márc. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

Igen, 9-10 ugyanaz az ámokfutó.


Én 11 vagyok, akinek a gyereke ugyanilyenné vált.


Döbbenet volt a hirtelen változás.


Ő értelmiségi és extra jómódú egyik szülő felől, értelmiségi de szerény anyagi lehetőségű a másik szülő felől.

Mint egyszer kuderült: nem szereti az extra gazdag szülőjét, pedig állandóan nyalizott, hizelgett neki, azt hittem hogy nagyon szereti.

Ez egy döbbenet volt akkor, mikor kuderült.

Aztán kerített magának egy tehetős pasit és engem 8s szó szerint a "kukába vágott", pedig azelőtt kifejezetten kedves, bensőséges (-nek tűnő....) viszonyunk volt.


Mit ne mondjak, ledöbbentem. Kellett év hogy valahogy túl lépjek rajta de a mai napig döbbenettel állok ez előtt.

Állítja, hogy soha nem szeretne gyereket.


Szóval nem tudom. De az biztos hogy NEM szülő tehet róla.

Semelyik szülő nem tehet róla!

2022. márc. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell feltétlenül hibást keresni. Lehet, hogy senki nem hibás. Ujjal mutogatni egymásra, hogy kinek a hibája, teljesen fölösleges és semmi se lesz jobb tőle. Vannak olyan emberek, akik egyszerűen nem passzolnak egymáshoz semmilyen szempontból, nem tudnak jól kijönni egymással, nincsenek közös dolgaik. És igen, van olyan, hogy valakinek ezek az emberek történetesen pont a vérrokonai. Nagyon szép dolog, ha egy család összetartó, de attól, hogy rokonok vagyunk valakivel, még nem kell automatikusan szeretnünk az illetőt. Lehet dolgozni érte, hogy jobb legyen a kapcsolatunk egy adott személlyel, de ha a másik fél ezen nem szeretne dolgozni, azt el kell fogadnunk. A jó viszonyt nem tudjuk egymásból kierőszakolni.
2022. márc. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
85%
lanyoddal ertek egyet
2022. márc. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
46%
Nem csak a szülő.
2022. márc. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
83%

Ha tényleg olyan primitívek, ahogy leírod azokat az embereket, én teljesen megértem a lányodat.

Úgy tűnik érett és határozott személyisége van és kritikusan látja a csodás kis rokonait.

Amit meg te nem látsz át, mert nincs annyi eszed vagy/és úgy tudom ezt hívják tanult tehetetlenségnek az esetedben.

Egyébként én is ilyen vagyok, a buta vagy lehűtő, vagy bántalmazó emberek számomra is értéktelenek.

Az én anyám is azzal jön, hogy lenézek mindenkit, nekem senki sem jó. Akire nem tudok felnézni, az számomra 0 ember.

2022. márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Dehát családtagok, nem az a megoldás, hogy átnézek rajtuk, meg meg sem hallom, ha hozzám szólnak. - dehogynem.


Én is ignorálom az idióta, értelmetlen, kétszínű, gonosz családtagjaimat.

Totál nem érdekel, mit akarnak tőlem, és jó, ha félévente 3 szót váltok velük, mert többre nem érdemesek.

2022. márc. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!