Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan előzzem meg azt, hogy...

Hogyan előzzem meg azt, hogy anyám eladja a családi házunkat az embere miatt aki most is elszedi a pénzét? Apám meg beteg.

Figyelt kérdés

Most is elszedi a penzet a fizetését neki adja. Apat miatta hagyta el. Ő időközben beteg lett, nem gyógyitható sajnos, az apjánál él miközben itt van a családi házunk de anyának nem kell apa mióta embere van...nagyon sajnalom apat.

Tudom hogy az a célja az embernek hogy eladassa anyával a házunkat ez 1000%. Nagyon rossz ezt leirni de apanak evei vannak hatra...ha meghal egyből elfogja adni anya a hazat.

Meg akarom akadalyozni!

Nem lehet az elet ilyen, hogy amit apa felepitett a semmibol 25 even keresztul az a penz egy masik ember kezeben lesz. Van valami otletetek?

En arra gondoltam, hogy valahogy a nevemre iratom a hazat de nem tudom ezt is hogyan erjem el meg tartozas is van a hazon es az is ram szall akkor.... nem fogom hagyni hogy millio legyenek annak a semmire kello embernek azert mert anya ilyen naiv buta


2022. márc. 7. 14:13
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, olvasd el a törvényes öröklés rendjét!


Az ingatlant a feleség NEM örökli! Csak a gyerekek, egyenlő arányban (hacsak nincs más tartalmú végrendelet)


A feleség csak haszonélvezetet kap - ami sajnos azt jelenti, hogy élete végéig használhatja az adott ingatlant. de NEM adhatja el!

2022. márc. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
100%
Adjatok valamennyit anyátoknak, ha rátok íratja a részét. Akinekmkell a pénz, az jobban örül az azonnali kevésnek, mint a bizonytalan soknak.
2022. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
89%

17: tényleg nem bántásból, de hogyan jött ki neked a 10%...???


Ha három testvéred van, akkor összesen négyen vagytok, tehát mindenki 25%-ot örököl. Azért ez nem egyetemi szintű matek....

2022. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi lesz.

Ha eladasra kerul mégis, megveszem es aljon ott uresen. Nincs erom veszekedni meg gyozkodni a masikat. En se elek mar otthon, de nem fogom hagyni ezt az egeszet

Koszonom a valaszokat

2022. márc. 7. 14:38
 25/51 anonim ***** válasza:
100%

25: csak mondod a magadét, és nem vagy képes felfogni a hasznos válaszokat.


anyád NEM TUDJA eladni a házat. Mert nem az övé! És ha apád meghal, akkor se lesz az ő tulajdona a ház!!!

2022. márc. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:

Közös a ház, nem csak apa neven van, te feltudod ezt fogni?

Ha a testvereim lemondanak rola, ugyis eltudjak adni. Nem tudom ti hol eltek, de barmit el lehet intezni mar. Mindegy. Ne irjatok tobbet mert nem erdkekel

2022. márc. 7. 14:48
 27/51 A kérdező kommentje:
Orulok hogy ti nem vagytok ilyen helyzetben , es az a legnagyobb problematok hogy en 12 evesnek tunok. Hurra
2022. márc. 7. 14:49
 28/51 A kérdező kommentje:

Na hello.

A hasznos, nem serto valaszokat nagyon szepen koszonom!

2022. márc. 7. 14:49
 29/51 anonim ***** válasza:
85%

Hasonló helyzetben vagyok, csak én anya "leszúrandó embere" helyében....

A nagymama tolja tele az unoka fejét minden ilyen h*lyeséggel, hogy én el akarom venni "anya lakását".


Egyrészről eszembe sem jutna soha, másrészt meg nem is tudnám. "Anya embere" senki ebben a lakásban, nincs tulajdonrésze.


Anya-apa házasságban élt, közösen 50-50%-ban szereztek vagyont, amiből az anyai oldalról és az apai oldalról is egyenlő arányban örököltök, amennyiben valamelyik közülük túléli a másikat, holtig tartó haszonélvezettel a házon.


Ergo egyre figyelj: anya ne tudja "megmalmozni" végakarattal apát...

2022. márc. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon félsz, nem tudod mi lesz, de eszedbe nem jutna ügyvédhez menni, megkérdezni, hogy ilyen esetben mi lesz, mi a teendő, vagy apukáddal beszélni!
2022. márc. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!