Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan előzzem meg azt, hogy...

Hogyan előzzem meg azt, hogy anyám eladja a családi házunkat az embere miatt aki most is elszedi a pénzét? Apám meg beteg.

Figyelt kérdés

Most is elszedi a penzet a fizetését neki adja. Apat miatta hagyta el. Ő időközben beteg lett, nem gyógyitható sajnos, az apjánál él miközben itt van a családi házunk de anyának nem kell apa mióta embere van...nagyon sajnalom apat.

Tudom hogy az a célja az embernek hogy eladassa anyával a házunkat ez 1000%. Nagyon rossz ezt leirni de apanak evei vannak hatra...ha meghal egyből elfogja adni anya a hazat.

Meg akarom akadalyozni!

Nem lehet az elet ilyen, hogy amit apa felepitett a semmibol 25 even keresztul az a penz egy masik ember kezeben lesz. Van valami otletetek?

En arra gondoltam, hogy valahogy a nevemre iratom a hazat de nem tudom ezt is hogyan erjem el meg tartozas is van a hazon es az is ram szall akkor.... nem fogom hagyni hogy millio legyenek annak a semmire kello embernek azert mert anya ilyen naiv buta


2022. márc. 7. 14:13
1 2 3 4 5 6
 1/51 A kérdező kommentje:
De nem is az a lenyeg hogy mi volt meg stb nincs hozza kozom, hanem az hogy valamit csinalnom kell
2022. márc. 7. 14:13
 2/51 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom, most is van apukádnak tulajdonjoga a házon. ha ő meghalna, az részben rád szállna. Ha nem egyezel bele az eladásba utána, nem nagyon fogja tudni eladni.
2022. márc. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
Nem en vagyok a legangyobb gyerek szerintem nem ram szallna , de nem ertek ehhez sajnos egyaltalan. Amugy nincsenek elvalva
2022. márc. 7. 14:19
 4/51 anonim ***** válasza:
85%
Ha apud meghal, Te fogod örökölni. És máris nem tudja anyukád eladni. Haszonélvezete lehet rajta anyudnak, meg akár része is a házból, de Neked is lesz benne részed, és nem tudja nélküled eladni. Mondjuk akkor is patt helyzet lesz, mert haszonélvezeti joga miatt mindkettőtök függeni fog egymástól egy jódarabig majd, míg közös nevezőre nem juttok, hogy eladjátok, vagy megveszed a részét/lemond a haszonélvezeti jogról, amiről egy szülő se mondana le, mert félnek h a gyerek utána kirakja a házból ugye, ezért holtig tartó haszonélvezete van rajta az özvegynek.Gusztustalan h bepalizott beteg apukád mellett. Ne hagyd magad, anyukád ki van használva, ne hagyd h téged is bepalizzon azért mert ő mindent elhisz annak a fazonnak.
2022. márc. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
Közös a ház szerintem. Meg a villanyszamlak meg ilyenek apanak a nevere jonnek
2022. márc. 7. 14:20
 6/51 anonim ***** válasza:
96%
Apukád után minden gyermek örököl, nem csak a legidősebb.
2022. márc. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
91%
Ha több gyerek van, arányosan öröklik a gyerekek. Ettől csak közös megegyezéssel (lemondok a részemről a másik javára, ajándékozom a másik tesómnak a részem stb) lehet eltérni a hagyatéki tárgyaláson. Anyuka akkor örököl, ha a vagyonközösségi akármire igényt tart, a haszonélvezet pedig alapból jár neki. Semmiképp nem csak az özvegyé vagy csak az egyik gyereké. Te elsődleges örökös vagy a ptk alapján mert gyereke vagy.
2022. márc. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Apa most lett beteg, de mar evekkel ezelott ossze alt ezzel az emberrel anya. De nem jar ide meg semmi le is szurnam. De apa kb 2 eve nem itt lakik mar hanem az apjanal

Nagyon ideges vagyok

2022. márc. 7. 14:22
 9/51 A kérdező kommentje:
Nagyon felek hogy mi lesz
2022. márc. 7. 14:22
 10/51 anonim ***** válasza:
74%
Mármint Te is elsődleges.. arányosan a többi gyerekkel. 4, 7-es válaszoló.. apránként jut eszembe :D
2022. márc. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!