Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, mennyire tartjátok a...

Szülők, mennyire tartjátok a kapcsolatot a gyerekeitek exeivel, volt szerelmeivel?

Figyelt kérdés

A barátomnak volt egy bő fél évig tartó se veled, se nélküled kapcsolata. De nagyon mérgező volt az egész, folyton veszekedtek, szakítottak, drámáztak. Pl. elmentek együtt nyaralni, a 2. nap összevesztek, szakítottak. A lány ezután gyorsan összeszedett kint egy srácot és felvitte a közös hotelszobájukba szexelni.

Rendszeres volt, hogy szórakozóhelyeken mindenki előtt üvöltözve veszekedtek, családi eseményeken is ugyanez.


Ennek ellenére a volt barátnő még most is szeretve van a szülők által, meg lett hívva a családi karácsonyozásra is, ahová én is hivatalos voltam. Vagy most mondja a barátom, hogy az anyja a lánnyal ment a hétvégén wellnessezni. Lesz az unokatestvérének ballagása április végén, oda is meg van hívva és hallottam, hogy telefonon beszélik, hogy akkor velem mi legyen, merthogy az exnek ez így kényelmetlen, a barátom meg mondta, hogy hát már nekem is mondva lett a ballagás, meg az utána lévő ebéd, nem fogja mondani, hogy mégse menjek.

Közben mi is együtt vagyunk már 5 hónapja, velem egyáltalán nem közvetlen senki a családból. Így, hogy az exbarátnő meg ennyire szeretve van még mindig, még rosszabbul esik ez. Pedig nem vagyok egyáltalán zárkózott, próbálok beszélgetést kezdeményezni mindig.


Szerintetek mit csináljak? Nem akarok én lenni a hisztis, féltékeny barátnő, de nagyon nem érzem jól magam így.

Ráadásul a barátomat is keresi néha olyanokkal, hogy elutazik nyaralni, lehet-e nálunk a kutyája 3 hetet? A 3 hétben napi 2 facetime videóhívás, hogy "a kutya ne felejtse el", aztán menjen ki érte a barátom a reptérre, de mivel Bécsben száll le éjszaka, aludjanak is ott, hogy ne kelljen a sötétben annyit vezetnie a barátomnak...


2022. febr. 22. 12:08
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
60%

29# nem én írtam eddig, hogy kamu, hanem már én is azt írom. Nem is a pénz az elsődleges az ilyen autókaristolásos dologban. Hanem a szándékosság, hideg fejjel ilyen sunyin és ilyen könnyen anyagi kárt okozni a másiknak egy olyan tárgyon, ami "szabad préda", hisz az úton áll. Azt nem lehet megvédeni. Ez olyan íratlan szabály, hogy az autót nem karistoljuk. Nem tudom jobban elmondani. Mi lenne, ha mindenki ezt csinálná a haragosával?

Mindegy, ha nem érzed, hogy übergáz a csávód IS akkor hajrá, csak így tovább, a szerelem az szerelem.

A családtagok mit mondanak, mindezek ellenére miért nem zárták soraikat a dilinyós előtt? Mert ahogy te lefested és ahogy mindenki viselkedik vele, az mintha nem egy emberről lenne szó.

2022. febr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

Nem nagyon volt ez téma a barátom családjával nekem. Nem kérdeztem rá, nem akartam eddig feszegetni a dolgot.

A párom sem szent, de abban igaza van, hogy egymást tették tönkre abban a kapcsolatban.

2022. febr. 22. 15:32
 33/44 anonim ***** válasza:
88%

"Egymást tették tönkre." Tehát amik a nő számláján vannak, azzal szemben ugyanilyen súlyú magatartások vannak a szerelmed számláján. Nos, ami a te szempontodból vizsgálandó, hogy jó lesz-e az neked, ha olyan férfival élsz aki ezt és ezt meg tudta tenni a szerelmével. Amikor a hírekben kinyírnak egy feleséget/barátnőt, nagyon sokszor mondják azt is, hogy az előző kapcsolatában ezt és ezt (többnyire hasonló) dolgokat csinált a férfi. Kívülálló, racionális, értelmes nőként nem érted, hogy akit most bántott az miért volt az illetővel, ha ezt tudta?

Tehát mélyedj bele a lelkedbe és gondolkozz! Szívvel is és ésszel is mérd föl, szerintem egyedül is megválaszolod a kérdéseidet. Vagy, ha a legjobb barátnőd kérne tőled véleményt, tanácsot, neki mit mondanál?

Szerintem itt nem az a lényeg, mit tett az expartner, hisz neked azzal dolgod nincsen. Neked csak azt kell tudnod és azt mérlegelned, hogy a te barátod mit tett. Válaszolni csak egyszer lehet, ami érthető és adott esetben védhető. Ez az ő történetük pedig az adok-kapokról szólt. Tehát a barátod a konfliktusból nem lépett ki, hanem fél évig szekírozta a "szerelmét". Az is őt, de mondom, neked nem a másik nő cselekedete az érdekes.

2022. febr. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
84%
Nálam az ex volt felesége volt ilyen, hogy összejárt az exanyóssal-exapóssal, exsógornővel. Szerény feltételezésem szerint ez azzal állt összefüggésben, hogy innen eezt kapott, onnan azt kapott, amonnan meg amazt kapott. Én is megpróbáltam kiélősködni ezt-azt, de engem elhajtottak, nekem nem adtak semmit. Dehát odafialni is jó helyre kell tudni.
2022. febr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
88%

Azon senki nem akadt fenn, hogy a barátnőt nem akarják meghívni a ballagásra, mert az exnek az kényelmetlen?:DDD

Úristen. Van pofája a csajnak, de a párod családjának is.

Nem értem azokat, akik azt mondják, hogy nincs senkinek ahhoz köze, kivel barátkoznak.

Basszus. Ha az én gyerekemnek rosszul esne, de én tényleg jóban lennék az exével, legalább diszkréten kezelném.

Bár én csak szimplán nem tartanám csakazértis alapon a kapcsolatot. Szolidaritás..

Velem is volt hasonló. Ex állandóan párom nyakában volt mint "legjobb barát". Hallgathattam a sztorikat arról, hogy milyen volt amikor ők jártak, mellé állandóan a kéretlen jótanácsait, hogy mit hogyan csináljak a párommal. Fél évig bírtam, meg próbáltam jó arcot vágni hozzá, aztán kilett ebrudalva a csaj. Teljesen. Mondtam a páromnak figyelje meg, ennek a történetnek nincs vége, be fogja fúrni magát a családjába. tök pszicho volt a csaj, ügyesen játszotta végig az ártatlant, amikor ki lett rakva is "ő nem csinált semmit, csak segíteni akart, és én kérdezgettem a múltjukról"- lócuccot.

Párom azt mondta álljak le, ki lett zárva, ne találjak már.ki ilyen dolgokat.

Pedig aki ismeri a fajtájukat, felismeri.

Nem kellett sok, 1 hónap után már.mondta párom tesója, hogy felvette vele a kapcsolatot az ex és állandóan engem saraz, ő meg ártatlan ugye.

És itt nem állt meg. Az anyja elkezdett pikkelni rám. Nem volt nehéz, azt is nehezményezte, hogy a fiával összeköltöztünk és nem ült állandóan a szoknyáján. Egyre undokabb lett velem, és képzeljétek, egy elszólás miatt kiderült, hogy a csaj vele is felvette a kapcsolatot, neki is kampányolt ellenem. Meghívták magukhoz, akkor ment, amikor a párom is.

A párom kiakadt és számon kérte az anyját. Aki erre azt reagálta, hogy nincs köze ahhoz, hogy kivel batkozik.

Erre megmondta neki a párom, hogy az a csaj sok keserűséget okozott, és amíg meghívja, meg beszélget vele, csak tessék, de addig ő nem fogja látogatni.

Meg is szakadt a kapcsolat. Mármint az anyja így már átgondolta és nem hívta meg többet az exet.

Undorító romboló emberek, van ilyenből nő és férfi is.

Rendezd a pároddal, hogy rendezze a családjával. Ez nagyon gáz.

Nem hiszem kamunak, sok ilyen ember van, több mint kéne. Nem értem mi olyan hihetetlen ebben.

De a párod zárkózzon már el tőle. Ö pl megmondhatja a családjának, hogy neki kényelmetlen, hogy jön az ex, úgyhogy döntsék el kit hívnak meg.

Ja, és mutasd meg legalább ezt a választ a párodnak, hátha felébred, ha más mondja, jobban rádöbbennek, mint mikor a saját párjuk beszél velük. Mondjuk ez is gáz..

2022. febr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
79%

35# olvass vissza, ezek úgy éltek mint az állatok, nem az átlag plebs szerelmét élték, hanem a vademberekét. Ilyen életvitel után vagyunk, hát ez az abnormálisnál abnormálisabb.

Ahogy írod, és én is ezt a szót kerestem, a szolidaritás ami hiányzik a pali családjából, a pali iránt. Ez azért a legtöbb embernek megdöbbentő, ha úgy tetszik hihetetlen. Bár ha a pali családja nem tud arról miket csinált a volt nő, az azért lehet, mert akkor a saját hőstetteit is ki kellett volna tálalni, hogy egy-egy történet kerek legyen.

2022. febr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
85%
Elég nehéz elképzelni, hogy egy épelméjű férfi együttmarad egy olyan nővel, aki szándékosan megrongálta a kocsiját. Az esetek 99.99%-ában ez instant szakítóok, plusz az anyagi kár behajtása a tettesen. Nem hogy még utána is szívességeket tesz neki, ilyen gyagyás ember nem létezik.
2022. febr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem kérd meg a párodat, hogy jelezze a családjának, hogy csak úgy hajlandó találkozni az exével, hogy te is ott vagy.


Ők nyugodtan tartsák a kapcsolatot, de vegyék figyelembe, hogy neki kellemetlen ez a helyzet és lehetőség szerint ne hívják meg az exet olyan programokra, ahova a párod is megy.


Szerintem ez lenne a korrekt részéről.


Ha ez nem működik, akkor csak mond meg, hogy nem szeretnéd, ha lenne olyan rendezvény, amire az ex mehet, te meg nem. Pl. ha el kell ugrani érte, akkor mentek ketten és persze ott alszotok, ti az egyik az ex a másik szobában.

2022. febr. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
88%

Aki azt írta kamu, nálunk is van ilyen. Unokatesóm exe, a szülei nem foglalkoznak már vele, de pl.anyám imádja mai napig a csajt. Csoda hogy egyáltalán nem hozta szóba az új barátnő előtt. Annyira megkedvelte hogy még a családi ügyeket is, amihez senkinek semmi köze elmondja neki, és a csaj még partner is benne :)



Szerintem lépj le. Ha már most zavar, később még jobban fog. Most csak nagyon szerelmes vagy, ezért tűrsz. A lány nem fog "eltűnni" láthatóan kedvelik őt a családod és veled sosem fognak ilyen viszonyban lenni.

2022. febr. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
94%

A párodnak kellene itt nagy lépést tennie. Amennyire csak lehet, elzárkózni az exszel való kommunikáció elől. Ha a csaj kér valami szívességet (ami egyértelműen csak hátsószándék, hogy ágyba csalogassa), vagy írjon a párod egy sima nemet vagy mondja hogy más dolga van (vagy ne is válaszoljon). Ha van egy családi esemény, amire a lány meg van hívva, ne menjetek el. Ha nem tudtátok előre hogy ott lesz, ne szóljatok hozzá vagy forduljatok meg és távozzatok. A lényeg, hogy éreznie kell az exnek, hogy a párod nem kíváncsi rá és zavarja a jelenléte. Vagy a családdal addig nem találkozni ameddig meghívják őt is, hogy nekik is leessen hogy azért ennek súlya van.

Viszont. Ha a párod nem képes elengedni a csajszit, akkor nem áll készen egy komoly kapcsolatra veled. De mással sem. Ameddig ott lesz az ex, aki ennyire jelen van az életében és kvázi egy második barátnő, addig ez nem halad semerre. Nekem nem kellene egy olyan pasi, akinek az exe ott van karácsonyozni, variál hogy ha én ott vagyok valahol akkor neki kellemetlen, meg trükkökkel próbálja elcsalogatni. Ez sehogy sem oké.

2022. febr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!